Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyereke is szokott ordibál...

Más gyereke is szokott ordibálni? 2 éves a kisfiam ha nagyon örül azt is kiabálva mondja ha hisztizik ordibál, ha nem tetszik valami akkor is. Hiába mondom neki hallom én halkan is de már csak azért is. Nagyon idegesítő! Mit csináljak h ne ordítson?

Figyelt kérdés
Tudja is szerintem hogy utálom az ordibálást ezért még jobban rájátszik. Van egy 15 hetes huga kérem, hogy ne kiabáljon normális hangerővel beszéjen mert alszik a tesó vagy egyszerüen csak fél tőle. Mi sem ordibálunk de néha miatta fel kell emelnem a hangom mert saját magamat sem hallom ha rászólok.:( Persze tud normál hangerővel is beszélni ha épp elvan.
2011. aug. 9. 09:44
 1/8 anonim válasza:
Az én 2 éves lányom is ordibál, főleg, ha megkérem, hogy most maradjon csendben. Ilyenkor mondom neki, hogy hangosabban, mert még nem hallja mindenki. Persze ekkor már azért sem kiabál. Ez mindig bejön :-)
2011. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hát igen, a gyerekek már csak ilyenek :)

Az én fiam ezt akkor kezdte el,amikor oviba kezdett el járni.Voltak egy csoportban 25-en és túl kellett ordítani egymást...Én hiába mondtam neki,hogy nem vagyunk süketek, egyszerűen meg se hallotta...

Egy dolog,azért bejött. :)

A suttogás.Mikor elkezdett kiabálni, elővettem az egyik játékát és elkezdtem a fiamnak suttogva beszélni róla.Akkor mindig elhallgatott :)Azóta szerencsére sikerült leszoknia a kiabálásról.

2011. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fú ez a suttogás nagyon jó ötlet, mi is bevezetjük mától. Az én lányom 2,5 éves, rengeteget ordibál. Például az előbb ezt ordibálta: "előveszem, előveszem, előveszem" Ez nála annyit tesz, vedd elő, csak azt nem mondta meg, hogy mit. Persze azonnal rákérdeztem, akkor kinyögtem hogy a színezőt. Ha a másodperc tört része alatt nem teszem meg, amit kér, már kiabál. Ha valaki a játszótéren fel merészel mászni a csúszdára (holott ő éppen mondjuk hintázik), akkor kiabál. Próbálom arra nevelni, hogy ezzel nem ér el semmit. Például ha telefonálok, azonnal kiabálni kezd valamiért, mert ugye nem ővele fglalkozom. Rá szoktam csukni a szobaajtót. Muszáj, mert nem hallom, mit mond a beszélgetőpartnerem a vonal végén. Érdekes módon ilyenkor megnyugszik és elhallgat. Persze arról meg kell győződni, hogy az ablak csukva van, míg a gyerek egyedül van a szobában.
2011. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Az előző válasz nagyon tetszik. :) Valóban, figyeld ki, gyermeked mire reagál halkan. Igyekezz mindig empatikus, beleérző lenni, az ő szemével szemlélni a világot. Neked is segít, mert egyre jobban megérted és elfogadod őt minél többféle megnyilvánulásával együtt, meg neki is segít. Kisgyermekek még kevésbé képesek differenciáltan, kifinomultan kifejezni magukat, így kell elfogadni őket, de persze segíteni is szükséges őket az egyre kifinomultabb technikák elsajátításában, de ez persze nem verseny, fokozatosan érik meg! :-). Tudni kell: a szándékosság hiányzik kb. 5-6 éves korig! Ráadásul a legtöbb gyermek 3, 3 és fél évesen még a dackorszakban van (akár már 1, másfél éves korától), az én-tudata kialakulására nézve meg kell élnie, hogy ellenkezzen , és erőteljesen kifejezhesse indulatait ("hiszti"), gyakran engedni kell neki ILYEN MEGNYILVÁNULÁSAI KÖZBEN (kivéve a veszélyes helyzeteket, az egészsége ellen dolgozó tényezők is kivételek -olykor még jót is tesz, hogy a szülő is ellenkezik EGYES BIZONYOS helyzetekben, nem gyakran!-, a napi ciklus részei kapcsán se engedj persze mint pl. alvásidő, stb., máskülönben engedd neki a dacosságot, javaslom), tehát ösztönösen ellenkezik, hogy én-határait felfedezhesse.

