Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem azt ha a...

Hogyan kezeljem azt ha a kislányom mindíg másik kislány akar lenni?

Figyelt kérdés

2 és fél éves elmúlt már, van egy 5 éves unokanővére akiért nagyon odavan. Már nagyon régóta azt csinálja hogy amikor szólítom a nevén közli, hogy őt nem úgy hívják hanem ő a Krisztike (unokatestvére) és szőke haja van 5 éves. (Kislányom amúgy nagyon sötét hajú) Ezt naponta százszor elmondja, és hozzá én az anyukája is a Krisztike anyukája és apa is a Krisztike apukája kell hogy legyünk (mondja hozzá az igazi nevüket). Ha bármilyen szőke hajú kislányt lát, vagy játékbabát, vagy szőke ponilovat vagy akármit akkor az Krisztike baba, Krisztike póni stb...

Persze egy ideig oké de mostmár kifejezetten iritál hogy álandóan minden csak Krisztike, nem tudom hogy kezeljem...

Ha azt mondom neki, hogy ő nem Krisztike vagy apa és én nem megyünk bele a Krisztike szülei játékba akkor a lányom elkezd dühösen kiabálni.

Nem akarom, hogy esetleg a sötét haját vagy bármi mását ne szeresse mert csak a "Krisztike szőke haja" a jó stb... :(


Kicsit hosszú lett de kérlek akinek volt hasonló írjon


2012. ápr. 30. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is realizáld, hogy ebben semmi kóros nincsen, és csak téged zavar - a kislányod fejlődése szempontjából, az ő korában ez egy tökéletesen adekvát játék. Semmi baj nincs vele, azaz nem hiszem, hogy bárhogy is kezelni kellene. Menj bele a játékba.


Ha saját tapasztalat is érdekel:

Én a testvéremmel rendszeresen azt játszottam, hogy anyum osztályából vagyunk egy-egy lány (mindig ugyanaz, Erika és Kinga). Ez volt a kedvenc játékunk, rettentően élveztük. Egy ideig. Utána kinőttük, jött más. Semmi különleges nincs ebben.


Pszichológus kismama

2012. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező!


Ne ess pánikba, ha a lányod azt veszi észre, hogy ezzel a játékkal magára tudja a figyelmeteket vonni (akár negatív értelemben is), addig ezt a játékot csinálni fogja...


1./ Tegyél be a szobájába egy nagyméretű tükröt, amiben ismerkedni tud ÖNMAGÁVAL!... :-))

Játék közben álljatok elé és dícsérd meg Katika (ha ez a neve) szép haját, csodaszép szemeit, aranyos kis kezeit... Tudatosítsd benne, hogy Katika ILYEN!...


2./ Sokszor ölelgessétek és puszilgassátok : a ti Katikátok a legszebb kislány a Földön, Katika milyen okos, Katika már tud egy csomó verset, stb...


3./ Esti mesékbe sződd bele az okos, ügyes, barna hajú Katikát!...


4./ BÁBOZZATOK : vegyél elő babákat (szőke kislány, barna kislány, anyuka baba, apuka baba, szőke baba szülei, stb.)...

Játszatok el történeteket, ahol megjelenik Katika, Krisztike, és az ők szülei is...

Ez tisztázni fogja neki, hogy Krisztike MÁS személy, ő is MÁS személy és a szüleik nem azonosak...

Attól még szeretheti egymást Krisztike és Katika!... :-))


5./ Ha belekezd ebbe a "Krisztike"-játékba, tereld másra a szót, ne vegyetek róla tudomást, előbb-utóbb megunja, látja majd, hogy ez senkinek nem érdekes...


6./ Vidd más gyerekek közé!!!...

Támogasd, hogy barátkozzon a játszótéren más gyerekekkel is, vidd játszóházba ahol szintén lehet barátkozni...

Hamarosan rá fog jönni, hogy létezik barna hajú Krisztike is, sőt van sok más gyerek, akikkel jókat lehet játszani... :-))


Ne aggódj, ahogy óvodába kerül, elfelejti ezt a játékot (feltéve, ha ti nem vésitek a fejébe, hogy ez valami fontos dolog)...

