Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak a 21 hónapos...

Mit mondjak a 21 hónapos kisfiamnak? Megszakad a szívem.

Figyelt kérdés

Kiscicáink születtek, de sajnos pár nap után mind elpusztult. A kisfiam minden nap többször megnézte őket, de sikerült vele megértetni, hogy nem nyúlhat hozzájuk senki, majd csak ha megnőnek. Tegnapra 3 kiscica, ma reggelre a megmaradt 2 is elpusztult. Mit mondjak neki, hova lettek a kiscicák?

A helyzetet bonyolítja, hogy én is kismama vagyok, és tudja, hogy a pocakomban (már elég nagy) ott van a kistesó, ahogyan azt is tudta, hogy a kiscicák a nagycica pocakjában voltak, és kijöttek. Együtt örültünk a kiscicáknak :'( és most nincsenek többé....

Egyébként a kisfiam elég szépen beszél már, és vigyáznom kell, hogy olyan magyarázatot adjak neki, ami nem ijesztő, és valahogy meg is érti. A kosarat most pakoltam el, amikor elaludt, kb. 2-ig fog aludni. Állatbarát anyukák, segítsetek!



2012. máj. 7. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Annyit mondj, hogy elment. És hogy máshol fognak lakni.
2012. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

sztem ne aggódj h összeköti a kiscicákat a kisbabával.


mond el neki,hogy a cicáknak el kellett menniük,és nem jönnek vissza. mond h a kiscicák ilyenek: elmennek,ha el kell menniük,nem szeretnek egy helyen maradni. de ne szomorkodjon, mert hamarosan jön a kistestvére,aki viszont,mindig vele lesz,mert a kisbabák mindig ott maradnak ahol a családjuk van.


sztem ennél több magyarázat nem kell

2012. máj. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a történteket, ez olyan szomorú!:( Én is azt mondom, amit az előttem szólók: találj ki valamilyen mesét, mert a halál ténye neki még túl korai, nem értené, felzaklatná.Pl. a kiscicák elmentek Cicaországba, mert ott minden szép, és jó, üdvözletüket küldik. Vegyél a kisfiadnak plüsscicát, amit az elköltözött cicák küldenek.

Sok sikert a pocaklakóhoz!

2012. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen a vallási beállítottságotok. Annak idején keresztfiamnak nekem kellett elmagyarázni ezeket a dolgokat és meglepően könnyen megértette. nálunk is kisállat halál történt. Megbeszéltük,hogy a kiscica már a mennyben van Istennel. Mi ezen a vonalon indultunk el és tényleg nagyon jól fogadta és megértette, hogy a cica beteg volt, szenvedett és most már egy jobb helyen van, ahol boldog. Szerintem jó volt, hogy viszonylag korán szembesült ezzel (kb. ennyi idős lehetett) és megbékélt vele. Később rákérdezett, hogy mi is meg fogunk e halni, szépen megbeszéltük, hogy egyszer mindenki meg fog, de az még valószínűleg nagyon nagyon soká lesz. Azóta nem hozta fel,nem fél tőle, csak ehhez nekünk is őszintének kellett lennünk és persze nyugodt lelkiállapotban, "normálisan" megbeszélni. Nekünk működött, hogy természetes dologként, az élet velejárójaként beszéltünk róla. Örült neki, hogy az, aki elmegy, már nem szenved és boldog.
2012. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! amit te irsz,az tökéletes lenne,ha nem a kistesóval együtt lettek volna emlitve. igy sanszos h esetleg összekötui a két dolgot és elkezd félni,hogy a kisbaba is eltűnik.
2012. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A halálról még szerintem korai lenne vele beszélni, nem értené és félek, hogy ijesztő lenne számára az igazság. Mi lenne, ha azt mondanám, hogy az anyukájuk elvitte őket valahová, nem tudom, hová (azért, hogy ne akarjon utánuk menni), és majd amikor megnőnek, visszajönnek minket meglátogatni? A cicaországos ötlet nem rossz, csak mit mondjak, ha oda akar majd menni megnézni őket? Jaj, olyan nehéz ez :(
2012. máj. 7. 13:03
 7/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Kb pont ugyanez volt a szituáció, már nem emlékszem pontosan, hogy akkor még pocaklakó volt, vagy már megszületett. Nem kötötte össze. Amúgy ok, hogy szereti a kistesót, de egy ilyen gyereknél hamarabb felmerül, hogy pl. anya meg fog e halni, a tesó lesz az utolsó, akihez köti, hiszen még egy kicsit "megfoghatatlan" számára. Azért írtam azt amúgy, hogy nálunk ez működött, és nem tanácsként. Ez a mi hozzáállásunk a dolgokhoz. Kicsi koruk óta nem titkoljuk a dolgokat, persze azért nem zúdítunk rájuk mindent, amihez még kicsik, de ha szembesülnek valamivel, pl. halál, akkor igyekszünk az ő szintjükön elmagyarázni és nem hazugságokkal tömni a fejüket.(bár ki tudja, lehet a menny és a boldog lét a halál után is az,d e szerintem ez olyasmi, amiben sokan hiszünk) Ezt egy példának írtam, úgy értelmezi, vagy annyit vesz át belőle, amit úgy gondol, náluk működne.

2012. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
sztem is felesleges a halállal ilyesztgetni,vallás ide vagy oda. mi is vallásosak vagyunk,tudja h a mama elment a mennyországba. de a miénk 5 éves,nem másfél. kedves kérdező: halálrl tényleg ne,ha nem muszáj,inkább kiméld meg ettől. ha meg cicaországba akar menni,mond meg h oda csak a cicák mehetnek :)
2012. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a kiscicákat és Titeket is, hogy ezen át kell menjetek. A Cicaország v. Cicamennyország nagyon lélekbarát lenne szerintem is. Ha elmondod, hogy oda csak cicák mehetnek ahogy előttem írták, azt meg fogja érteni. Meg a plüsscica ajándék is nagyon jó ötlet. Talán még az lehet könnyebb, ha valahogy az anyacicát is belevonod a mesébe, úgy értem, hogy szépen elbúcsúzott tőlük és ő is tudja, hogy jó helyen vannak. A kistestvérrel talán nem köti össze...nagyon szomorú történet, de a gyerekek nagyon okosak, meg fogja biztosan érteni. Kitartást!
2012. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Végül nem lett akkora ügy az egészből (túl azon, hogy én magam két napig bőgtem szegény kiscicák miatt). A kisfiam egyszer ment oda, ahol a kosár volt, és megkérdezte, hol vannak a kiscicák, és hol a kosár. Én azt mondtam, elmentek, de majd amikor nagyok lesznek, eljönnek majd hozzánk látogatóba. A kosarat pedig eltettem, mert már nem kell nekik. Utána már nem érdekelte szerencsére a dolog, ment játszani. Egyszer, napokkal később még megkérdezte, hol vannak a cicák, de szinte meg sem várta a választ. Szerencsére van két felnőtt cicánk, most már inkább azokkal foglalkozik.
2012. máj. 14. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!