Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén, mennyi idős kortól...

Őszintén, mennyi idős kortól lett szobatiszta a gyereketek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy teljesen. Olvasom itt a hozzászólásokban, hogy 1,5-2 évesen már mindenkinek a gyereke szobatiszta volt. Az én lányom 3 éves korára lett az, igaz 3 nap alatt teljesen elhagytuk a pelust, azóta is csak 2-szer volt baleset, remélem már nem is lesz.

A fiam 2 múlt, és ráültetem a bilire, de elég hamar fel is pattan. Ha dolga van, nem jelez, ha kakiban ül, nem zavarja.

Az ismerettségi körömben nem nagyon tudok olyan gyerekről, aki 2 éves korára szobatiszta lett volna. A 3 év az átlag. Vagy itt mindenki ilyen béna?

A szomszédasszonyom is mondta, hogy neki a lánya már 2 éves korára. Mondtam neki, hogy na persze, én emlékszem, hogy 2,5 évesen még itt panaszkodott, hogy nem bilizik a lánya. Szóval lehet, hogy csak rosszul emlékszik mindenki, vagy az idő megszépít?


2012. ápr. 19. 13:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 3 évesen lett szobatiszta nappalra. Júniusban lesz 3,5 éves, de még éjszaka kell pelus. Vannak éjszakák, hogy száraz a pelus, de még legtöbbször sajnos nem az.
2012. ápr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam nappalra és éjszakára egyaránt 2 és fél éves korára lett szobatiszta (társasházban lakunk).

Viszont ismerek olyan kislányt (kertes házban lakik), aki már másfél éves korában nem hordott pelust napközben. Szerintem ennyit számít, hogy kertes ház, nyáron egész nap kint, pelus nélkül.

2012. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Na én megnéztem a babakönyvet :D 2005-07. született az első gyerekem. 2006 szeptemberbe bilizett először és 2007 6. hóba lett teljesen szobatiszta ugy hogy estére is! :) 2009-10 hóba született a 2. gyerek tavaly nyáron próbáltuk a bilit hallani se akart róla. Most februárban megint megpróbáltam és már szobatiszta. Este se kell pelus.
2012. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerek: 2,5 évesen kezdett bilizni (kicsit kitoltam én is, mert előtte született a kicsi, és nekem így kényelmesebb volt pocak nélkül nyugiban nekikezdeni), 3,5 lett, mire már kakiláshoz sem kérte. Előtte már jó 4-5 hónappal nem kellett neki sem alváshoz sem semmikor, de kakilni csak abba volt hajlandó, így azt már ovis korában hagytuk el, de ez sem jelentette nagy gondot, egyszerűen itthon intézte és nem az oviban, ott nem is kürtöltük szét.

A kicsi, 15 hónaposan közölte hogy "kaka", majd ráültettem és belekakilt. Ő most 2,5 éves, alváshoz adok csak rá, különben maximálisan megbízható, és megint csak én vagyok a szűk kereszt metszet, mert ő már szólt pár hónapja, hogy nem akarja egyáltalán, de mivel pár hát múlva szülök, úgy döntöttem, hogy az ágytisztaságot szülés utánra időzítjük, mindjárt itt a nyár, hamar meglesz már.

Én nem szoktam ezen szépíteni, nincs mit. :o)


Én azzal kapcsolatban vagyok szkeptikus, hogy 2-3 nap meg egy hét alatt lesz szobatiszta egy gyerek, mert sokat olvasni ilyet is, az ismerős körömben (ami elég tág), meg egy ilyen gyereket sem láttam még, de lehet, hogy csak véletlen egybeesés... :o)

2012. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 3 éves korától nem igényel pelust éjjelre, nappal viszont nekem kell vinnem pisilni, mert nem szól, úgy belemerül abba, amit csinál. Most 3,5 és még mindig nem szól, csak ha már becsurgott.
2012. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

