Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól tettem, hogy visszaadtam...

Jól tettem, hogy visszaadtam rá a pelenkát? És hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Fiam 2éves 7 hónapos, tegnap délután levettem róla a pelust, mert mostanában mindig szólt, hogy pisil vagy kakil, tehát teljesen tisztában van ezekkel a dolgokkal, csak a bilire/wc-re nem szívesen ül rá. Az első bepisiléseknél nem volt gond, ugyanúgy szólt, hogy most pisil, ruhát cseréltünk és ment tovább. Ma viszont mindig sírt ha bepisilt, az első kettőnél abba is hagyta amint kapott tiszta ruhát, utána viszont mintha mindig pánikba esett volna, nem hagyta abba a sírást, és két pisilés között is kétpercenként sírvafakadt, hogy "jön a pisi, folyik a lábamon". Semmit nem csinált, csak toporgott, és sírva várta, hogy mikor jön megint a pisi. Pedig soha nem szidtam le, mindig csak bíztattam, hogy semmi gond, átöltözünk és kész is, hamar megtanulja majd. Nem bírtam ezt tovább nézni, így visszaadtam a pelust, de még utána is sokáig kérdezgette, hogy ugye nem fog kifolyni a pisi. Miért ijed meg ettől ennyire? Most mit csináljak, szüneteltessem a témát?
2012. máj. 2. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Most kell leszoktatni hisz jön a jó meleg és nem baj,ha bepisil.

Én nem adtam volna vissza.

Nekem bilis,wc-s a kicsi,de én még az utcára ráadom,de nem mindig,mert már letépi magáról.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem most hanyagold a témát!!! De szó szerint, legyen tabu!


Nálunk is pont ennyi idős volt a nagyobbik lányom, amikor hosszas és lelkes próbálgatás után sikerült bilibe pisilnie. (Nem volt épp a türelem mintaszobra, kb. 5 mp-ig bírt megülni a bilin, nem csoda hogy nem találta meg soha az ihlet)

Persze nagyon örültünk ennek az első sikernek, agyon dicsértük, pusziltuk, nagymamik is megdicsérték telefonon, szóval volt bőven pozitív megerősítést. Csakhogy a gyerek ettől olyan lámpalázas lett, hogy attól fogva nagy ívben kerülte a bilit. Egy pár napig még próbáltuk bátorítani, hogy próbálja újra, de teljesen elzárkózott a témától. Akkor én azt mondtam,hogy mostantól az egész téma tabu, még csak utalni sem lehet rá, nem kérdezünk, nem célozgatunk, semmi. Így is ment kb. másfél hónapig, aztán egyik nap a lányom kérte a bilit, hogy ő most abba fog pisilni. És utána már nem is engedte fel magára a pelenkát, attól kezdve pisi-kaki csak bilibe ment, nem volt még baleset sem.


Én ezért azt mondom, hogy hagyni kell a gyerekeknek a saját ritmusukban beérni a dolgot. Lehet, hogy lelkileg már érett, de fizikailag még nem, vagy épp fordítva, nem kell rajta stresszelni, megoldódik magától!!!

2012. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én se adtam volna vissza.

valahogy inkább rá kéne vezetni, hogy nem egy borzasztó dolog, másrészt teljesen neked játszik ez a "pánik", hisz ez arra ösztönözné, hogy tartsa és üljön rá a bilire. ez nehéz, de 1-2 hét alatt belerázódik.

DE a te gyereked, te ismered!!! enyém nem egy szívbajos kölök!


kipróbálhatnád, hogy beállítod a kádba, víz nélkül és kis pohárból vizet öntesz ráúgy hogy persze tudjon róla, hogy mit szól, attól is fél-e vagy csak kimondottan a pisitől

2012. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, én is visszaadtam volna a pelust, nekem is kb. ezt csinálta 2 éves 8-9 hónapos korában, most lesz mindjárt 3 éves, szóval kb. 1-2 hónapra rá magától el kezdte kérdezni hogy van-e rajtam pelus, mikor pisilnie kellett, aztán levettem róla és 1 hét volt hogy teljesen átszokott a wc-re, még kakilni is(pedig előtte sírógörcsöt kapott ha nem kakilhatott pelusba!)úgyhogy nem kell erőltetni mindennek eljön az ideje! Én legalábbis így látom!
2012. máj. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sima sírásnál én sem adtam volna vissza a pelust, de olyan ijesztő volt, hogy ennyire megijed tőle, és azt meg végképp nem akarom, hogy teljesen elrettenjen az egésztől. Először azt kéne elérni valahogy, hogy szívesen ráüljön a bilire, mert amíg ennyire feszeng rajta és nem tud kényelmesen ülni, addig még nehezebb lesz rászokni. Egyébként nem zárkózik el teljesen a témától, azóta is sokszor hozza a plüss cicát, aki szintén kapott egy bugyit ösztönzésként, hogy ültessük a wc-re mert pisilnie kell; ez talán jó jel.
2012. máj. 3. 06:54
 6/6 anonim ***** válasza:
nem értem: sir h jön a pisi,te meg hagytad h bepisiljen aztán átöltöztetted? bili legyen mellette,és gyorsan tedd rá,mert igy sosem szokja meg és lőttek az ovinak-plusz neked és neki is ciki lesz h ennyi idősen még pelusos
2012. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!