Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyámhatóság mit tehet, ha a...

A gyámhatóság mit tehet, ha a nagyszülő kéri tőlük az unoka láthatását?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet. A párom kolléganője a történet főszereplője. Ő és az anyja valamin nagyon összevesztek, régi história, hosszú ideje haragban vannak. A hölgynek az egyik fia, aki nagykorú, úgy döntött, a mamának ad igazat, most együtt laknak. A hölgynek van egy ötéves, óvodás gyermeke is, és a haragos helyzet miatt a hölgy nem szívesen veszi, ha a nagymama találkozni akar az unokájával. Erre a mama beidéztette a hölgyet a gyámhatósággal.

Mit fognak csinálni? Vizsgálatot indítanak, vagy egyszerűen kötelezhetik a hölgyet, hogy engedje a kisebbik fia láthatását a nagyszülőnek?


2012. máj. 8. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Pontosan, nagyszülöknek ugyan úgy mint az apának lehetösége van a láthatóságra, és a bíróság ki is fogja szabni ezt, pl kéthetente 1x amit az anyukának kötelessége betartatni.

A láthatás betartása az anyuka részéröl olyan fontos, hogy ilyenért akár el is vehetik a gyermeket ha ezt nem engedélyezi.


Nem tudom elképzleni, mi is az a nagy gond ami miatt 1-1 alkalmat (közösen) nem enged az anyuka.

2012. máj. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Jogilag nem tudom mi a helyzet, de a gyereknek semmi köze a felnőttek viszályához. Joga van a nagymamájához is. Úgy tudom, elrendelhetnek láthatást. Ezt viszont lehet, hogy nem jól tudom.
2012. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Akkor jól tudtam.
2012. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A mama gyűlöli, mindennek elmondja, szidja, kipletykálja, megalázza a nőt, magához édesgette a nagyobbik unokát, a szülők ellen fordította ezt a nagyfiút, aki azóta csak herdálja a nehezen összekuporgatott pénzt, amit a szülei az ő számlájára tettek, elindítandó őt az életben. A pici fiút ezek miatt akarja távol tartani a hölgy a mamától.
2012. máj. 8. 12:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
kapni fog láthatást... anyukám és mamám is haragban voltak, mamámra egy csokipapírt nem bíznék egy percre se, nem még az öcsémet... ennek ellenére két hetente 3 órára láthatta egy kijelölt helyen, mert anyukám abba egyáltalán nem ment bele, hogy oda magához vigye a kisfiút. sajnos ez van, mamám mindent megtett, hogy láthassa, pedig amíg nem voltak haragban, addig érdekes módon sem én, sem az öcsém nem voltunk érdekeltek számára. gondolom ezzel is csak szítani akarta a tüzet, megcsinálni a csakazértis-t... szomorú dolognak tartom, hogy bármilyen is a nagyszülő, a szülőnek sajnos kötelessége oda adni. még annyit, hogy mamám folyamatosan tömte a kisöcsém fejét mindenféle hülyeséggel, látszott szegény gyereken, hogy össze volt zavarodva, nem tudta hova tenni a dolgokat még 7 évesen sem... aztán anyukám úgy döntött, hogy bármennyibe is fog kerülni a büntetés, többet nem viszi el öcsémet, mert nem fog érzelmi roncsot csinálni mamám a gyerkőcből. és szerintem nagyon jól tette. (végül nem büntették meg)
2012. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na ezt most nem értem. Ha kötelezték rá, akkor mi az, hogy mégsem vitte el?

És ha csak abba nem egyezne bele, hogy magához elvigye a mama a kicsit pár órára, erre is kötelezhetik? Mármint ha a mamának nem felel meg, hogy az anyuka is jelen legyen, mikor találkoznak, hanem csak ő akar vele lenni, ezt is elérheti?

2012. máj. 8. 12:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyámhivatal az anyukát is meg fogja hallgatni. Mondjon el szépen sorjában mindent, azt is, hogyan idegenítette el tőle a nagyfiát a mama pénzzel, és hatalmas szabadsággal, és ezt szeretné elkerülni a kicsivel.

Engedni fogják a láthatást, de kérje, hogy lehessen ő is ott, így a nagymama láthatja az unokát, de nem bírja ellene hangolni. És ha tényleg az a cél, hogy ellene hangolja, akkor előbb utóbb megunja a nagyi.

2012. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"láthatás betartása az anyuka részéröl olyan fontos, hogy ilyenért akár el is vehetik a gyermeket ha ezt nem engedélyezi"


Na, az szép lenne...azért emiatt senkitől nem veszik el a gyerekét, de nevetséges is volna.

Elvileg megállapíthatnak láthatást,de ez sem úgy megy, hogy a nagyszülő szája íze szerint. Nyilván neki is kell alkalmazkodnia,a láthatás biztosítása pedig egyáltalán nem azt jelenti, hogy a háza ajtajáig szállítják a gyereket, ha akarja, hanem van egy bizonyos nap és óra,amikor találkozhat az unokával, a gyámhatóság által meghatározott helyen, ami lehet a gyermek lakhelye vagy egy semleges kijelöl hely is.

2012. máj. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!