Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Húsz hónapos kisfiam kb három...

Húsz hónapos kisfiam kb három hete nem hajlandó a főtt kaját elfogadni. Igaz most jönnek a rágó fogai, de eléggé idegesítő, hogy nem eszik pl zöldséget. Vannak jó ötleteitek?

Figyelt kérdés
Már minden praktikát megpróbáltam bevetni,de hasztalan.
2009. jún. 24. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 15 hósan volt ugyanez, neki a kisörlők jöttek éppen. Amivel ronthatsz az ha erőlteted ill. ha nagy ügyet csinálsz belőle.

Nálunk egyszerűen az ebédnél az volt amit főztem, ha ette ette, ha nem akkor nem. DE mást sem adtam neki.

Eleinte annyit variáltam, hogy a gyerek már pontosan tudtda, hogy most jön a kajás "műsorszám". Először adtam amit főztem, utána babakaját, ha nem tetszett neki az sem, másikat bontottam, majd a végén adtam már neki bármit amit hajlandó volt enni. Eredmény: hazai kaját abszolut nem evett, üveges bébiételt is csak nagy variálásra... Na ebbe az utcába ne sétálj be! OK, próbálj a kedvére főzni (amit régebben szeretett pl.), de utána már ne variálj. Ami ilyenkor esetleg jobban csúszik az a leves. Lehet neki húslevest és zöldségleveseket csinálni.

2009. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Próbálom neki a leveseket,de max két kanállal megy le,meg egy-két répa.Nem erőltetem,de mindig leülünk ebédidőben,eléteszem,de általában semmit meg sem hajlandó kóstolni.Remélem hamar kijönnek a fogacskák!!:-(
2009. jún. 24. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem eszik akkor hagyd. Mást ne adj neki. Esetleg kínáld meg később is az ebéddel. Hátha később jobban esik neki. Vagy estefelé.

De ne erőltesd. Azt szokták mondani hogy tudják a gyerekek mire van szükségük a szervezetüknek. Persze ha mellette nem kap nasit kaja helyett.

Ha nem eszik, majd eszik később, akkor jobban fog esni, ha igazán éhes lesz.

Meg főzz meg neki répát, amit eszedbe jut, vágd fel neki apró darabokra, formás kis darabokra, tegyél mellé sajtot, kenyérdarabkákat, így változatos és azt eszik amit akar. Lehet mellé gyümi, alma, banán, most itt a sárgabarack, őszibarack, lassan szilva korszaka.

zöldséget is próbáld főzve, nyersen, ami olyan nyersen reszelve, hátha tetszik majd neki és úgy megeszi.

vigyél bele fantáziát és meglátod tetszeni fog neki. Vagy átesik ezen a korszakon és újra jó evő lesz.

Ne erőltesd az a lényeg. Hagyd a csudába. De nasit ne adj helyette két étkezés között. Ha evett ügyesen egy kicsit is akár, akkor kaphat pici nasit is. És dícsérd meg és mond el hogy milyen nagyra fog nőlni attól a két kanál répától, ha még többet eszik még nagyobbra.

Az én lányom volt hogy három hónapig nem ivott tejet. Hát nem kapott. Aztán újra elkezdtem, akkor meg állandóan kakaó, ez az amaz volt.

2009. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és még a levesekről. Próbálj neki gyümilevest. Az én lányom imádja. kevés cukorral.
2009. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,próbálkozom!:-))
2009. júl. 2. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!