Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szükséges orvoshoz/logopédusho...

Szükséges orvoshoz/logopédushoz fordulni ha egy 5 éves kisgyerek érthetetlenül beszél, vagy lehet még egy kicsit várni?

Figyelt kérdés

A kisfiú borzasztóan választékosan beszél, rendkívül bő a szókincse, és semmi másban nincsen elmaradva, sőt, bizonyos dolgokban iskolásokat meghaladó szinten áll (pl logikai gondolkodás).

Viszont a beszéde érthetetlen.

Csak a szűk család (anya, apa tesók) érti meg, mások szinte alig. Külső, hozzá nem értő szemlélőként olyan, mintha alig artikulálna és a nyelvét sem forgatná a szájában a hangképzésnek megfelelően. Szinte csak ömlik ki a beszéd a száján megformélás nélkül.

Későn kezdett el beszélni is, már majdnem 4 éves volt.


Nem tudom,hogy csak nekem furcsa, mert a 3 éves lányom szinte úgy beszél mint egy felnőtt (csupán egy hét hangot vét el néha), vagy ez tényleg nincsen rendben?


2012. máj. 9. 10:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kis vidéki faluban élnek Kelet_magyarországon.

Anyuka látszólag nyugodt.

El sem tudom képzelni,hogy otthon leül a gyerek gyakorolni,mert nem igazán az a tipus aki csak úgy leül és odafigyel olyan dologra ami nem érdekli.


Én úgy érzem elhanyagolják ezt a problémát. :-((

2012. máj. 9. 12:02
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanítónőként az a véleményem, hogy FELTÉTLENÜL VIDD EL LOGOPÉDUSHOZ! Időbe tellik, amíg eredménye lesz a fejlesztésnek!
2012. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Én nem vihetem el logopédushozmásnak a gyerekét, de akkor majd szóvá teszem.
2012. máj. 10. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!