Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elöl zárt vagy nyitott szandit...

Elöl zárt vagy nyitott szandit egy másfél évesre?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni. Szivem szerint elöl zártat vennék, mert félek ha elesik akkor elöl sérülne a lába. Meg hát talán kicsit hidegebb idöben is jó rá.

Lányom másfél éves, és már több mint fél éve jól megy, de ez azt is jelenti hogy a játszón is mindent egyedül csinál, mászik fel olyan helyeken ahol sok ennyi idös még nem is akar.

Milyet vegyek neki?

ja és a legnehezebb, hogy 21-es a lába.



2012. máj. 10. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Lányom szintén másfél éves, szintén 21-est hord, de ez miért a legnehezebb? :)


Én nyitottat vettem, hogy jobban szellőzzön a lába, a homok, meg a kő ki tudjon elől is bújni, mert az zavarhatná.


Amúgy, ha elesik nem szokott sérülni a lábujja, mert az esést felveszi így is a szandál (mármint úgy értem nem pont lábujjra szoktak esni a gyerekek, és a szandi tépőzára vagy csatja meg általában felfogja a kisebb esést-horzsolást).


Hidegebb időre meg van másik cipője, egy kicsit sportosabb zárt cipő.

2012. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindég nyitottat vettem neki.
2012. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is nyitottat vettem. Amúgy nem lóg ki belőle úgy a lábujja, hogy pont az sérüljön...

Amúgy így jobban szellőzik, és valóban nem marad bent minden szösz a cipőjében.

Ha úgy érzed, és van rá keret vegyél neki két cipőt, egy nyitottat és egy elől zártat, úgyis hamar leamortizálják nyáron az udvaron vagy séta közben, és jól jöhet a váltás-cipő.

2012. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia, hihi, én is ezen tököltem...:-))

Végül vettem egy zártat, és egy nyitottat, sőt most elkapott a gépszíj, mert a nyitott is elég "zárt", tudod ilyen bokafogós, csak a lábujjai vannak kint, és nagyon melegnek éreztem még azt is, mikor volt 2 hete az a kánikula, így mist vettem egy ilyen habszandit is a homokozóba, és imádja.

2012. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam már elmúlt 2, de én elől zártat vettem neki. Első használatkor már elkezdett kopni az orrán a velúr réteg, mert párszor felmászott a famászókás csúszdán... Szóval én nem bántam meg, hogy ilyet vettem neki. Inkább kopjon a cipő orra, mint, hogy a lábaujja sérüljön!
2012. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is a kicsit zártabbra szavazok. Fiam ebben a korban kezdett el őrültem motorozni, és így is elkopott a szandi orra pár hét alatt.... Bele sem merek gondolni, mi lett volna a kis ujjaival, ha nyitott szandi van rajta.

Ha megengedheted, akkor vegyél kettőt, mert homokozni tényleg jobb a nyitott, illetve nagy kánikulában is.

2012. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm lányok, most mégjobban nem tudom, hogy megoszlik a társaság.


Amiért filózok, mert mi a gyereknek mindig szuper cipöt vettünk eddig. Aminek az ára is igen magas.

Pl félcipöt vettem neki Aldiban ami egy kaki. Aztán vettem neki egy Naturino cipöt ami kisebb vagyon volt. Az Aldis kb 3x volt rajta, telitalppal lépkedett benne, és az orrát teljesen lehorzsolta. Elvileg azt játszóra vettem neki.

A naturinosban motorozik, csinál végül is mindent, de semmi baja nincs, az orra nincs lerugva, mert olyan a kiképzése hogy hajlik a lábbal stb...


Szóval ezért nem akarok olcsó 2 szandit akkor inkább drágább 1 szandit neki.

Geox szandit néztem ki neki, de ebböl is van nyitott meg zárt. Ma majd elmegyek egy kimondott gyerekcipöboltba, és megnézem.

2012. máj. 11. 06:32
 8/10 anonim ***** válasza:
A védőnőm anno a zártat javasolta, épp a sérülés elkerülése végett. Ugyanis ebben a korban még sokat bukdácsolnak a gyerkőcök. Mi vettünk nyitottat és, sokat esett valóban, de sosem sérült a lábujja.
2012. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fiam 2,5 éves, már tavaly is, 1,5 évesen és idén is nyitott szandit hord. Soha nem ütötte meg a lábujját. Szerintem a kánikulában meleg a zárt orrú szandál, az alig szellőzik.
2012. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elég sokat esett már a lányom, de a lábujjának soha nem lett baja nyitott szandiban. :)

Szerintem olyat vegyél, amit ha felpróbálsz a kicsire, akkor jól tud benne menni.

2012. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!