Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Másfél éves kisfiamnak milyen...

Másfél éves kisfiamnak milyen megtakaritast erdemes valasztanunk, hogy mire nagykoru lesz, tudjon is vele vmit kezdeni? Start szlat a nagyi nyitott neki. Mi johet meg szoba? Eletbiztositas?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Babakotveny? Vagy az a start szamla?
2011. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Például. Én mondjuk nem variáltam, nyitottam mindkét fiam nevére egy-egy bankszámlát, és ráutalok 50-50 000 forintot havonta(ikrek). Ha még élek 12 évet( 45 vagyok, merem remélni) akkor 18 éves korukra lesz mindkettőnek 9-9 milliója, meg a kamatok. Persze az örökségük sem lesz csekély, de így elmondhatják hogy saját pénzük lesz 18 évesen.
2011. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ, mennyit áldoznátok pl. rá havonta? Milyen időre kötöd le, bár én pl. mindig élethosszig tartót szoktam javasolni az ügyfeleimnek mivel 20 év után bármikor felvehető, és kamatadó mentes. Sajnos sokan nem tudják, hogy a hosszútávú szerződéseken is van adó.
2011. febr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2. hozzászólónak, az alapokat mindig figyelned kell, mivel egyszer felfelé egyszer lefelé mennek, és lehet azon gondolkozol 9 millió lesz nekik mikor lejár, vagy felveszik, de a kamatfix sem biztos, hogy + ban zár. Generalit meg néha tőből el kell felejteni!
2011. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm a tanácsodat, de mivel tényleg csak azért kötöttem hogy büszkék legyenek a saját pénzükre, ezért nem igazán érdekel a kamat ingadozás. Úgyis pótlom ha kell nekik majd valami és nem futná(mondjuk akár még egyszer ennyivel, ha kocsi meg lakás kerülne szóba).
2011. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

18.39. Honnan vagy abban biztos,hogy 12 év múlva is még sok vagyonod,pénzed lesz?

Mi életbiztosítást kötöttünk,amit 18 éves korukban vehetnek fel.

2011. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Mert már most van annyim hogy ne kelljen aggódnom mi lesz mondjuk 50 év múlva, ha én már nem is leszek. Ha nem érted a lényeget ne köss belém légy szíves. Nem fogom részletesen leírni mit miért teszek.
2011. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Büszkék a saját pénzükre? Arra szoktunk büszkének lenni, amit mi keresünk meg...
2011. febr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez valóban így van, de melyik szülő nem akar gondoskodni arról hogy mindent megadjon a gyerekeinek? Attól még nem lesznek rossz felnőttek ha anyagi gondok nélkül vághatnak bele az életbe. Mondjuk ez hogy büszkék valóban nem volt helyes kifejezés, remélem hogy ezt a szót majd én mondhatom el róluk. Bár most is az vagyok.
2011. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Havi max.10e Ft-ra gondoltam.Többet nem tudok félretenni.Bankszlára nem szeretnék betenni pénzt, úgy gondolom az nem érné meg semmiképpen.Életbiztosításban gondolkodtunk, de volt nálunk egy biztosítási ügynök és azt mondta, az életbiztosítást nem ajánlja gyereknek,mert túl bonyolult....Bővebben nem fejtette ki,mert más ügyben jött.
2011. febr. 20. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!