Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis: vegyes csoport vagy ne?...

Ovis: vegyes csoport vagy ne? Tapasztalat, előny, hátrány? Jövő héten beiratkozás.

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk csak vegyes csoportok vannak így választásom nem volt, de nem bántam meg, főleg mert a lányom év vesztes így talán nem annyira rossz neki, hogy a csoportja tovább megy ő meg marad.

Állítólag a nagyobbaknak visszahúzó a vegyes csoport, mert a kicsik hátráltatnak, kicsiknek még jó, mert "húzzák" őket a nagyok.

2012. máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Keresztfiam vegyes csoportba jár.Sokkal több a nagyobb,mint ő,nehezen tud beilleszkedni.A nagyok nehezen fogadják be a kicsiket.Nem tanul túl jókat,a 6 évesek már sok csúnya szót tudnak,durvák,érzik a fölényt.Nem szép játékokat játszanak,gúnyolják a kicsiket.Persze óvónő kérdése.
2012. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk csak vegyes csoport van. Szerencsére mi már túl vagyunk a felvételen (MA kaptam meg az értesítést, felvették és ráadásul abba a csoportba amit megjelöltünk, hogy szeretnénk, és még a bölcsis barátnőjével is együtt maradhat :D túl szép) kicsit én is féltem.


A leendő csoportban sok lesz a "kicsi", így szerintem jobb lesz. Féltem olyan csoportba kérni, ami bár szimpatikus volt, de sok nagycsopis lenne, pont a beilleszkedés miatt.


Nem is tudok a városban olyan ovit, ahol még korosztályos lenne, mindenhol vegyes csoportok vannak. Arra hivatkoznak, hogy az idősebbek a szárnyaik alá veszik a kicsiket (ezzel fenntartásaim vannak, előzőek már leírták miért) sokat tanulnak tőlük. No meg, a vegyesben együtt lehetnek a testvérek (ami valljuk be nem minden esetben szerencsés a gyerekek szemszögéből)


Szóval először azt derítsd ki, hogy egyáltalán lehet-e választani hogy vegyes vagy ne.

2012. máj. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom jövőre kezdi az ovit,már be is kellett íratni.Itt nálunk csak vegyes csoport van.Őszintén nekem nem nagyon tetszik de nem tudok mit csinálni.
2012. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nálunk pont indul egy kiscsoport. Az óvónők szimpik voltak. De volt egy vegyes csoport, ahol az óvónőt ajánlotta (egy régi óvónő ismerős) és tényleg Ő is szimpatikus volt. De tartok a vegyestől, hiába segíthetik a kicsiket, ha az enyém lesz nagyobb, lehet rossz lesz Neki majd kicsik társaságában, mintsem csak saját korosztályával.

Áh, nem tudom mi lenne jó/jobb Neki... :S

2012. máj. 4. 08:43
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk vegyes csoport van, bár nem teljesen vegyes, olyan kis-középső. Én eddig csak az előnyét láttam. Az óvónőnek nem kell 25 teljesen megbízhatatlan, szabálykövetéssel csak csírájában rendelkező szinte még kisbabával elbírnia (nem az óvónőt féltem, hanem a gyerekek biztonságát). A kicsik sokat tanulnak a nagyoktól, a nagyok felelősségérzetet a kicsik iránt. Sok nagylány imád anyáskodni a kicsik felett, ez nevelésileg szerintem nagyon pozitív hatással bír. Segítenek nekik, vigyáznak rájuk. És végül is a korosztályos csoport teljesen életszerűtlen, hiszen rendszerint a családban sem egykorúak a gyerekek.

Mindent összevetve a dolog az óvónőkön és nem kis részben a daduson múlik. Vegyes csoport ide, korosztályos csoport oda, ha a pedagógus béna, akkor sehogy se lesz jó.

2012. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Teljes mértékben egyetértek az utolsóval ezzel kapcsolatban (első voltam)
2012. máj. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Vegyesbe jár a lányom (nem volt más választás, felénk csak ilyenek vannak). Kb 5-6 pici 3éves, 5-6 nagy, akik mennek már a suliba 6-7 évesek, a többi 4-5 éves (összesen 22-24-en vannak).

Nagyon szuper szerintem, mert nincs ott huszonakárhány "kis béna" 3 éves, akik nem tudnak öltözni, enni, pisilni, kezet mosni, satöbbi satöbbi. Itt van ez az 5-6 picike, nekik segítenek az óvónők és a dadusok, a nagyobbak már mindent csinálnak egyedül. A nagyok nem fejlődnek vissza a piciktől, egyáltalán nem is foglalkoznak velük, a piciknek viszont jót tesz, így jobban látják a szabályokat, látják, hogy lehet egyedül enni, öltözni...

A vegyes csoport a családmodellt próbálja beállítani, kivéve persze az ikres családoknál, de elvileg ugye a testvérek is különböző korúak, mégis együtt élnek, együtt játszanak, esznek... így ezt látják, élik meg az oviban is.

Szerintem nagyon jó a vegyes csoport.

2012. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem is értem ezt a viszafejlődés dolgot, hisz minden gyerek talál magának játszótársat a saját korosztályából. Amúgy is sok négyéves olyan okos, mint egy öt, az én háromévesen meg úgy felöltözik egyedül, mint egy második osztályos!
2012. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt én írtam, de nem tapasztalatból (nem is tudnám, mert az enyém még a középmezőben van :)) csak azt hallottam, hogy ezért nem szeretik...de ahol jó a csoport nem hinném, hogy van ilyen legalább is nálunk nem hallottam, hogy panaszkodnának az anyukák. Esetleg még arra tudok gondolni, hogy nem tudnak annyi foglalkozást csinálni a nagyok, mert a kicsik még nem értik...de ez inkább szervezés kérdése az óvónők részéről.
2012. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!