Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két éves gyerekkel költözködné...

Két éves gyerekkel költözködnék, egy másfél szobás lakást szeretnék venni (panel). Mire figyeljek a vásárlásnál gyerek-szempontból?

Figyelt kérdés
Egyedülálló vagyok, de nagyon vágyom már rá, hogy meglegyen a magam kis szobája, eddig anyukámmal laktunk, ketten egy félszobában. Ezek után nekem minden lakás hatalmasnak tűnik, de mi az, amire mégis figyeljek oda?
2008. ápr. 13. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából csak arra figyelj, hogy ne legyen sok gondod a felújítással, mert az egy kisgyerkemet megterhel, nembeszélve rólad. A lényeg, hogy tetszen, meglegyen mindkettőtöknek a maga is "zuga". Az is fontos, hogy ne kelljen sok emeletet gyalogolni, mert mondjuk a 3. elemet után már nem fogja bírni a lépcsőzést. Ha van erkély, akkor figyelj oda, hogy fémrácsos-e, mert azon még egy kisgyerek könnyen kisehet. Azt be lehet fedni valamivel. Ja és persze a lakás megvétele előtt mutasd meg a gyerkőcödnek is, kérdezd meg hogy lakna-e ott szívesen, tetszik-e neki. Ha igen, akkor nem lesz semmi gond.
2008. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg szerintem még arra is figyelj,hogy milyen környéken veszed meg a lakást.Lehet egy jó környék kicsit többe kerül,de megéri,hogy nem kell-e azon aggódnod,hogy vajon haza mernél-e menni sötétedés után.

Mi is 1,5 szobában lakunk a férjemmel,és épp most újítjuk fel.Annyira nem vészes az ezzel járó zaj,inkább csak költséges dolog:(Viszont a felújításra váró lakások olcsóbbak,és egy felújítatlan lakásban még lehet élni 1-2 hónapot,és szépen lassan csinálgatni.Mi is ezt tesszük már egy éve,és lassan végzünk is,igaz piros szobában éltünk szekrények és függöny nélkül néhány hónapot,de ki lehetett bírni.:):):)

2008. ápr. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szomszédokat is nézd meg, főleg a leendő fölötted lakót. Az enyém pl. pokol, sajnálom hogy nem mentem fel vásárlás előtt, rögtön láttam volna hogy nem normális. Legyen játszótér a közelben és lehetőleg ne legyen kocsma, diszkó. A nyílászárókat próbáld ki, hogy jól zárnak-e. Van-e lift, van-e tárolóhely pl, biciklinek. Ovi, orvos közel van-e. Betöréses környék-e, biztonságos-e a parkolóban kocsit hagyni. Késő este is menj el, nézd meg milyen embereket látsz. Jó-e a közvilágítás vagy sötétedés után rizikós lesz hazamenni. A legfontosabb: látsz-e a tiédhez hasonló korú gyerekeket vagy játszótárs nélkül marad.
2008. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászólónak osztom a véleményét főleg a szomszédokkal és az utcán randalírozókkal.Nagyon megtudják nehezíteni az életedet.Mi kertesházban lakunk és amikor vegvettük kezdő fejjel nem néztünk itt körbe.Romák vannak a közvetlen szomszédba és nem rossz emberek de megőrülök attól ahogy élnek.Üvöltve beszélnek és kicsapják a kölyköket az utcára.Panelbe képzeld el, ott minden wc lehúzást hallasz, pláne ha rikácsol vmi színesbőrü.
2008. ápr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! Nekem nincs bajom a cigányokkal, de olyan helyre én sem költöznék, ahol szinte csak romák laknak, mert máshogy élnek, mint mi. Tény, hogy ők nem is veszik észre, hogy hangosan beszélnek (ordítanak). Itt Pécsen szerencsére nem olyan gáz a helyzet :)
2008. ápr. 14. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:

azért Pécsett is ki lehet fogni olyan környéket! lásd meszes...

egyébként mi is pécsiek vagyunk, mi is tervezzük, hogy nagyobb lakásba költözünk, de csak jövőre.

2008. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lent lakókat is nézd meg... nálunk marhára kivannak, hogy a gyerekeim mászkálnak a fejük felett...
2008. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!