Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, hogy még nem szobatiszta?

Dozsejodi kérdése:

Baj, hogy még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

2 éves 4 hónapos a fiam ,már próbálkoztunk többször is ,hogy leszokjon a pelusról,most a múlt héten nem adtam rá napközben pelust,sokat kérdeztem,hogy kell e pisilni,kakilni

a válasz elnyújtott nem ,de viszont este fele ráadtam a pelust,akkor húzott oda a wc-hez ráültettem és belekakilt belepisilt,azóta 4 x pisilt meg 2 x kakilt bele,de valamikor belemerült a játékba akkor bepisilt,szeptembertől megyünk oviba beszoktatni,addigra kéne szobatiszta legyen!Valami ötlet esetleg?Ja és még a beszéd sem megy nála egy két szó és ennyi!



2012. ápr. 25. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán belefér, hogy még ne legyen szobatiszta! :) Őszig még sok idő van! Az én fiam is úgy volt, hogy tavaly tavasszal még simán pelust hordott, az apja be is pánikolt, hogy "úristen, nem lesz szobatiszta, nem fogják bevenni az oviba...!". De a fiunk 1 hónap alatt stabilan szobatiszta lett! Én nem erőltettem, csak mondogattam neki, hogy ősszel a nagyfiúk mennek oviba és ha nem lesz szobatiszta, akkor egyedül marad a bölcsiben, mert a csoporttársai mind mennek. Szóval ha úgy érzi, hogy ő már nagyfiú, akkor szóljon és megyünk bilizni, vagy vécézni, ami szimpatikusabb. Ő mondta, jó, majd szólok. Kb. két hét után szólt először. Lehet, hogy szerencsém volt, de jó volt, hogy nyár volt, simán lehetett otthon puci fenékkel (nálunk mondjuk a legnagyobb ellenség az alsógatya volt), így könnyen szaladtunk ha kellett. Ja és mellesleg ő először este találta ki, hogy nem akar pelust felvenni, úgy akar aludni. Így ment egy nejlon a lepedő alá és a fiam hajnalban pisilt be. Másnap már szólt, harmadnap már átaludta az éjszakát és reggel pisilt bilibe. Szóval nálunk hamarabb lett éjszaka szobatiszta, mint nappal. :)
2012. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem se baj. Én kislányom pont ennyi idős, én simán vártam volna nyárig a szobatisztasággal, de ő egyik napról a másikra szobatiszta lett a tél közepén. Úgy féltem mindig, hogy be fog csurogni vagy kinn kell pisilnie, és akkor mit csinálok...

Szerintem jobb erre a nyár, a legtöbb ilyen korú gyerek nyáron pár hét alatt szobatiszta lesz. (Beszéddel szerintem nem függ össze, az egyik lányom még egyáltalán nem beszélt, de már szobatiszta volt. Amiatt se aggódj :) )

2012. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasznosak voltak!
2012. ápr. 25. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!