Konkrét javaslat a konkrét helyzethez: amikor valami módon (ld. az előző beíró ötletét) eléred legalább másodpercekre, hogy abbahagyja az ordítást ÖNSZÁNTÁBÓL (nem azért, mert fenyíted, megijeszted stb - ez mind mellőzendő, nem büntetjük, nem utasítgatjuk, mivel ez sajnos idomítás! ; az hosszú távon több árt a gyermeknek, mint használ!), szóval amikor együttérzőn kommunikálsz vele és ekkor eléred, hogy önmagától elhallgat, akkor DÍCSÉRD MEG, de nem kell végletekbe esni, pl. eképpen:

"de jó... ilyenkor különösen örülök neked, hogy ilyen figyelmes, megértő, halk vagy :-)", satöbbi.. pl. hozzáteheted esetetekben: "....hm...figyeld csak!... :) kistesód is biztosan örül, szépen tud csicsizni most, mert te most ilyen szép csendesen hallgatsz, beszélsz :) "

Persze más tényező miatt is felébredhet a kistesó, el kell magyarázni a nagyobbnak ilyenkor, hogy nem ő az oka, hanem hogy éppen mi az aktuális ok (jön a foga a babának, rosszat álmodhatott, stb.). Ha újra ordít és emiatt a bab felébred, hiába hivatkozik arra: jön a baba foga, te mondtad, anya! (már ha beszédkészsége itt tart, hogy pl. ezt kifejezze),akkor magyarázd el neki: igen, jön a foga, de te is zavartad, most nem örülök neked :( ... de tudom, hogy okos és jó kicsinyem vagy és tudsz szépen, halkan lenni, a kistesó is milyen jól érzi magát olyankor , tudod. :) - tehát mindig jelezd, mi a gond, de fejezd be a mondandód avval, hogy TE BÍZOL BENNE! :)


Kedves szülő, türelem! :) Újra és újra visszatér majd a hangoskodáshoz, de te legyél újra és újra türelmes, amennyire csak sikerül, mind jobban, és ismét dícsérd meg, ha éppen halk - ezt erősítsd benne. :) 4 éves korától sokkal könnyebb lesz, de meg kell élnie a dackorszakot anélkül, hogy bünteted, anélkül, hogy erősködsz vele.


Még valami... a kisgyermek a szülő (részben a vele éppen együtt tartózkodó más felnőtt) tudatalattiját tükrözi, a felnőtt sokat tanulhat -önismeretet is-, ha mind türelmesebben figyelni, érteni próbálja KISgyermekét. ;-)

(A nagyobb gyerkőc már kevésbé a felnőtt tudatalattiját tükrözi, inkább a tudatos szinthez közelebbieket.)

Az, hogy miként viselkedik a felnőtt, az a felnőttnek csak a viselkedését mutatja, nem a mélyen benne levő alaptermészetét, ösztönét! Tehát oké, hogy egy felnőtt képes halkan beszélgetni, de életkora okán képes is rá, érdekelt is benne, volt is ideje megtanulni, a kisgyermeknek idő kell ehhez; a lényeg: a viselkedés az viselkedés; a felnőtt tudatalattijában gyakran más vágyak vannak ahhoz képest, ahogyan viselkedik, a kisgyermek ezt tükrözi, ill. életkori sajátosság az indulatok nem kifinomult önkifejezése 4 éves kor alatt!. Szocializáljuk persze, "viselkedni tanítjuk" a gyermeket, ez is szükséges, de nem csak ebből áll a nevelés. ;-)

2011. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Előző vagyok, J A V Í T O K :

előző beírásomat avval kezdtem: az az előtt levő beírás nekem nagyon tetszik; de időközben megelőzött valaki a hozzászólása kiküldésével (postolásával), tehát nem őrá gondoltam, hanem az eggyel előtte levőre. Persze az időközben érkezett bizonyos hozzászólás is helyén való. :)

2011. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Örülök, hogy másnál is van ez a "probléma" már csak azért is mert nem gondolom így, hogy az én fiammal van a baj.

Próbálok neki suttogni meg lefoglalni mással de sokszor rájön, azért teszem, hogy csendben maradjon, hogy a tesó tudjon aludni. Még nevet is cinkosul és rázendít az ordibálásra és jól kinevet engem. Igyekszem megmagyarázni neki miért nem kell ordibálni és hallom ha rendesen beszél azt is de nem járok mindig sikerrel. Rögtön le kell foglalni a másodperc töredéke alatt ahogy az egyik válaszoló írta. :) Ha kimegyek a konyhába a nappaliból ahol játszik akkor ordítva kiabál, hogy anyaaaa! Olyankor megintcsak elmagyarázom hogy hallok én halkabban is. A játszótéren is szokott kiabálni viszont mástól ezt így nem hallottam ezért olyan fura volt ez. :S De akkor megnyugodtam most hogy ez tényleg másnál is előfordul és normális a korában.

2011. aug. 9. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Más gyerek meg a földhöz veri magát, úgy hisztizik. A mieink meg kiabálnak. Ki így éli t a dackorszakot, ki úgy. Na bumm... :)
2011. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én már olyanról is hallottam, hogy a gyerek mindig amikor akart valamit, hányt. :/
2011. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!