Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik "jobb", avagy melyiknek...

Melyik "jobb", avagy melyiknek van több értelme?

Figyelt kérdés

A barátnőm kislánya nagyon sok dalhoz és mondókához tudja a koreográfiát. Mutatja, tapsol, a kezével mutogatja a dolgokat. Szerinte ez elengedhetetlenül fontos egy majdnem másfél éves gyereknek. A lányom ilyeneket nem csinál, max a csíp-csíp csókánál meg még 1-2 mozdulatot tud. De tudja a hétköznapi tárgyak funkcióját, használja a fogkefét, fésűt, takarító eszközöket, távirányítót, telefont, stb., rengeteg mindent.

De megkaptam, hogy nem tanítom mutogatós mondókákra, és ezzel hátráltatom a gyereket.

Szerintem meg több értelme van, ha úgymond az életre tanítom, a mondókákat meg megtanulja majd bölcsiben meg oviban.

Én látom rosszul, és tényleg versekre, dalokra kellene inkább tanítanom?


2012. máj. 5. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez gyerek és szulo fuggo.Az én fiam nagyon szerette ha olvastam neki és a komolyzenét.Igaz nem a legjobb tanulo de kiválo zenész :)
2012. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

MIért kell versengeni, hogy ki a jobb anyuci? Most komolyan......Egyébként igen, a gyerekeknek valóban kell a dal, és mondóka, mivel kettős könyvvitelre még taníthatod. De a fogkefét és fésűt is ismernie kell, mert az is kell az élethez. Mondjuk pici gyereknek felmosnia és porszívóznia még totál nem kell tudnia, de ha adhatok egy tanácsot, ne versengjetek ilyen csúnyán az ismerősöddel...........nyilván az ő gyereke is meg fog tanulni fésülködni, meg takarítani, de mondok én egy fontos dolgot: a mondókák a hallására, ritmusérzékére hatnak kiválóan, a koreográfiák meg mutogatósok pedig a mozgáskoordinációjára, a használati cikkek pedig a kis értelmét segítik fejleszteni, mármint a világot nyitják meg előtte jobban és jobban.


Ergo: mindkettő nagyon fontos, tehát nem vagy-vagy kellenek egy gyereknek, hanem IS-IS. Ne egymást ócsároljátok, hanem tanuljatok egymás módszereiből!

2012. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
(bocsi, kimaradt: a kettős könyvvitelre még NEM taníthatod.)
2012. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én úgy vagyok vele, hogy a gyerekem nem hülyegyerek, soha nem tanítottam fésülködni, fogat mosni, takarítani, kicsit vicces is ez.

hiszem ezeket megtanulja magától, a hétköznapokon használod, este megfésülöm a haját, megmosom a fogát és bármilyen hihetetlen is, 1,5 évesen már tudta használni. sőt porszívózott is. tehát szerintem ez nem életre nevelés hanem szájba rágás :)


a mondókázást, éneklést pedig szintén nem gondolom, hogy tanítás, szerintem az egy nagyon jó, tanító jellegű játék ami ugyan nem nélkülözhetetlen, de bizony egy gyerek beszédkészségén pl. nagyon sokat segíthet, de több mindenre is hasznos :)


na meg a bölcsiben nem is mondókáznak, énekelnek, oviban meg talán már nem annyira érdekesek ezek

2012. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem direktbe tanítom, hanem amikor csináljuk, elmondom, mi miért van, mit miért csinálunk. De az ismerősöm szerint ez teljesen felesleges, szerinte majd rájön magától.

A múltkor azt is mondata, hogy azért jó dalokra tanítani a gyereket, mert azt másoknak is meg lehet mutatni. Igazából én nem versenynek tekintem, csak nem tudom, miért kell a gyerekből mutatványost csinálni??

2012. máj. 5. 13:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem mutatványosság kérdése. Eddig az volt a kérdés, hogy melyik jobb, most hogy a többség (én is) azt vallja, hogy a mondókák és dalocskák a korának megfelelőek és bizony nagyon is fejlesztőek, már beszúrsz a "barátnődnek" hogy ő mutatványos akar nevelni. Mondd, komoly volt a kérdésed, vagy csak szimplán ki akarod beszélni mert a bögyödben van valamiért? Nem szeretem amikor valaki a "barátnőjét" idegeneknek szidja, mint édesanyát. Nem illik, és gyerekes dolog is.


A köznapi dolgok is fontosak, de a dalolás és mondókák az ilyen korú gyerek fejlődésnek elég fontos kellékei, csak hogy a "kérdésedre" is válaszoljak.

