Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy a legtöbb gyerek csak a hangosabb szóra hallgat, akkor fogad csak szót? Halk figyelmeztetés miért nem használ?

Figyelt kérdés
Sok kérdés volt már itt a kiabálással kapcsolatban,irták,az nem jó,nem kell kiabálni,a gyerek szép szóval is megérti,stb.. Hát az én gyerekeim nem,főleg a nagyobbik,ha erélyesebben és kiabálva rászólók,akkor szótfogad,de még akkor sem minden esetben!Barátnőmnél ugyanigy van,az ő gyerekei is a hangosabb szóra fogadnak szót.Hogy is van ez,kinek milyen tapasztalata van?
2012. ápr. 23. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon ritka,hogy csendesen, halkan rászólva megérti.Esetek nagy részében, hangosan kell rászólni, sokszor meg evvel sem érünk el sikert.
2012. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én 3,5 éves fiam a szép szóra a füle botját sem mozdítja. Egye hangosabban szólok, de legalább a 3-4. alkalom az, amikor látom rajta, hogy egyáltalán felfogta hogy neki szólok, de sokszor ez még kevés ahhoz, hogy szót is fogadjon. Ahhoz már tényleg kiabálni kell vele/neki.

Hogy ez miért van így? Próbálgatják a szárnyaikat, szeretnék kitapasztalni hol a határ.

2012. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet... Az én kislányom 2 éves és csak kb az 5. figyelmeztetésre fogad szót és persze a figyelmeztetések egyre hangosabbak!
2012. ápr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3 és 5 évesek. Tegnap már kiborultam. HA rendes hangnemben mondom észre sem veszik, sőt van, hogy közbemagyaráznak. Mintha szó szerint a falnak beszélnék. Tegnap már közöltem velük, hogy szóljanak, mert akkor folyton kiabálva beszélek velük ha ez kell. Legalább nem idegelem magam, hogy normális hangenmben le se sz@rnak.
2012. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyrészt tesztelik, meddig lehet elmenni, de főként azért lehet mert a kisgyerekek még nem értik az ok-okozati ö.függéseket (vajon miért nem szabad a konnektorba nyúlni, máskor anya milyen büszke h a cipőfűző végét bele tudom dugni a fagyöngybe). A szabályokat határozott hangon (eltérően mint a normál hangnem) és röviden kell megfogalmazni. Ez egyszerűen életkori sajátosság. És ezt sem értik minden esetben elsőre, sőt. Elmondok egy sztorit, bár ekkor még csak úgy másfél éves lehetett a fiam. Egyszer vmi rossz fát tett a tűzbe és és mérges arcot vágva, mély hangon elmondtam h így úgy ezt nem szabad, mindeközben az ujjammal is integettem. Ami annyira megtetszett neki, hogy vidáman visszaintegetett. Le se tojta mit mondok annyira tetszett neki a gesztus. Szóval odafigyelnio is nehéz nekik, nemmég megérteni, erre még rájön ksőbb a dackorszak is, ajjajjj A hangerőt nehéz figyelmen kívül hagyni, tán ezért jutunk el sokszor a "kiabálásig" (bár én egy hangos határozott közlést - pl állj meg- még nem hívnék kiabálásnak)
2012. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez aranyos:) Az én kislányom 2 éves mostanában ha valamire mondom neki hogy nem szabad a mutató ujjam szoktam mutatni neki hozzá. Valamelyik nap játszott a babájával de gyanusan csendbe volt odanéztem és akkor látom, hogy a baba a földön a gyerek áll felette és tartja a mutatóujját :D
2012. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 és 3.5 évesek a gyerekeim. én is kiborultam hogy miért muszáj felcsattanni, miért nem értik meg normálisan mondva, aztán rájöttem ,hogy legtöbb esetben arról van szó, hogy annyira elmerül a kis tevékenységében, hogy egyszerűen nem regisztrálja az agya hogy most őhozzá beszélek, vagy nem feltétlen jut el az agyáig amit mondok (persze van amikor dacolásról van szó, meg határfeszegésről ,de többnyire nem).

Úgyhogy azóta az vált be, hogy picit ki kell zökkentenem, pl hozzáérek és mondom, hogy nézz rám légyszi, ez az egymásra nézés jó, mert látom rajta, hogy fogja-e az adásomat, tényleg megérti-e mit szeretnék,. és így normális hangerővel lehet kommunikálni. VAgy ha messzebb van és nem tok odamenni, volt ,hogy megdobtam egy kis plüssállattal. VAgy kicsit megcsikizem megdögönyözöm, és utána kaphatóbb bármire, mert már úgyis félbeszakadt amit csinált, kizökkent kellőképp. :)

2012. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!