Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam most kapta a 15...

A kisfiam most kapta a 15 hónapos oltást és eddig a kötelezőket kapta meg. Ti mely adhatókat adattátok még be, hogy megóvjátok?

Figyelt kérdés

kérlek oltásnevet, beadási kort és ha van, akkor árat is írjatok

nagyon szépen köszönöm a segítséget



2012. ápr. 28. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a Prevenárt és a Meningococcus (agyhártyagyulladás) ellenit. Mindkettőre rábeszélt az orvos.

A Prevenárt már 1 éves kor előtt kapta, most csak ismétlő lesz. Árat nem tudok, nálunk ingyen adták, idén meg már kötelező a csecsemőknek úgy tudom.

A másik a Meningitec oltás, ez 2000 ft körül van, ezt is már kapta csecsemőkorában, most csak ismétlő lesz. 1 éves kor után úgy tudom már csak 1 oltás van belőle, és kész, nincs ismételgetése mint nálunk volt.

Minden ajánlott oltást külön adattunk be, sosem egyszerre, az orvos így ajánlja, és teljesen egészségesen.

Hogy mennyire szükségesek vagy nem, nem tudom megítélni, sok kétségem van még a kötelező oltásokkal kapcsolatban is, főleg a 15 hóssal. A felnőttek miatt kapják, nem a gyerekek védelmében, bár a kanyaró ellenivel egyetértek.

Most olvastam itt az egyik kérdésnél, hogy teliholdkor sem érdemes vinni a babákat, úgyhogy ezentúl erre is figyelni fogok.

2012. ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha oltást veszel a gyógyszertárban, vigyél hűtőtáskát, vagy rögtön oltás előtt vedd,és a gyógyszertárból már egyenesen a rendelőbe menjetek, nem jó, ha kint áll.
2012. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szintén a Prevenárt,és a Menjugat oltást kapta meg.Nem kell ismételni,mert 1 éves kora után kapta.Árat nem tudok,mert a gyerekorvosunk mindig "ügyeskedik"(bartelezik,vagy promóciós célból kapja)valamit,így mi más áron kapjuk.
2012. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a kullancs ellenit is beadatom maJD, és a másodiknak már a rotát is!
2012. ápr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

Várom még a válaszokat, kérem írjon, aki tud a kérdéssel kapcsolatban segíteni még nekem.

sziasztok

2012. ápr. 28. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!