Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok a gyerekek, akik nem...

Azok a gyerekek, akik nem játszanak el egyedül otthon, nehezebben boldogulnak az oviban?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiam alig van el egyedül, mindig velem akar játszani. Csak autózni szokott egyedül, de az is csak 3x15 perc naponta kb. Hiába mondom neki, hogy építeni, kirakózni, könyvet nézegetni tud egyedül is amíg csinálom a dolgomat, de inkább nem játszik semmit, csak jön utánam, vagy mesét akar nézni.

Az oviban rögtön nekiállnak játszani egymással a gyerekek, vagy hogy van ez? Az óvónéninek biztos nincs ideje vele játszani egész nap. Tapasztalatok?


2012. ápr. 25. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:
az én fiam eljátszik el játszott ugyan egyedül de voltak időszakai amikor 2 percet nem tudtam külön lenni tőle,mindig játszani,szórakoztatni kellett.4 hónapja jár oviba és imád járni.mindig foglalkozik vele valaki és ha egyedül akar játszani arra is van lehetősége.és igen,az ovónénik és a dadusok azért vannak ott,hogy egész nap játszanak ha kell.nálunk vegyes csoport van igy kevés a direkt foglakozás,ahol mindenki egyszerre játszik,hanem egész nap folyamatosan foglalkoznak velük,ha akar kirakózik,ha akar rajzol,ha akar olvas,épít,és a gyerek kéri ott vannak,sőt a nélkül is foglalkoznak velük.ha haza jövünk folyatjuk tovább,csak akkor engem szórakoztat,meg apát.sok ilyen gyerek van,nem baj ez,és hidd el az ovónénik és a dadusok nem csak ülnek ám.:)
2012. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem.

Kislányom nem nagyon szeret egyedül játszani itthon, de nincs vele baj a bölcsiben, mert megtalálta azt a pár gyereket, akikkel megtalálta a közös hangot. Nincs szüksége állandóan a gondozókra. Ráadásul a közös játékból, mondókázásból is kiveszi a részét :)

Van viszont egy kisfiú, aki sokat játszik egyedül és bárki megy oda hozzá elzavarja. Szerintem ez rosszabb.

2012. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!