A lányom eyg héttel a 3. szülinapja után lett szobatiszta, előtte mereven elutasított minden próbálkozást, akármit próbáltunk, úgyhogy kicsit szüneteltettem a dolgot. Aztán egyik nap elémállt, hogy anya, kérem a bilit mert pisilnem kell, onnantól nem tűrte a pelust, csakis bilibe végezte , ez csütörtökön volt, vasárnapig egyetlen balesete volt, és kikövelete, hogy éjjelre sem kell neki pelus. jövő csütörtökön volt a második baleset éjjel, azóta se, tehát ő mondhatni egy hét alatt lett szobatiszta, mert akkor döntötte el, hogy márpedig ő igenis. Előtte meg vért izzadtam meg szenvedtünk hogy legalább ráüljön és ne érezze kényszernek... na mindegy.

most 3.5 éves amúgy és azóta se volt egyetlen baleset sem.

A fiam februárban töltötte a két évet, a múlt héten kezdtük, hogy fürdés előtt leveszem róla a pelust egy kicsit. Persze körbepisilte a lakást :D és pont tegnap történ: láttam, hogy elkezd pislini, rászóltam, erre abbahagyta, berohant a fürdőbe és mivel a pont ott volt az apja, mondta, hogy "beszájjok a kádba!",apja betette és ott engedte ki a végét - tehát kicsit már vissza tudja tartani... de ő sem hajlandó ráülni sem a bilire ,sem a wc szűkítőre,vagy odaállni a wc elé mint apuci, úgyhogy nem tom... ő egy ideje szól, hogyha nehéz a pelus vagy kakás, csak épp megelőzni nem óhajtja. Sztem nála lassabb folyamat lesz mint anno a lánykámnál volt

2012. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Nagy lányom 18 hónapos volt. Nem engedte, hogy rá adjam a pelust. Este annélül aludt el. Gondoltam éjszaka takaríthatok. Tévedtem, attól kezdve nem kellett a pelus.

Ikreim két éves korukra, de a fiú ikremnél előfordult egy pár bepisi éjjel.

Nem bénaság ha később lesz szobatiszta. Lehet, hogy Ő másra koncentrált elöbb. Talán azok a gyerekek, màst tudtak hamarabb csinálni, mint az enyimek. Ezért is van, hogy nem szabad össze hasonlítani a gyerekeket. Mindegyik a maga ütemében fejlődik.

Amúgy a sogórnőm lánya márciusban múlt 3 éves és pelusos.

2012. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Fiam kereken 2,5éves korában nappalra. Pár hónappal később délutáni alvásnál is. MOst már éjjel sem kell pelenka, ennek nagyon örülök. Januárban volt 3 éves.
2012. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A kislányunk 2 éves és 2 hónapos korára lett nappalra szobatiszta. Illetve délutáni alváshoz adok még rá pelust, de 95%-ban nem pisil be. Éjszakára viszont még kell a pelenka. Mi már egész korán, 14 hónapos korában elkezdtünk ismerkedni a bilivel, tudtam kb. hogy mikor kakil, és ráültettem. Talán emiatt, de a bilizés nem volt nehézség. Inkább az, hogy magától menjen végre, mert szépen visszatartotta, de mindig mondani kellett neki, hogy menjünk pisilni. Most 2 éves és 4 hónapos, egyszer-egyszer azért van baleset, de itthon nem igazán, inkább a bölcsiben. Gyerekenként változó a szobatisztaság, mert kell hozzá egy agyi érési folyamat, és emiatt eltolódhat akár 3 éves korig is, ez teljesen normális. Viszont azt is hozzá teszem, hogy valamilyen szinten szoktatás kérdése is, hiszen erőfeszítést igényel a szülők részéről. Vannak olyanok, akik 3 éves korig pelenkázzák a picit, mert nekik így kényelmesebb. Ezzel nem értek egyet. Próbálkozni kell, de ha nagyon nem megy, akkor várni kell még egy kis időt.
2012. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

2 évesen (tavaly júniusban) vettem le róla a pelust, innentől pisil wc-be/bilibe, tavaly ősszel (2 év 4 hónaposan) sikerült a "kakis pelust" is elvenni és a déli alváshoz sem adtam rá már.


Januárban (2 év 7 hónaposan) vettem le róla az éjszakai pelust.


Júniusban lesz 3 éves.

2012. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!