Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztának minősül az a...

Szobatisztának minősül az a kisgyermek, aki a kakiláshoz kér pelenkát, de egyébként éjjel-nappal "szobatiszta"?

Figyelt kérdés

3,5 éves.

Vajon miért kéri a kakiláshoz?

2,5 éves korától szobatiszta pisilésügyileg.

Mi lehet a gond?


2012. ápr. 19. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan így van, és szerintem szobatiszta. A kaki nehezebb ügy, az később szokott rendeződni.
2012. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
nem szobatiszta...mivel kell pelenka.Ha majd egyáltalán nem kell akkor lesz az.
2012. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ne adj neki,tedd wc-re. oviban h van? mert ott nem fog kapni,de nyugi ott simán megy majd neki wc-be. h miért mert tudja h ott nincs választása. drasztikus de szükséges: mond meg neki kisfiam nincs pelenka. üllj a wc-re/bilihez már nagy/ ha sikerül neki dicsérd meg. pelenkákat ne vegyél otthonra igy neked sincs más választásod.
2012. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Egy ismerős gyermeke. Szerinte is szobatiszta és anyukája szerint természetes , hogy a kakihoz kell pelenka.

Én furcsállom, hogy 1 éve kell még a kakihoz.

Mi lehet az ok?

2012. ápr. 19. 13:59
 5/16 anonim ***** válasza:

Látom az előző válaszom felkeltette az érdeklődésed. :o)

Amúgy félre értetted. 2,5 évesen kezdtük a bilizést, 2-3 hónappal később csak alváshoz meg kakiláshoz kellett neki, 4-5 hónappal később a délutáni alváshoz már nem kérte, még pár hónap, éjjelre sem kellett, csak kakiláshoz. Szólt, amikor kakilnia kellett, akkor ráadtam, és pár perc múlva de legkésőbb fél óra múlva terméssel volt tele, ekkor szólt, hogy vegyük le.

Szerintem semmi gond nincs a lányommal. Ha kicsit utána olvasol, akkor Te is rájöhetsz erre.

Amúgy sok problémánk volt székrekedéssel, emiatt nem lehetett ezt a dolgot kicsit sem "erőltetni", mert különben nem kakilt 3-5 napig sem, az meg nagyon nem jó. Csak mondogattuk neki, hogy ha nagy kislány lesz, akkor már nem kakil majd pelusba, erre biztattuk, és egyik nap közölte, hogy most már bilibe kakil. Ennyi. Kivártuk.

2012. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Oviban visszatartja, szorulásos, van, hogy napokig nincs kaki.
2012. ápr. 19. 13:59
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem olvastam sehol a válaszodat, csak eszembe jutott valamiért.
2012. ápr. 19. 14:01
 8/16 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, hogy lehet hogy nem is az én válaszom "zaklatott fel". :o)

No mindegy, nálunk is így volt. A gyerekek egy része a székletet "saját testrésznek" tekinti, és nehezen tud "megválni" tőle. Ha pelusba teszi, úgy nem annyira nyilvánvaló ez. Nem kell "beteges okot", vagy szülői hibát feltételezni emiatt.

Van olyan gyerek, aki meg az éjszakai pisihez nem tudja elhagyni, vagy csak nehezen. Különböznek, ki így halad, ki úgy.

előző

2012. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekem az eltelt egy év a sok. 1éve szobatiszta.

Nekem a gyerekemmel szerencsém volt, talán ezért is furcsállom a helyzetet.

Főleg, hogy jár közösségben és ez sem változtat a helyzeten.

2012. ápr. 19. 14:05
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk baráti és családi körben is volt, aki 3 évesen stabil szobatiszta volt, de kakiláshoz kért pelust, elbújt, benyomta, utána szólt anyának és kész.

Minél jobban próbálták erőltetni, annál rosszabb volt, előkerült a glicerines kúp is...

Mindkét kisfiúnál megoldódott a dolog, mehettek oviba.

Olyat is ismerek, ahol 2 év van a két fuú között, és a kicsi hamarabb lett ágytiszta, mint a nagy. Ez sem tartozott a kóros kategóriába.

2012. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!