Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korai Fejlesztő Intézettel...

Korai Fejlesztő Intézettel vagy Fővárosi Beszédfejlesztő Intézettel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiamnál -a bölcsis gyógypedagógus szerint- megkésett beszédfejlődés áll fenn. Korához képest kevés az a 20-22 szó, amit mond. Ráadásul nem is mindegyiket mondja tisztán, érthetően.

El kell vigyük egy hallásvizsgálatra, illetve a fent említett intézmények valamelyikébe.

Nézegettem a honlapjukat. A korai fejlesztőről úgy halottam, hogy beutaló kell és fizetős is. A Beszédfejlesztőről nincs ilyen jellegű információm.

Tanácstalan vagyok, hogy melyikbe vigyük.


2012. máj. 10. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Voltunk mi is fülészeten, utána hallásvizsgálaton, ahol megnézte egy logopédus is, meg még a Beszédjavítóban is voltunk. A kislányom 3 éves és enyhén szólva nem tiszta a beszéde. Nem a szókinccsel van gond, hanem a hangképzéssel.

Beszédjavító véleménye szerint megkésettnek akor lehetne nevezni a beszédfejlődést, ha 3 évesen kb 10 szót használna. Majd megnézik a mozgását is (szintén a beszédjavítóban, mivel a beszédfejl. és a mozgásfejl. szorosan összefügg), és kb félévente vissza kell járogatni kontrollra. Terápiát nem kezdenek el ilyen pici korban, csak ha megkésett a beszédfejlődése a fent leírtak szerint.

A Beszédjavító intézet ingyenes. Előtte azért egy védőnői státuszt meg lehet ejteni, hogy legyen vmi papírod.

Minden infóval készülj fel a gyerkő mozgás- és beszédfejlődésével, születés körülményeivel, szociális magatartással kapcsolatban. Olyan szinten, hogy mikor fordult át, hányszor volt kórházban, mikor és miért, szóval abszolút mindent kikérdeznek. Írásban.

2012. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első még mindig: Amiket még kérdeznek: szülők gyerekkori beszédhibái, mi volt a gyerek első szava és mikor, mikor kezdett mondatokat alkotni, rajzol-e ábrákat, mozgása összehangolt-e. Gyerekekkel játszik-e. Társaságban kezdeményező vagy megfigyelő típus-e. Labdát elkpaja-e, tíz kockából tud-e tornyot építeni, leugrik-e 20 centis padkáról páros lábbal. Első kérdés az lesz: mi a te véleményed a gyerek beszédfejlődéséről, mi a probléma, mit vársz ettől a vizsgálattól. Ilyenek jutnak eszembe.

Nagyon rendesek egyébként, nagyon tudom őket ajánlani.


Azért azt elmondanám, hogy a vizsgálat két órás volt, egy iszonyú szűk pici szobában, elég nehéz egy kisgyereknek türelemmel kivárni a végét. Ha lehet, kérj reggeli időpontot, vagy amikor a te kisfiad a tapasztalatok szerint a legnyugodtabb.

2012. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még mindig én :) Mondókát tud-e, mesét olvasol-e neki. Kedvenc játékai. Kedvenc szabadtéri tevékenységei. Mit szokott csinálni a család otthon / házon kívül a szabad idejében. Ja: tervezett terhesség volt-e. Terhességi szövődmények, természetes úton született-e, voltak-e komplikációk, adaptációs problémák. Jó hosszú kérdőív volt :)
2012. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!


Hasonló kérdésekkel bombázott a bölcsis gyógypedagógus is:)

Szerintem is a Beszédjavítóba megyünk.


De azt hiszem, még előtte célszerű lenne megejteni a hallásvizsgálatot.

2012. máj. 10. 22:16
 5/9 anonim ***** válasza:

én se tudok semmit a beszédfejlesztőről, de azt tudom elképzelni, hogy oda 3 éves kortól lehet menni, mert akkortól fejlesztik a beszédet, 3 éves korig logopédus sem foglalkozik a gyerekekkel.

előtte korai fejlesztő.

de ez csak a véleményem, mint írtam, nem tudom!

mi a korai fejlesztőbe mentünk, a felmérés 10.000Ft volt, tsmt tornát kapunk, havonta megyünk, 500Ft/alkalom :)

enyém is 2,5 éves, 2 évesen mentünk mert csak pár szava volt, most ezres nagyságrendű, mondatokban beszél, mindent kommentál, ha nem tud valamit kérdez, mondókákat mond, énekel :D

szóval nekünk bejött, bár azt nem tudom, hogy enélkül mi lett volna, feltételezem a torna nélkül is megtanult volna beszélni :)

2012. máj. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Beszédjavítóban kétéves kortól foglalkoznak a gyerekekkel, ha beszédindításra van szükség.

Hallásvizsgálat mindenképp kell! Anélkül nincs értelme a logopédiának. Ez kábé olyan, mint hogy megnézik a gyerekek testalkatát, mielőtt balettozni tanítanák őket.

Asszem nyári szünetet tartanak, úgyhogy ha időpontot szeretnél, még ma próbálj meg kérni. Így is félő, hogy már nem kapsz...

2012. máj. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenképpen a hallásvizsgálatra megyünk először.


Felhívtam ma mindkét intézetet és szeptember-október környékén van a legkorábbi időpont.:(


Egy harmadik verzió: nevelési tanácsadó. Ott talán 2-3 hét múlva visszahívnak időpont miatt.

2012. máj. 11. 08:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én ajánlok neked mást. Mi már túl vagyunk ezeken az állami intézményeken. A korai fejlesztőbe jelentkeztünk először védőnői tanácsra. Ott azon túl, hogy 10 ezer ft a kivizsgálás, nem is tudtak közeli időpontot adni, sőt, nyáron zárva vannak, tehát terápiára nem is tudnám vinni, pedig most lenne szüksége rá, nem szeptembertől, amikor ovi is van, meg én is dolgozom. Így mi megkerestük a legjobb magáncéget, amelyik a Fejlesztőház a 11. kerületben. 5000 forint volt a vizsgálat, bár van 8500 ft-os is, de nekünk ez is tökéletesen elég volt. A gyógypedagógus 90 percen át játszott a fiammal és közben minden mozdulatára odafigyelt, jegyzetelt, és közben engem is kérdezgetett. Igen, a terhességemtől a gyerek csecsemőkorán át a mai napig tartó mozgásfejlődését próbálta meg felmérni. Majd a végén mesekönyvet vettek elő és beszélgettek a fiammal. Ez alapján felállította a diagnózisát és terápiát javasolt, melyet azonnal ott a fejlesztőházban el is lehetett kezdeni, sőt egész nyáron lehet járni. Ezek kifejezetten a beszédfejlesztést, beszédindítást segítő mozgásterápiát: TSMT torna, Ayres terápia, de van logopédia is náluk, bár az még ebben a korban nagyon korai. www.fejlesztohaz.hu
2012. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Utánanézek. Felhívom őket is.

2012. máj. 11. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!