Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Talán provokatív a kérdés, de...

Talán provokatív a kérdés, de engem nem hagy nyugton! Mit gondoltok erről a témáról és hogy álltok hozzá?

Figyelt kérdés
Tegnap ezen az oldalon böngésztem a kérdezők között és találtam egy olyan kérdést hogy "...a kislányom 4 évesen maszturbál...mit tehetnék ellene..." erre a válaszok között találtam egy csomó olyat hogy "...ez tök normális és hogy ne szidd le..." ???? aztán utána néztem a neten és ott is ezt olvastam hogy nem kell bántani, sem megszidni. Én elképzelhető hogy túl konzervatív vagyok (23 éves), első babámat várom, és egyszerűen ebbe nem gondoltam soha bele hogy ilyen egyeltalán létezik. Tegnap óta azon agyalok hogy ha az én kis fiam esetleg ezt tenné az oviban, és mit reagálnék. Mi a véleményetek ti mit reagálnátok/reagáltatok ha volt már ilyenben részetek a saját gyerkőccel?
2012. ápr. 24. 16:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
bocsi, második sor vége : "..nehogy le szidd.." elrontottam.
2012. ápr. 24. 16:54
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Talán nézz utána a pszichológia nagykönyvében, ez tényleg egy egészséges fejlődési lépcső. Nyugodj meg, nincs mindenkinél, nálam is kimaradt, mint ahogy az apámba sem voltam szerelmes (mert ez is gyakori a kicsiknél).
2012. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

A pszichoszexuális fejlődés része, és bár abszolút normális, és effektíve büntetni, vagy leszidni semmilyen körülmények között nem tanácsos, de lehet és kell bizonyos keretek közé szorítani. Azaz pl. nem kell hagyni, hogy a társai előtt az oviban ezzel foglalkozzon, de ezt nem szidással kell elérni. Egyébként ebben a korban valóban normálisnak tekinthető, és úgymond "kinövik".


Pszichológus kismama

2012. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is 23 éves vagyok, és eléggé konzervatívnak tartom magam, de én is azt mondom, hogy ez normális.

Nem tudja még, hogy mit csinál, ez ösztönből jön, csak annyit érez, hogy jó érzés, tényleges orgazmusa nem lesz, ismerkedik a testével.

Oviban biztos nem fogja csinálni a kisfiad, már ilyen korban is tudják, hogy ez másra nem tartozik.

2012. ápr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Én is csináltam ilyen korban, és nem lettem egy r*banc :D

2012. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Mire utalsz, hogy le kell szidni? A legrosszabb amit tehetsz. Ha megijedsz, ha mérges vagy, ha azt érezteted vele hogy rosszat tesz, ezeknél rosszabbat nem is tehetsz.

Teljesen természetes folyamat.

Csak ha kóros akkor érdemes róla tudomást venni, de akkor is csak másra terelni a figyelmét.


Csak kiváncsiságból: vallásos vagy?

Szakembereknek nem hiszel?

2012. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Értem, vagyis próbálom elfogadni hogy ez ezzel együtt jár, de azért valahogyan csak rá lehet vezetni hogy ezt nyílt közösségben nem szabad csinálnia, de ahhoz meg valahogyan csak meg kell szidnom, vagy büntetnem (nem verésre gondolok vagy ilyesmi) de hát ha esetleg az ovónő szólna rá, vagy nekem az elég kínos lenne, tehát csak nekem kellene rá vezetnem valahogy hogy ezt ne csinálja. Nem?
2012. ápr. 24. 17:06
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Ne azt mondd, hogy ne csinálja mert nem szabad hanem azt, hogy ezt inkább egyedül mert mások előtt nem illik.
2012. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Iskolás korra elmúlik, illetve nem igy szembesülsz majd vele.

Úgy képzeld el mint mikor elöször mászik fel egy székre egyedül te pedig ijedten nekiesnél hogy mit csinál, ezt nem szabad.

Ezzel egyenéretékü hiba ha észreveszed, ha tudomást veszel róla, ha leszidod, stb.

2012. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2,5 éves, sokszor direkt felállítja a kukiját, pl. alvás előtt. Vagy ébredés után általában mindig áll a kuki, olyankor mindig mondja, hogy áll, és mindig birizgálja, húzogatja.

Én hagyom, nem szidom meg. Az óvónők is tudják, hogy ez természetes, de mielőtt oviba megy a gyerkőc, ezt te már meg tudod vele beszélni, hogy nyilvánosság előtt ne csinálja. Nem szidva, büntetve, hiszen ez nem rossz dolog, természetes folyamat a fejlődésükben. Szépen elmagyarázod neki, hogy nincs ezzel probléma, amit csinál, csak ez egy intim dolog, mások előtt nem szabad.

Ha megszidod, vagy megbünteted, azzal csak a későbbi szexuális életét teheted tönkre.

2012. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!