2012. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
(Kedves második válaszoló, nem akarok sértő lenni, de én ezen tanácsok közül az első kettőt semmiképpen nem javaslom.)
2012. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Pszichológus anyuka, miért nem javaslod az első kettőt? A tükröset még csak értem, de a másodikkal mi a baj? (Nem akarok vitát szítani köztetek, csak érdekel, miért).
2012. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%

Kedves #3-as Beíró!


Akkor olvass el légyszíves gyermekpszichológiával foglalkozó könyveket, ott alapból javasolják minden gyerekszobába a TÜKRÖT (fontos a helyes önkép kialakításához)...

Fontos az is, hogy a gyerek önbizalmát növeljük : higgyen önmagában!... (Ezt pedig csak sok-sok dicsérettel lehet elérni.)


Amúgy tudom javasolni még a Kérdezőnek az ÉRTŐ FIGYELEM-mel foglalkozó gyermekpszichológiai könyveket (pl.: Thomas Gordon : P.E.T. A szülői eredményesség tanulása)...


[link]

2012. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Ezek sajnos nem szakkönyvek, hanem amolyan konyhapszichológiák.

Mivel nem önbizalom- vagy önképhiány áll az ilyen játékok mögött, hanem egyszerű életkori sajátosság, ezért nem tartom jó ötletnek ezeket a trükköket, ugyanis könnyen a visszájára tud elsülni.

2012. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De félre ne értsük egymást: az első kettő is természetesen indokolt adott esetben, de nem olyan céllal, hogy ezt a játékot beszüntessük.
2012. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"...Thomas Gordon (1918–2002) gyakorló amerikai pszichológus. A chicagoi egyetemen doktorált, ahol oktatott is.


A gyermekekkel és fiatalokkal végzett munkáinak tapasztalatai alapján felismerte a kommunikáció és az erőszakmentes konfliktusmegoldás jelentőségét az emberi kapcsolatokban. Tudományos alapokon, és Carl Rogers humanisztikus pszichológiájának alapjain kidolgozott egy konkrét, a mindennapokban is alkalmazható modellt. A humanisztikus pszichológia egyik úttörője volt, meggyőződése volt, hogy azok az emberek, akik gondoskodó és szabad környezetben nőnek fel, képességeik magas fokára jutnak el, felelősséget vállalni képesek, és önálló teljes életet képesek élni.


Több kommunikációval, neveléssel és emberi kapcsolatokkal foglalkozó könyv szerzője. Legismertebb könyve, a Szülői Eredményességi Tréning (P.E.T.) világszerte milliós példányt ért meg. Hogy módszerének alkalmazását az érdekeltek számára megkönnyítse, az elmúlt 60 évben speciális tréningeket fejlesztett ki szülők, nevelők, menedzserek, stb. számára. Munkássága során több elismerésben részesült, Nobel-békedíjra is jelölték. Módszerének alapvető célja az emberi kapcsolatok javítása és a konfliktusok erőszakmentes, veszteség nélküli feloldása, amely végül is az ember egyéni békéjének érdekében végzett munka..."

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Ha Thomas Gordon neked KONYHAPSZICHOLÓGUS, akkor úgy vagy te pszichológus, mint a nagyanyám!... :-DDD


Thomas Gordon módszere bárki által elsajátítható, nem bonyolult és rendkívül hatékony!...

2012. ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

:))) Jaaaj. Jól van. :) Mindig megfogadom, hogy nem írok a tudományos gyermeknevelésben jártas anyukáknak, de most már tartani is fogom magam ehhez. :)


Thomas Gordon nem konyhapszichológus. A könyvek, amelyet abszolút populáris pszichológiaként árulnak, a tanácsokat adott esetben teljesen laikus módon kezelőknek - ezek konyhapszichológiák. Tehát felesleges ilyesmivel dobálózni, nem vitát akartam, pusztán nem tartom ide illőnek a tanácsaidat, de ez van. Mindegy, ennyit nekem nem ér ez a kérdés. :)


Szép estét! :)

2012. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
(Másrészt nem szentírás a Gordon modell, az én legnagyobb klinikus példaképem pl. abszolút nem tartja őt semminek sem. Én ennyire erős vélemény alkotásához nem tartom még elég tapasztaltnak magam, mindössze azt szeretném illusztrálni, hogy attól, hogy neked bejön az ő stílusa, nem ő a non plus ultra, ilyen helyzetben pláne nem.)
2012. ápr. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!