Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az emberek elszokták olvasni...

Az emberek elszokták olvasni a kötelezőket általában? Miért nem változtatnak a kötelező olvasmányokon?

Figyelt kérdés

nekünk most a kőszívű ember fiait kell de nagyon nehezen boldogulok(és mások is )persze ugyanez volt az egri csillagokkal is

miért nem változtatnak a kötelező olvasmányokon?szerintem ezekkel a könyvekkel csak megutáltatják a gyerekekkel az olvasást


2010. nov. 2. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
talán alkonyataot kéne kötelezővé tenni?
2010. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem arra gondoltam egyáltalán,de van egy csomó jó könyv amiből tanulhatnak is ,de őszintén mit tanulhat valaki a kőszívűből?
2010. nov. 2. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Például az emberiességet. Persze talán annyiban igazad van, hogy nem mindenki érik meg az adott évben 1-1 műre. Nekem a Kőszívű speciel még egészen tetszett is, miután az első néhány oldal után gördülékenyebben ment az olvasás. Ezek azért kötelezők, mert az alapműveltségbe beletartozik, hogy elolvasd és bár még nem valószínű, hogy tudod, de hordoznak magukban erkölcsi és szellemi tanulságot is...

Aki szeret olvasni, az nem a kötelezők miatt fogja megutálni az olvasást. Szerintem ez a szülők felelőssége is, hogy a gyerek olvas e, vagy sem. Én biztos, hogy rengeteget fogok olvasni a gyerekeimmel és azon leszek, hogy megszeressék az olvasást.

Jahm és én az összes kötelezők elolvastam. :)

17/L

2010. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben megértelek. Nekem is 13 évesen kellett (volna) elolvasnom a Kőszívű ember fiait, és a negyedénél abbahagytam, mert alig értettem. Viszont nemrég pakolásnál épp a kezem ügyébe akadt, gondoltam elkezdem megint:) Most már fel bírtam fogni, sőt,egész jó könyvnek találom - na igen, 18 évesen:) De nemrég az ofőnk - irodalomtanár, és Jókai az egyik kedvence - is azt mondta, hogy hülyeség tőle 13-14 éveseknek pont a legnehezebb olvasmányát feladni kötelezőnek, amikor vannak tőle sokkal könnyebben emészthető,gyerekeknek is élvezhetőbb művek is(Szegény gazdagok, Hétköznapok stb...). Ezzel csak megutáltatnak egy csomó jó írót a diákokkal:S
2010. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem A Kőszívű ember fiainál vannak sokkal olvasmányosabb és élvezhetőbb Jókai művek is. Olvastam 13 évesen, de semmi nem rémlik. Viszont a Lőcsei fehér asszony vagy a Sárga rózsa nagyon tetszett, azokat magamtól olvastam el.
2010. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kulcsszó benne van a kérdésben: "Kötelező". Szerintem ez a kifejezés a pedagógia csődje. Mutass nekem egy gyereket (de akár felnőttet is), aki szívesen megtesz valamit, ami kötelező.

Egyszerű árnyalati különbség, mint ahogy az is, hogy nem szeretem az "akarom" szót; egy "szeretném", illetve "kérem" ezerszer célravezetőbb.


Véleményem szerint a tantervből rég el kellett volna törölni a "kötelező olvasmány" kifejezést, helyette talán jobb lenne az "ajánlott olvasmány". Talán már ez is elég lenne ahhoz, hogy kevésbé legyen visszataszító a dolog. Emellett talán jobb lenne, ha az ajánlott olvasmányokon belül a gyerek választaná ki, amit el szeretne olvasni. Az egész gyereknevelés arról szól, hogy önállóságra neveljük a gyereket, közben még azt is megszabjuk neki, hogy mit olvasson. Nincs olyan ember, akinek minden műfaj bejön, nekem is hiába dugnák az orrom elé a Gyűrűk urát, hogy olvassam el, mert nem teszem meg (rajongó nem nyafog, kipróbáltam, nekem nem tetszik. :) )

Adjuk már a gyerek kezébe néha a döntés lehetőségét is, válassza ki ő a "kötelezők" közül, hogy mit szeretne elolvasni, aztán ha rosszul választott, hát Istenem, ilyen az élet.

2010. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért,mert az szerepel a tananyagban.Hiába olvasnád el a Harry Potter-t,Alkonyatot,Stephen King bármelyik művét (és sorolhatnám még),ha nem is szerepelnek a tankönyvben.

Nekem se tetszett annyira A kőszívű ember fiai(általánosban).Most nemrég kellett elolvasni Az arany ember-t(11.-es vagyok).Ez jobb volt. Az egri csillagok című regényt el se olvastam.

"ezekkel a könyvekkel csak megutáltatják a gyerekekkel az olvasást":vagy az írót utáltatják meg.

2010. dec. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
De az Aranyember alapból jó könyv, a Kőszívű, az Egri cs. nem. nekem nem jön be ha nyírják egymást. Tavaly elolvastam az Egri cs.-t, idén a Kőszívűt kel, de elalszok rajta. Már beszéltük a többi lánnyal h megszerezzük rövidítve:D De inkább elolvasom, mert nem szeretnék rossz jegyet kapni. Vagy elkérem a padtársamtól, mert neki vmiért csak 300 oldal, nekem meg 600vmennyi. Sztem te is olvasd el, nem tudom milyen tanuló vagy, de valszeg nem szeretnél egyest kapni. Én is csak azért olvasom, nyugi;)
2011. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!