Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te raknál hámot a gyerekedre...

Te raknál hámot a gyerekedre sétához?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem, soha. Megfogom a kezét, ha olyan helyen vagyunk, ahol kiszaladhat az útra.

(Ha szellemileg sérült gyerekről van szó, aki akaratos, nagyon nehéz bánni vele és másoknak is árthat, akkor talán meggondolnám.)

2012. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Soha! Az olyan lenne mintha kutyát sétáltatnék!!
2012. máj. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Soha. Ha elesik, majd felkel.
2012. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én is ezen a véleményen vagyok, nem kutyám van, hanem gyerekem akinek bőven elegendő ha fogom a kezét.

Csak írta valaki itt az oldalon hogy milyen primitív az aki elítéli a hámot, mert a hám az modern és legalább nem szalad el a gyerek és féken lehet vele tartani.

2012. máj. 6. 19:49
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem a feken tartas a lenyeg. Kepzelj el egy forgalmas csomopontot, aluljarot. Megveszed a berleted es addig egy percre elengeded a gyerek kezet es o mar le is lepett. Hiaba keresed, nincs sehol. Jobb a ham, mintha eltunik a gyerek.

Akkor valtozott meg a velemenyem, amikor a ferjem mult heten talalt egy harom eves kisfiut az arpad hidnal, tokegyedul koszalt, at akart menni az uton. Senkinek nem kivanom, amit a szulei ateltek. Akkor inkabb ham szerintem, mint egy elveszett gyerek.

2012. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

"Kepzelj el egy forgalmas csomopontot, aluljarot. Megveszed a berleted es addig egy percre elengeded a gyerek kezet es o mar le is lepett."

Szerintem egy szülőnek legyen annyi esze, hogyha elviszi magával a gyereket, akkor figyeljen rá. Én is voltam már hasonló helyen, és tudtam figyelni a gyerekre. És magyaráztam is neki elég nyomatékosan, hogy maradjon mellettem. Egy ekkora gyerek már megérti. Ha meg még nem érti meg, akkor ne vigye a szülő ilyen helyre magával, vagy tegye babakocsiba vagy kösse magára babahordozó eszközben. Meg lehet oldani hám nélkül.

2012. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm anyukája 6 kicsit nevelt fel hám nélkül úgy hogy mindegyik ment mellette, semmi bajuk nem lett. Mi hárman nőttünk fel kis korkülönbséggel, fogtuk egymás kezét, anya egyszer sem veszített el bennünket és egyszer sem kerültünk bajba.

Nagyon rossz volt múltkor látni egy anyukát az Árkádban hogy húzza maga után a hámon a földön fekvő síró kisgyerekét :(

Tutira nem fogok ilyet használni :(

2012. máj. 6. 20:56
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Raktam :) Nagyon csinos hercegnős volt.


Akaratos, makacs gyerek. Segítségem nem volt, így többszörös bokatöréssel és "birodalmi lépegetős" járógipsszel kénytelen voltam menni boltba stb. Persze mindkét kezemben hatalmas táskákat cipeltem. A kicsi naná, hogy kifutott az útra egy galamb után, holott TUDTA, hogy nem szabad. 10 cm-en múlott, hogy nem csapta el egy városi terepjárós, aki nem épp megengedett sebességgel közlekedett.


Utána rendeltem meg külföldről (nagyon csinik vannak, olyan mint a nadrágtartó, nem pedig a nyakára kötve mint a kutyának csak hogy a hasonlattal éljek). Mikor mentünk, már nyújtotta a kezét, hogy vegyük fel.


Ennyit arról, hogy anyuka fogja a kezét, fusson utána, kiabáljon utána stb. Jólnevelt, ügyes kislány, mégis a galambokért meg van őrülve.


S most köszönettel imádom a lányom de nem tekintem és nem is tekintettem kutyának, akit pórázon kell vezetni. De ha mozgássérült vagy felpakolva, a gyerek pedig egy percre megzakkan megnézném azt aki nem kap a szívéhez!

2012. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Jobbulást... Át tudom érezni a helyzeted abból a szempontból hogy pont egy anyuka ismerősöm van szintén "birodalmi lépegetővel" a lábán... Nagyon szenved szegény.


Amúgy nem tudom ki pontoz le kit, de a pontozás az én feladatom és én minden választ HASZNOSNAK találtam!

2012. máj. 6. 21:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8.: hát jó, azért ha ennyire nincs más választás, akkor oké, a helyedben talán én is elgondolkodtam volna rajta.


De amikor az anyuka csupán kényelmi szempontból rakja a gyerekére, hogy ne kelljen rá figyelni, az gusztustalan, már bocsánat. A múltkor én is láttam egy anyukát: tűsarkú tipegő, kis retikülön kívül semmi más cucc, közben elmélyülten figyeli a kirakatokat. A gyerek a hámban, anyuka rá se néz a gyerekre. Ez egy plázában volt valamelyik nap, és nem fél percre nem figyelt rá, mert amíg figyeltem őket, az legalább 10 perc volt...

2012. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!