Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más szülőnek könnyű játszani...

Más szülőnek könnyű játszani a 2.5-3 éves körüli gyerekével csak én vagyok béna? Én az útóbbi időben szinte képtelen vagyok pedig annyira szeretnék

Figyelt kérdés

Én az útóbbi időben szinte képtelen vagyok... Pedig nagyon szeretem és születése óta rengeteget játszottunk mindíg.

Viszont egy ideje annyi hülyeséget tud összemagyarázni sokszor halandzsákat, vagy éppen csak tök értelmetlen követhetetlen dolgokat, párbeszédeket, és ha mondom neki hogy ilyen nincs hanem ezt és azt kell mondani vagy csinálni, akkor makacskodik és ordibál. Az értelmetlen dolgoktól meg pár perc alatt totál lefáradok, nem hogy még órákig játszak vele... Sokszor egyszerűen csak mindent lerombol amit építek neki vagy összefirkálja amit én rajzoltam ha együtt rajzolunk, ha mondok vagy csinálok valamit közli az nem jó. A könyvolvasás az egyetlen ami működik. Szinte csak az örjöngés, dulakodás, ugrálás stb érdekli. Nemtudom ehhez mennyi köze van a nagyobb unokatestvéreknek akikkel sokat van együtt és sajnos ritkán játszanak értelmes dolgokat inkább csak dulakodnak.


2012. ápr. 29. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Mini csoportos a kisfiam..őt is nagyrészt a dulakodás irigykedés a majdnem 2 éves hugival..ha énekelünk akkor csak a huginak neki ne milyen kedve van..az oviba bevágja a durcit nem öltözik,mérgeskedik akaratoskodik..a szétrámolás és dobálás a menő....Igen ezeket mind az oviban látja és azt hiszi az a jó ha úgy viselkedik mint a többi jele esetben rosszabb gyerekek,pedig elötte nagyon jó kis gyerek volt,és minden lekötötte,játszottunk rajzoltunk most minden 2-3 perc,és kész..1 dolog van..a mondókázás,autókázás,és a mese nézés..na nem a verekedős 10perces mesék hanem disney 1órásak minden mennyiségben..de csak mértékkel hagyom...Így én azt gondolom nálatok is más gyerekektől veszi át a rosszalkodást..szívják magukba a tudást..kitől mit...most épp nem túl jó dolgokat bár ők ezt nem igen érzik tudják még....
2012. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

3.5 éves a lányom és 2 éves a fiam.

A lánykám imád mütyürkékkel/pónikkal/babákkal játszani, jól elvan magában is, de velem is szívesen játszik. Alapesetben élvezem is az együtt-játékot, de megmondom őszintén, nekem is kissé agysorvasztó, hogy már 20 perce pakoljuk ide-oda a pónikat, hogy "most az legyen, hogy/most azt mondja, hogy"... és picit sem hagyja irányítani a történéseket, hanem mindent ugyanúgy kell még hangsúlyoznom is, mint ahogy ő szeretné, különben az nem jó. Halálra unom (pedig próbálkozom megállni a helyem, és tuti ,hogy ő ebből nem vesz észre semmit, mert erre nagyon figyelek, mert olyan kevés idő jut egymásra nekünk naponta, és nagyon igyekszem, hogy élvezze amikor együtt vagyunk, még ha én nem is szeretem amit épp csinálunk, ez neki ne jöjjön át) ÉS még kb 2 hónappal ezelőtt is olyan jókat lehetett vele játszani! Néha sikerül picit ellendítenem más irányba, pl építsünk nekik kastélyt, vagy hasonlók, de legtöbbször nem. Persze nem csak ilyesmivel foglalkozik szívesen, imád kézműveskedni, bármit alkotni, különösen rajzolni és festeni. Ebben én is lelkesebb partner vagyok, mint a pónitoszigálásban. Nem tehetek róla, és tényleg igyekszem, de nem szeretek pónizni meg barbizni.


