Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tapasztalatok érdekelnek:...

Tapasztalatok érdekelnek: felnőttkori asztma tényleg kialakulhat ilyen rövid idő alatt?

Figyelt kérdés

Az orvosom nagyon arra gyanakszik, hogy asztmás vagyok. Több mint egy hónapja nem múlik a köhögésem, a kilégzésem hosszabb mint a belégzésem, semmi eltérés ezen kívül. Jövő héten megyek vizsgálatokra.

Van valakinek tapasztalata, tényleg jöhet az asztma így, egyik napról a másikra? Köszönöm!

(Természetesen minden más is érdekel, légzőgyakorlatok, ötletek, egyéb tapasztalatok.)


Részletek: gyerekkoromban sokat köhögtem, de kinőttem. 29 vagyok, nem dohányzom, porallergiás vagyok + néhány fűféle. Nagyon stresszes volt az augusztusom, és egy náthát lábon kihordtam július végén.


2011. aug. 25. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Anyukámnál is anno úgy alakult ki a krónikus asztma. Kisírtam egy tengerimalacot, allergiás volt rá... Mondjuk nála sok idő telt el mire rájöttek mi baja.
2011. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt azért is érdekes, mert én is allergiás vagyok a tengerimalacra (bár nincs körülöttem egy sem már), csak gondoltam, azt nem írom, mert úgysem releváns. Valószínűleg valóban nem az, de nagyon érdekes.
2011. aug. 25. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem csak allergiától lehet asztmát kapni. Én 23 évesen lettem asztmás, és semmi komolyabb allergiám nincs.
2011. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
persze hogy kialakulhat asztma felnőtkorban családi tapasztalat:)kivánok jobbulást
2011. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Gamma! És gyakori az, hogy ilyen hirtelen jön? Nagyon meglep, hogy egy hónapja még semmi bajom nem volt, most meg asztma..?
2011. aug. 27. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:

sajnos előfordul és nemfeltétlenül allergia miatt érdemes jól kitisztitani valami desztilláltvizes oldattal az orgaratot és felkeresni egy sóbarlangot

15.F

2011. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó hogy éppen ezt írod, mert én is ezt az orröblögetést csinálom, jövő héten meg sóbarlang, nagyon jó, hogy valaki megerősíti ezeket. Remélem javul valamit, abban bízom, hogy talán még visszafordítható, de állítólag nem :(
2011. aug. 27. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
reméljük a legjobbakat
2011. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!