Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme kis korban a...

Van értelme kis korban a fülbevalónak? Úgy értem a füllyukasztás egy kisgyereknek nem túl nagy trauma? Nem lenne helyesebb akkor lyukasztani ha a kisgyerek is akarja és érti miért kell?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 29. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
szerintem semmi értelme kis korban. Én az én lányaimnak nem furattam ki. csak beakad mindenbe. aztán az egyik 12 a másik 10 évesen kérte, akkor természetesen kilövettem nekik.Mert ők akarták.
2012. ápr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Biztos fáj nekik, de nem fognak rá emlékezni úgy se.

Viszont szerintem sem feltétlen jó kilyukasztani gyerekkorban. A enyémet azért nem lyukasztatták ki a szüleim, hogy nehogy vmibe beleakadjon a fülbevaló. Könnyebb volt így öltöztetni.

Amikor nagyobb lettem és akartam fülbevalót, akkor kifúrattam és kész:D

2012. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem van értelme. Én például nem nagyon tűröm a fájdalmat, de imádom a fülbevalókat, nem bánom, hogy kiskoromban lyukasztották ki.

Plusz a babakori képeinket így elég könnyű megkülönböztetni, én vagyok a lencse fülbevalós, a húgom a karikás fülbevalós, az öcsénknek meg nincs fülbevalója.

Különben a kisbabákat összevissza szurkodják, egy csomó oltást kapnak, az a plusz fülbelövés (ami ráadásul feleannyira se fáj) szinte meg se kottyan nekik :)

2012. ápr. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%

szerintem egy kislányt a fülbevalója koronázza meg.

anélkül is szép, nem kell órmótlan nagy karikás fülbevalót tenni a baba fülébe

én 2 hónaposan lövettem bele, meg se kottyant neki, egy aranyos kis virágos fülbevalót,nem akad bele semmibe soha.

mindenki mondta milyen bájos vele.

végül is mindnekinek szive joga eldönteni mikor löveti ki lánya fülét.

2012. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
hát kedves harmadik én megismerem a gverekeimet az arcukról. De fülbevalót, hogy a fényképen meg lehessen ismerni?!? ha valami értelmes okot mondanál, de szerintem értelmes ok nincs
2012. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Persze, ez viccesen hangzik. Pedig bizony vannak olyan testvérek, akik olyanok, mint két tojás. A tizenéves korunk előtt készült fényképekről sokszor magam sem tudom megállapítani, hogy ki is van rajta, én vagyok-e vagy a testvérem.
2012. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én a lányom fülét 3 hetesen lyukasztattam ki, és nem fájt neki, csak a kattanó hangtól ijedt meg. Kb. fél percig sírt és utána semmi baj nem volt. Szerintem nagyon szép ha egy kislány fülében ott csillog a fülbevaló,d ezt mindenki döntse el hogy ő mikor szeretné. Régen a kórházakban is lyukasztottak fület, de ha jól tudom már nem. Láttam nagy kislányokat is, nagyon féltek tőle, de utána már mosolyogva mentek ki az üzletből, mert azt hitték hogy fáj.
2012. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát én az oviban harcoltam ki magamnak: Vagyis addig hisztiztem, amíg anya elvitt, ott viszont körbe kellett kergetni a szék körül, mert persze megijedtem. De akkor már nem volt mese. Úgy emlékszem rá, hogy tán egy hétig is fájt, begyulladt, érzékeny volt és az első nem is egészen az volt, amilyet akartam... de nagyon büszke voltam magamra a "barátnőim" előtt :) Összességében nem bánom, hogy nem csecsemőként lukasztották ki (anyukámnak nincs, gondolom, ezért is), így örök emlék marad az első nagy saját választásomról.

Ja és az öcsém és az én csecsemőkori fényképeimet csak arról lehet megkülönböztetni, hogy a legtöbb enyém még fekete-fehér... :)

2012. ápr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Tudtam hogy lányom lesz, mikor mentem szülni, benne volt a kórházi csomagban a fülbevaló! 3 napos volt mikor a csecsemősök berakták neki:)

Olyan kis csinos csajos lett számomra:)

1 éves koráig tar kopasz volt, ha nem lett volna fülbevalója, még én is azt mondtam volna rá hogy fiú:))) de így mondták az utcán látom van fülbevalója, biztos kislány!!!

Soha semmibe nem akadt bele, semmi gondot nem okozott!

Anno nekem is piciként rakták be, hugomnak is!

Ez egy szokás hogy a lányoknak fülbevalójuk van, olyan mint hogy van aki meg kereszteli a gyereket kicsiként, van aki meg majd a gyerekre bízza a választást hogy akar- e keresztelkedni, ha igen miben hisz...itt meg akar- e fülbevalót, ha igen milyet:)

2012. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Én barbár dolognak tartom, eszembe sem jutott volna. A lányom már eleve hosszú hajjal született, ki sem hullott neki, 2 évesen a derekáig ért. Mindenféle csoda frizurákat tudok neki csinálni, rengeteg hajbavalója van. Az oviba ő maga harcolta ki, hogy minden nap szoknyába mehessen Igazi nő, soha senki nem nézte még fiúnak. De már újszülöttnek is nagyon csajos volt. A fiam meg fiús kezdetektől fogva, úgyhogy én simán meg tudom őket különböztetni. És ő is látja, hogy van olyan kislány, akinek fülbevalója van. Mondtam neki, hogyha szeretné, akkor kaphat ő is. De azt mondta, hogy ő fél tőle, hogy fájni fog. Szóval ennyiben maradtunk. Én nem akarom őt ezzel terrorizálni.
2012. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!