Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki volt szakértői bizottság előtt a gyerekével, mert valami probléma volt vele?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat?
2012. márc. 30. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

felmérésre gondolsz?

egy logopédus meg egy gyerekpszichiáter háromnegyed órát játszottak a gyerekkel, közben engem kérdezgettek, mit hogy szoktunk, szokott.

majd elvonultak 20 percre és jöttek is vissza "ítélet hirdetésre", elmondták milyen terápiát, tornát javasolnak

2012. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi az Országos Beszédvizsgálóban voltunk a hat éves lányommal. Az óvodai logopédus erősködött, hogy nagyon rossz a beszéde,nézessük meg - és ő javasolja a logopédiai osztályt (ami csak egy fokkal jobb a kisegítő iskolánál).

Abszolút nem értettünk egye vele, az óvónők sem igazán - de annyira erőszakos volt, hogy belementem, jó, kérjük a vizsgálatot.

Három hónapot rettegtünk végig (igen lassú a bejutás a vizsgálatra) - végül a bizottság mindent rendben talált, korának megfelelő a lányom, egyáltalán nem értették, hogy miért írt róla az óvodai logopédus olyan rossz véleményt.


Szóval: nekem jó véleményem van a Beszédvizsgálóról, nagyon alapos, van logopédiai, pszichológiai vizsgálat, és a tanulási képességet is vizsgálja. Két óra volt a vizsgálat - a környezet barátságos, tele plüssállattal. A két óra között volt negyed óra szünet.

Egyébként a lányom nagyon elfáradt a vizsgálattól - hogy mit csináltak, nem tudni pontosan, mert a szülőt kiküldik, de volt rajzoltatás GMP mérés, szövegértés, stb.


A többi bizottságról nem tudok nyilatkozni, de szerintem nem kell tőlük tartani - az iskolaválasztás is szabad, nem erőltethetnek rád semmit.

2012. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Logopédiai osztályba nem tanácsos adni,mert mindig is beszédhibás marad!

Nekem is azt tanácsolták még anno,de mi nem oda íratattuk,hanem egy nagyon-nagyon erős ált isk.-ba ahová a testvérei is járnak.

Nem is bántam meg s ma már 5.osztályos.

Még jó,hogy nem a logopédusra hallgattam.Az orrmandulát is kivetette még az oviba,de semmi jelentősége nem volt.


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így igaz - jól tetted, kedves előttem szóló, hogy normál - erős iskolába vitted a gyereked!

Kíváncsiságból megnéztem a kerületi logopédiai osztályt: hát, lehangoló volt - a többség enyhe értelmi sérült, többnyire kisebbségi, hátrányos helyzetű, viselkedészavaros gyerekek. Alacsony a követelmény, tele vannak gyógy-órával, nyelvet sem tanulnak... Igaz, alacsony a létszám, ami csábító lehet - de ilyen áron...


Azért mégiscsak felháborító, hogy frincfranc kis óvodai logopédusok ilyen szuper helyeket "javasolnak" - holott kizárólag a Szakértői Bizottság tehet ilyen javaslatot - sőt, mivel a szülők jogába tartozik a szabad iskolaválasztás, nem is vagyunk kötelesek elfogadni.

Ráadásul már súlyos SNI-s, ún. "beszédfogyatékos" gyerekeket is számtalan normál iskola felvesz integrálhatóan - az integrációé a jövő.

Legalább is Budapesten nem szokott ebből gond lenni.


Szerintem arról lehet szó, hogy az óvodai logopédusokat aggitálják, hogy szerezzenek minél több gyereket a logopédiai osztályba. Ugyanis, hogy az osztály/iskola fennmaradhasson, kell egy bizonyos gyereklétszám, általában 15 fő. Ha ez nincs meg, nem indulhat az osztály, a pedagógusokat elbocsájtják. A súlyos beszédhiba igen ritka, általában születési károsultaknál, oxigénhiányos, vagy egyéb sérült gyerekeknél fordul elő - de szerintem egy pösze, de jól fejlődő gyereknél igencsak káros a logi osztály. Csak lehúzza.

A logopédus könnyen beszél, mert nem az ő gyerekét fogják kigúnyolni, hogy "gyogyós" (persze a gúnyolódóknak nincs igazuk, de ez a jellemző, hogy így ítélik meg őket), nem az ő gyereke fog komoly hátránnyal indulni az életben, hiszen egy kisegítő milyen alapokat adhat ehhez a kőkemény élethez, ahol farkastörvények vannak?


Boldog vagyok, hogy a lányom nem kapott SNI státuszt a bizottságtól, így ha akarnánk, sem mehetne ilyen osztályba. Boldog vagyok, hogy már nem kell logi osztály gondolatával foglalkoznom, de utólag is dühít, hogy majdnem elszúrték a lányom jövőjét...

(Második válaszadó voltam)

2012. márc. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!