Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kézműves/kreatív/barkác...

Milyen kézműves/kreatív/barkácsolós játékokat érdemes játszani 2,5 éves kisfiúval?

Figyelt kérdés

Már egy ideje töprengek rajta, hogy mi lenne, hogyha ollóval kivágnánk mindenféle formákat, vagy ha krumplinyomdáznák. De ott lappang bennem a kérdés, hogy nem kicsi még ezekhez, hogy festékezzen, ollóval (persze a gyerekeknek valóval)játszon???

Nagyon érdekel más anyukák tapasztalata.

Köszönöm előre is a válaszokat.


2012. ápr. 24. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Ennyi idős a fiam,nálunk már régen előkerült a vízfesték(nagyobb ovis)A múltkor nagy fehér rajzlapra tenyér és láblenyomatot festettünk.Jó móka volt befestékezni a tappancsokat,aztán a papíron a színes lenyomatok jól mutatnak a falon,szekrényen.Festettünk tésztát temperával,felfűztük a tesónak ajándékba.A lányom terítőt vágott,a kicsinek is kellett.Adtam neki ollót,nagyon ügyi volt vele.Imádnak pl linzert sütni,azt a kicsi is szaggatja,rakja a tepsibe.
2012. ápr. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 2,5 éves.

Már régóta temperázunk, vízfestékezünk. Ő belenyomja az ujjait, és úgy maszatol a papíron. Legjobban azt élvezi, mikor a kezéről és a lábáról csinálok lenyomatot, akkor bekészítek egy lavór vizet is, hogy rögtön le tudjam mosni, ne mászkáljon el festékesen.

Ollót még nem adtam a kezébe, de ragasztottunk már. Én vágtam ki a formákat, ő a ragasztó stift-tel ragasztózta, majd a papírra nyomkodta, nagyon élvezte. Sőt, van rendes nyomdája is, de még nem tudtam venni rendes bélyegző párnát, így csak egy szivacsra öntöttem a festéket, és az úgy nem volt jó, a nyomda túl sok festéket vett fel.

2012. ápr. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint nyugodtan belevághatunk mi is ezekbe a játékokba...
2012. ápr. 25. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit a fiam nagyon élvez(ett):

vagdosás, tépkedés, csak úgy... icipici fecnikre, aztán azokat rakosgatta a műanyag kukájába

papírfecniket fel is lehet ragasztani stifttel egy nagy lapra (pl húsvétkor kivágtam egy nagy kartontojást, azt díszítettük a mamáknak.)

az erkélyen együtt ültettünk

babasütit is együtt sütünk

vettem ujjfestéket, azzal imád maszatolni

gyurma is lehet már ennyi idősen

2012. ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!