Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Végem van, adnátok ötleteket?

Végem van, adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislány, a borzasztó hisztijeivel már annyira kikészít, hogy ha meghallom a hangját, már összerándul a gyomrom. Tudom és érzem, hogy ez így nagyon nincs rendben a saját gyerekemmel kapcsolatban. Van még egy pici, segítség semmi természetesen. Amikor az én szüleim vannak itt, nem lehet rászólni, mert akkor egyből a csúf gonosz türelmetlen, stb. Persze ezt a kisasszony alaposan ki is használja, mondanom sem kell. Lassan már erőlködnöm kell azon is, hogy visszamosolyogjak szegény kicsinek, amikor jó kedve van, és szeretget :(. Az apjuk már több ízben közölte velem, hogy neki ne panaszkodjak, mert én neveltem ilyenre.

Ezek után már olyan szürreális gondolataim vannak, hogy megfogom a bőröndömet, és itt hagyom az egész társaságot, csinálják jobban nélkülem, ha tudják, én meg elmegyek a világ másik végébe. Rosszabb esetben meg már komolyan azon agyalok, hogy egyszerűen csak jó volna meghalni. Ez ugye már súlyosabb fajta szülés utáni depresszió? Az a furcsa még, hogy a nagyobbik "kerget ki a világból", a kicsike egyáltalán nem zavar, nem idegesít fel, akkor sem, ha sír. Mi lehet ez, miért van ez így? Annyira utálom magam, és úgy érzem, meg sem érdemlem őket :(. Hogy lehet ebből kimászni, ha még pénzem sincs semmiféle kikapcsolódásra, és ez szó szerint értendő, mert ha csak egyedül szeretnék lenni egy kicsit, arra az időre is bébiszittert kellene hívni.

Még mielőtt vmi kedves válaszoló ezzel jönne, nem a semmire vállaltuk őket, egyszerűen az elmúlt 1 évben ennyire rosszra fordultak a dolgok.


2012. máj. 5. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem csak 1 van, de meg tudlak érteni. Apuka hozzáállása szerintem borzasztó... én első körben vele próbálnék meg beszélni, de ha annyira lehetetlen, akkor valóban lelépni 1-2 napra, amikor ő otthon van. Maradjon otthon, és lássa csak, milyen nehéz ez. Az meg egyszerűen felháborító, hogy téged hibáztat azért, mert ilyen a lányotok. Nem tudom, nem tudhatom, hogy mennyiben van szó egy átlagos dacoló gyermekről vagy valóban el lett kényeztetve (bár szerintem inkább a kistesó az, aki miatt így viselkedik), de ha a neveléssel lenne gond, ahhoz neki is köze van, hisz ő az apja! ezt jó lenne megértetni a pároddal.
2012. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi miatt viselkedik így, 99%. Az enyém is felbolydult azóta, h a húga megszületett (kisfiú). Nem rossz ő, csak jóval többet hisztizik. (ami nekem is néha nagyon elég!)

Meg tudlak érteni, és hidd el, az apjának hiába is mondod, nálunk is az a vélemény, hogy "Te vagy velük egész nap".

amit tudok ajánlani: szép az idő, vidd ki őket , amikor csak tudod. (a napfény jótékony hatású)

Magne b6 szedése (idegrendszer).

Amúgy én is hasonlóan fogok cselekedni, mert épp mellettem áll, és már leborongatta az összes papírt az íróasztalról :S

2012. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én 16 hónaposom is egy kész hiszti, pedig az elejétől fogva tudatosan nevelem.Ami nem az NEM, és kész, de még így hónapok múltán is földhöz veri magát, egy igazi kis akaratosság.2 gyerekkel nem lehet egyszerű, főleg, hogy mind a kettő ilyen picike.

Nálunk 2 módszer van a hisztire (itthon, mert kint az utcán még nincs igazán be vált módszer, mert ha földhöz veri magát, én meg állok, hogy állj fel, akkor látom az emberek szemében a megvetést, ha meg felveszem, akkor a kisasszony elérte a célját..sakk-matt.) Ha elkezdi a hülyeségét, akkor viszem a szobába, elmondom neki, hogy most bent maradsz addig, amíg le nem nyugszol, és utána kijöhetsz..Sikít pár percig, aztán mikor hallom, hogy lenyugodott, akkor kijöhet.Ha 3 perc múlva újra kezdi, akkor megy vissza és kész.

VAGY

Egyszerűen nem érdekel.Otthagyom..

Azt mondhatom, hogy lassan de biztosan haladok.

Nálam egyébként párom nem nagyon szól bele semmibe, és tiszteletben tartja a nevelési elveimet (hála).

Meg az, hogy miattad lesz ilyen a gyerek, az egyszerűen felháborító.Kérdezd meg tőle, hogy ő meg ki miatt lett ilyen bunkó???

Próbálj le nyugodni..és élvezd az anyaságot.Nagyon szerencsés ember az akinek minta gyereke van, de valljuk be az estek 98%-ban, azért nem ez a helyzet.Kitartás!!Nem vagy egyedül!!!Tanuld meg kezelni a helyzetet, és értesd meg a lányoddal, hogy hisztivel semmit nem ér el!!!

2012. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont igy erzek en is sokszor. Nalunk picit nagyobb a korkulonbseg, 21 honap. Ami talan segit, az, ha a nagyot bevonom mindenbe. Vigye kia pelust, csinaljunk egyutt furdoizet, reggelit, stb. Es a szabad levego, napfeny. Bar a kicsi uvolt a babakocsiban es a mei taiban is, igy nem szivesen indulok neki, de ki kell menni.

Talan segitene, ha kendoben magadra kotned a picit es ugy tobbet tudnal a naggyal is foglalkozni. Ami meg jo, az az Okosan nevelni tudni kell c. konyv, illetve a Testverek, feltekenyseg nelkul. Ezek nekem segitettek.

Kitartas es puszi neked, igy ismeretlenul is.

2012. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!