Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős koráig voltál...

Mennyi idős koráig voltál mindig a gyereked sarkában a játszótéren?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 2. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Igyekeztem hagyni, hadd fedezze fel a világot. Főleg második gyerekkel már nem is lehet, mert ott egyszerre kell kettőt figyelni.

Viszont szemem sarkából mindig figyeltem őket és ha kellett, ugrottam, vagy szóltam, ha veszély volt.

2012. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1,5 éve koráig. Utànna/ azóta csak a kaput figyelem, hogy ki ne szökjön;)

Ha valahová fel tud mászni, akkor le is tud jönni , a hintánál figyelek, hogy nehogy közel menjen, és aki hintázik megrúgja.

2012. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
engem anyám le se vitt a játszótérre
2012. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ma a 2éves lányommal a játszótéren voltunk. Volt ott még 2kisgyerek(fiú,lány) az anyukájával,és a nagymamával. Mint kiderült ikrek és 3évesek elmúltak.


Az anyuka végig a nyomukban volt,ha valahová fel akartak mászni rájuk szólt,a nagymamával elkezdtek "visítozni".

Mikor látták hogy a lányom milyen sok helyre felmászik egyedül,és a két gyerek ment utána,mindig megakadályozta az anyuka,a nagymama meg csak "obégatott". Meg is jegyezték hogy nem félek hogy leesik,és még le is merek ülni! Már én úgy éreztem hogy fullasztó ez a féltés. Tudom hogy semmi közöm hozzá,de nagyon idegesített!


A kislányom a kb 1métert felhúzza magát,hogy feltudjon mászni a nagy csúszdához,és egyedül le is csúszik. A fiú ment utána,az anyuka nagy nehezen megengedte neki,és minden gond nélkül fel is mászott a gyerek. Viszont meg kellett várni a gyereknek hogy az anya megfogja a kezét és úgy csússzon le. Közben a kislány fel akart mászni a létrán,aminek vagy 20cm távolság volt a fokai között,de a nagymama elhozta mert az "tuti hogy le fog esni".


Nagyon sajnáltam őket,úgy bántak velük mint egy 6hónapossal,vagy mint ha szegények bénák,vagy fogyatékosak lennének!

2012. ápr. 2. 15:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez gyerektol fugg. Fiam 26 honapos es pillanatok alatt olyat tud muvelni, hogy ugrani kell. Pl. csuzdazik szepen en meg messzirol nezem aztan gondol egyet es hassal, fejjel elore jon le a csuzdan. :( Ha nem vagyok ott fel is hasad az alla. :( A hintak ele mar nem szalad, megtanulta, hogy korul kell nezni es ki kell kerulni a hintazo gyerekeket de pl a korhintanak a mai napig nekiront vagy egyszeruen menet kozben kiugrik. Hiaba lett elmondva es volt is mar belolle baleset. Szoval a fiamnal ugrani kell meg mindig es a nyombaba lenni sajnos. :(
2012. ápr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De az ilyen túlzott aggódás,nem "fogja vissza a gyereket? Természetes hogy ha sokan vannak,vagy olyan helyre megy a lányom megyek utána. Én sem mozdulok a nagy csúszda mellől,hogy ha fent van le ne essen,de hagyom egyedül felmászni,és lecsúszni! De egy üres játszótéren,vagy ahol páran vannak minek kell "korlátozni a gyereket,mindig a nyomában lenni? Főleg olyat aki már 3éves is elmúlt.
2012. ápr. 2. 17:19
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves volt, amikor a fiam született, úgyhogy nem sokáig. Sőt, inkább az volt a ciki, hogy amikor az 1 éves fiam után szaladgáltam a játszótéren, a lányom más nénit kért meg, hogy tegye be a hintába. Rám ugyan nem nézett senki furán. Itt gyakori az is, hogy anyukák trécselni mennek ki a játszótérre, a gyerek meg csinál, amit akar. Én jártam úgy, hogy a gyerekem meg egy másik vérre menő küzdelmet folytattak a lányom biciklijéért, de a másik gyerek anyja fel sem kelt a padról, hogy közbelépjen. Pedig még csak 2 éves volt. Mármint a gyerek.
2012. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!