A fiam meg... hát hasonlóképp dúvad, mint a tiétek. Végletekig eleven, mindenbe belekap de semmi nem köti le 5 percnél tovább (csak a tv kötné le, de nálunk nagyon korlátozva van nekik). Mindent szétdúl/lerombol/tönkretesz, mert imádja hallgatni ahogy a nővére méregbe gurul, vagy kétségbeesve visít- nem tok másra gondolni, minthogy egyszerűen élvezi a felhajtást. Imádja a birkózást/dögönyözést/ugrálós-rohangálós-bújócskás mókákat, szabályosan ki kellett találnom olyan mókákat itthonra, amivel némileg kontrolláltan vezetheti le a feszültségeit és élheti ki az őrjöngési igényét. Szerencsésre a bölcsiben fél fokkal normálisabban viselkedik, mint itthon.

Egy dolog van, amit szívesen csinálna akármikor: a festés. Viszont egyik pillanatról a másikra unja meg (ezt is, mint bármi mást is mindig hirtelen élesváltással ), és ő nem feláll ilyenkor és odébbmegy, hanem kis miniterrorista módon feldönti a vizet, közben a másik kezéből elhajtja a még festékes ecsetet és aztán ledobja a "művet", hogy rátaposson és kipróbálja, milyen nyomokat hagy ahogy elsprintel - kb mindezt fél másodperc alatt. És mindennel így, egyik pillanatban még viszonylag kulturáltan játszik, a következő pillanatban meg feldúl mindent és a lehető legbizarrabb kreténségeket műveli mindenféle átmenet nélkül, csupa olyat, amiről tudja, hogy NEM szabad...

Hát konkrétan kb megőrjít ezzel, ráadásul rengeteg bosszúságot okoz szegény nővérének is. :S

Ha pl leülünk olvasni a naggyal, rittig nekiáll ránkugrálni és közben teli torokból üvöltözik, akkor is, ha amúgy az ő kedvenc mesekönyvét veszem elő, vagy tökmindegy mit, akkor se hagyja! Ha építünk valamit, tutifix, hogy amint a közelünkbe téved, azonnal lerombolja. Ha a nővére rajzol/bármit készít, akkor addig ügyeskedik, míg egy óvatlan pillanatban mégiscsak belerondíthat...

Nagy néha meg olyan szépen eljátszik mellettünk/félig meddig velünk, aztán hirtelen -mintha csak felocsúdna, hogy dehát ő tulképp nem is így szokott itthon csinálni-megzizzen és nekiáll vadmajomkodni.

Állítólag a bölcsiscsoportban a fiúk kb egyharmada ilyen kis vadorzó, egyharmaduk néha ilyen de többnyire szelídebbek, a maradék egyharmad meg málé gyerek, szóval a gondinénik szerint tulajdonképpen "csak" tipikus vadóc fiú a fiam. Nem tom, lehet hogy én a lányommal el voltam kényeztetve, mert bár belé is szorult jókora akarat, azért könnyebb volt vele jócskán.

2012. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én meg pont fordítva vagyok. eddig inkább unott fejjel ültem mellette, most viszont tényleg együtt tudunk játszani, tényleg kezdem élvezni :)

vonat mániás a fiam, több vonat készlete is van és még a nagyoknak való műanyagot is egyedül összerakja már. ő azt csináljaén meg a fa kockákból csinálok neki kis házakat, lámpákat, utakat,majd beindítjuk a fütyülős, valóban füstölő vonat csodát :D


gyurmázunk, rajzolunk, festünk. nagyon egyszerűeket szoktam csinálja és azt próbálja utánozni, pl. csiga, ablak, kör, kígyó, kerítés.

ha nehezebbeket csinálok akkor nem is köti le...

rohangálunk repülőkkel, én is ráülök a motorra, vagy négykézláb mászkálok a hátamon a gyerekkel :D

sokat kergetőzünk, csikizem, bukfencezünk, én is ugrálok vele közben mondókázok... :)

2012. ápr. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ismerős.

A dulakodásnál, rongálásnál hagyd magára. Jelezd, hogy nem helyesled.

Az értelmetlen történeteken ne húzd mel magad, szelíden jelezd, hogy ez másképp van, és esetleg állj elő te is meghökkentő ötletekkel.

Olyan, hogy "ezt és azt kell mondani", szerintem a játékban nincs! Nem tilthatod meg, hogy pl. a kisló v. az autó "beszéljen", v. nem tudom, miken akadsz ki. Persze, ha enni kell, oda kell tenni.

1) Van, amiben kellenek szabályok!

2) A fantáziában ne próbálj neki korlátokat szabni : )

2012. ápr. 30. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!