2012. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem kibeszélés, mert vele is megbeszéltem már. Csak kíváncsi vagyok mások véleményére is. Amúgy én is énekelek, meg mondókázok, olvasni is szoktam neki, csak nem tanítom arra, hogy mikor mit kell mutatni. (Megmondom őszintén, nem is minden mondókánál tudom.). A legtöbb, amit mutat, az magától ragadt rá. Szóval nem az volt, hogy leültem, és addig mutogattam, amíg nem ismételte meg.

De nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Majd akkor több mindenre fogom tanítani ezután.

2012. máj. 5. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden édesanya máshogy nevel és tanítgat, egyik sem jobb vagy rosszabb, csak más. Ebben nem kell összehasonlítani egymást.
2012. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Így utólag visszagondolva azt gondolom, hogy egy másfél évesnek valóban nem kell, hogy mutogassa a mondókákat, addig énekelni, mondókázni neki, amíg ő nem csinálja. Ellenben a fésülködést sem kell tanítani neki, csak használni.

Mondom ezt úgy, hogy én is sokat mondókáztam tavaly a fiammal, ölemben volt, és perceket töltöttünk a mondókákkal énekléssel, de ilyen módon mutogatni csak az apróbbakat tudtam: töröm töröm a mákot, icce tolla motolla stb, amit úgy is lehet, hogy ő az ölemben van. Heti egyszer jártunk baba-mama klubba, ahol 20 perces közös baba-mama éneklés volt, ott is mindig tanultam új énekeket. De nem voltam elkeseredve, hogy a fiam nem csinálja, mutogatja a dolgokat. Ennek ellenére, bár nem tudom mikor mondta el önállóan az első mondókáját (talán a fújja a szél a fákat...), de azt tudom, hogy az elsők között volt az "elgurult egy rézgaras, felkapta egy kiskakas ..." kezdetű vers a meseboltból. Nem mondóka, egy egész vers. És nem tanítottam neki, csak esti mese gyanánt mindig kérte, hogy mondjam el. Erre egyszer csak ő is elmondta, igaz még akkor csak mi értettük, akik ismerik a verset, de végig mondta.

2 éves kora után már más érdekli inkább, nem a mondókázás, visszafogtuk magunkat, és mégis több mondókát ismer, tud. Mert már nagyobb... ennyi. Nálunk a bölcsiben is mondókáznak.

Az orgona ágát valamelyik este olyan szépen végig énekelte nekem, hogy én csak lestem, hogy honnan tanulta (nyilván a bölcsiben), mert én kb. 2-szer énekeltem neki még régebben.

Szóval ezzel csak annyit akartam mondani, hogy míg pici volt, én is így mondóka, úgy mondóka mi fejleszti mi nem, de rájöttem, hogy felesleges görcsölni rá, mert alig 2,5 évesen olyan az agya mint a szivacs, nemcsak a mondókákat, énekeket jegyzi meg, hanem minden mást is (amit még nem is kellene :o))

Szóval ezen ne görcsöljetek, hogy kinek van igaza, egy év múlva úgyis mindkét gyerkőc kb ugyanott fog tartani :o) 3 éves korukra meg ugyanazt fogják tudni, és az már senkit nem érdekel, hogy az egyik már 1,5 évesen mutogatta a "töröm töröm a mákot..."-t a másik meg csak 2 évesen.

2012. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jaj ez a versengés. gondolom most azt vártad titkon hogy neked ad a többség igazat. nagyon jól leírta az egyik válaszoló. a mondókák, a mutogatás, mind mind a baba fejlesztésére hat.

a lányom is mutogatja pl. borsót főztem, jól megsózta...vagy a jár a fali óra, tik tak jár...stb. de soha nem mutattam neki fésűt, a fogkefét, a porszívót, mégis tudja őket használni, tudja mi mire való.

a te babádat még lehet nem érdeklik a mondókák, most abban van hogy nem fogékony rájuk. de majd fordul a kocka és továbbra is énekelj, mondókázz neki. és ne versengjetek, hanem fogadjátok el hogy egyik gyerek így, a másik amúgy. a barátnőm kislánya vagány, talpraesett csajszi, a hátam borsódzik mikor hallom miket csinál. az enyém meg kis csendes, nincsennek életveszélyes dolgai, mégsem gondolná egyikünk sem hogy bármelyik baba bármit is jobban tud vagy sem. az életre egyébként is ráér még tanulni, hisz mégcsak egy baba. most még ott vagytok neki ti, hogy biztosítsátok az életét.

2012. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!