Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem azt ha a...

Hogyan kezeljem azt ha a kislányom mindíg másik kislány akar lenni?

Figyelt kérdés

2 és fél éves elmúlt már, van egy 5 éves unokanővére akiért nagyon odavan. Már nagyon régóta azt csinálja hogy amikor szólítom a nevén közli, hogy őt nem úgy hívják hanem ő a Krisztike (unokatestvére) és szőke haja van 5 éves. (Kislányom amúgy nagyon sötét hajú) Ezt naponta százszor elmondja, és hozzá én az anyukája is a Krisztike anyukája és apa is a Krisztike apukája kell hogy legyünk (mondja hozzá az igazi nevüket). Ha bármilyen szőke hajú kislányt lát, vagy játékbabát, vagy szőke ponilovat vagy akármit akkor az Krisztike baba, Krisztike póni stb...

Persze egy ideig oké de mostmár kifejezetten iritál hogy álandóan minden csak Krisztike, nem tudom hogy kezeljem...

Ha azt mondom neki, hogy ő nem Krisztike vagy apa és én nem megyünk bele a Krisztike szülei játékba akkor a lányom elkezd dühösen kiabálni.

Nem akarom, hogy esetleg a sötét haját vagy bármi mását ne szeresse mert csak a "Krisztike szőke haja" a jó stb... :(


Kicsit hosszú lett de kérlek akinek volt hasonló írjon


2012. ápr. 30. 22:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

A helyzet egyébként ugyanez az orvosi témájú könyvekkel is, amelyek laikusoknak akarnak tömörített tudást átadni: aki írja, nyilván orvos, adott esetben jó orvos - aki olvassa, rendszerszemlélet nélküli olvasó, előismeretek nélkül.

Csak sajnos a pszichológiához mindenki "ért"... No, tényleg mindegy. Jó éjt mindenkinek. :)

2012. ápr. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem pszichológushallgató vagyok, hanem pedagógus, de tény és való, hogy ez életkori sajátosság, és tanácsosabb belemenni a játékba. Minden gyermeknek van egy korszaka, ez egy hosszabb korszak különböző periódusokkal, amikor úgy tanul, úgy formál képet és kap információt a világból, hogy beleképzeli magát más helyzetekbe (rendkívül fontosak a mesék ilyenkor). Van, aki lovacska, van, aki sellő, van, aki királyfi, aki kalóz és van, aki Krisztike. Ez is egy fejlődési szakasz. Ezt megakadályozni, gátolni és elfojtani nem szerencsés. És ez nem azt jelenti, hogy ő a saját haját, vagy a saját nevét nem szereti, egyszerűen már túllépett önmaga felfedezésén (hogy van keze, lába, haja, hogy mozog, hogy feláll, jár, beszél stb.), most a külvilágnál tart.


Játsszatok szerepjátékokat, olvassatok egy csomó mesét közösen, ha mutatsz neki más csodát is, mert jelenleg a Krisztike szőke haja neki a csodás királylány mintája, akkor lehet, hogy talál magának más fantáziát is. De ha nem, akkor fogadd el.

2012. máj. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a Micimackóból nevezte el a családot a kislányom,ő volt Micimackó,apa a Nyuszi stb.Jót nevettünk,de nem csináltunk semmit elmúlt és kész.
2012. máj. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ket eves kisfiam rendszeresen azt mondja, hogy 'Csics vagyok, 5 eves.' az enekes kislany bejon neki es azert mondja. De eszembe sem jutott, hogy ez baj lenne, bar olyan melysegekbe nem megy bele, mint a kerdezo kislanya.
2012. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyszerű szerepjáték mikor 1 gyerek pókembernek vagy Barbi babának nevezi, képzeli magát

ebben a korban azt is játszhatná hogy ő a doki néni a postás....

2012. máj. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!