Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis beiratkozással kapcsolatb...

Ovis beiratkozással kapcsolatban, ilyenkor mi a teendő? Sürgős.

Figyelt kérdés
Debrecenben februárban kellett beadni a jelentkezési lapokat, megjelölni a 3 óvodát, és március végére döntötték el, melyik gyereket hova veszik fel. És 1 hét múlva lesz az utolsó lehetőség a tényleges beiratkozásra. A lányomat felvették az egyik belvárosi oviba, aztán be kellett mennem, és ott alá is irattak valami papirt, hogy megjelentem. De időközben úgy alakult, hogy mégsem oda szeretném iratni a lányomat, hanem egy másik városba, ami Db-től 10km-re van. Egyébként abba a másik városba tartozunk állandó lakcím szerint. A debreceni címünk ideiglenes lakhely. A másik oviba jövő héten lesz a beiratkozás. Mi ilyen esetben a teendő? Be kell szólnom a debreceni oviba, hogy bocsi, de meggondoltam magam? Ugye még megtehetem, hogy a másik oviba iratom be a gyereket? Köszi a segítséget.
2012. ápr. 20. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem először írasd be a kislányod a másik oviba azután mondd le az elsőt, nehogy két szék közé pottyanj.
2012. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a másikba tartoztok körzet szerint, akkor oda kötelesek felvenni a gyereket, tehát elvileg nem fordulhat elő, hogy ne legyen helyetek. De igaza van az elsőnek, beírathatod nyugodtan 2 helyre, és ha már biztos a másik hely, akkor a debrecenibe odaszólsz, hogy nem aktuális.
2012. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy csak 1 helyre lehet beiratni,. tehát nem tehetem meg, hogy egy időben ide is, meg oda is beiratom, aztán novemberben meg majd megy az egyikbe. Ugyanis majd csak novembertől járna a gyerekem, akkor lesz 3 éves. Nem még mostanában, minél hamarabb kellene szólni a debreceni ovinak? Hogy esetleg másik gyereket vehessenek a helyére. Én úgy gondoltam, hogy hétfőn beiratja a férjem a gyereket a másik oviba, és ha ott azt mondják, hogy oké, fel van véve, mert van férőhely, akkor utána lemondom a debrecenit. Ez igy jó, nem?
2012. ápr. 20. 10:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, így gondoltam én is, nem őszig várni. Szerintem teljesen korrekt.

(első)

2012. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, akkor így fogok tenni. És nagyon fogják vajon húzni a szájukat, ha közlöm hogy mi a tényállás?
2012. ápr. 20. 10:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, jó az elgondolásod.

Nem fogja különösebben érdekelni őket, hogy megy-e a gyereked vagy sem.

Nálunk a héten volt ovis tájékoztató, ott azt mondták, hogy akárhány helyre be lehet íratni, nyilván járni csak egy helyre fog. Amikor ténylegesen elkezdődik az ovi, adigra kell értesíteni azt az óvodát, ahová mégsem viszed a gyereket.

2012. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam, hogy húzni fogják a szájukat, mert ugye március végére meglett a fix létszám, én meg most bekavarok. Első helyen megjelölt bölcsibe vették fel. Nagy volt az öröm, mert nagyon jó ovi, nehéz bekerülni, dehát az élet, és főleg a munkahely változásom úgy hozta, hogy jobban járunk, ha mégsem oda megy majd a gyerek. Végülis a döntés 3 évre szól, inkább igy jobb lesz, minthogy 1 év múlva irassam át a már beszokott helyről a gyerekemet. Na mindegy, ez van. Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 20. 10:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet velünk is! Mi is költözünk másik városba. Én beíratom oda, ahova költözünk, aztán majd lemondom azt, ahova már felvették.
2012. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!