Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Valakinek van tapaszt...

Anyukák! Valakinek van tapasztalata BIG cipővédővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Csak motorozáshoz és futóbiciklizéshez használható vagy például játszótérre is, hogy ne rúgja szét a gyerkőc a cipőt a lábán?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. ápr. 25. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Arra van, hogy amikor a motorozás közben húzza a cipőt, az orra ne kopjon le. Mikor a fiam leszállt a motorról akkor nem mindig vettem le, de azért futkározni nem hiszem, hogy túl kényelmes lenne. Meg műanyag, szóval szerintem még csúszhat is betonon. Mivel rúgja szét egyébként a gyerek a cipőt? Mert kisgyerek azért nehezen tud olyan erővel rugdosni, a cipővédő meg nagyobb lábra már nem jó (ha jól emlékszem kb. 27-es méretig van).
2012. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk van, de csak motorozáshoz használjuk, illetve ha leszáll egy kicsit sétálni, akkor hagyom rajta, nem akarom 10 percenként le-föl rakosgatni. Játszóra, futkározáshoz én nem használnám, mert merev, kemény műanyag, könnyen csúszik is, nem lenne biztonságos pl. mászókázni vele.
2012. ápr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam róla levenni ha a játszón megállunk 5 percre a bringával, tud benne mozogni, még futni is, bár tény, h kicsit csúszik, es kissé esetlenebbül mozog mivel hosszabb a cipő orra a védő miatt. De csak azért h ne koptassa el járás közben a cipőt, nem húznám rá (am h rúgja szét a cipője orrát? nálunk semmi baja nem volt a cipőknek, míg el nem kezdett motorozni)
2012. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez motorozáshoz van. Arra viszont nagyon jó!
2012. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! De látom azért bántotta valaki szemét/fülét a "szétrúgni" kifejezés... :) Bocsánat érte! Valóban rossz volt a megfogalmazás. Arra gondoltam, hogy lerúgni a cipő orrát a kavicsos játszótéren, vagy mert megbotlik és lehorzsolódik a cipő orra. Tulajdonképpen nincs tapasztalatom ezzel a cipővédővel kapcsolatban és a webáruház termékleírásánál sem szerepel ezzel kapcsolatban semmilyen adat, csak annyi hogy "cipővédő". Ez azért elég tág fogalom, hogy mitől is védi a cipőt...
2012. ápr. 25. 14:47
 6/11 A kérdező kommentje:
Na, például ez is jó, hogy írtatok az anyagáról, mert erről sincs semmi info. Így azért már tisztábban átlátom miről is beszélünk. Köszönöm.
2012. ápr. 25. 14:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Vegyél műanyag vagy gumi orrú cipőt játszósnak! A fiam is lerúgja mindig a játszótéren (lépcső, homokozó széle, rámpa a csúszdánál, stb.) a cipőit, de amin van ilyen "orrvédő", az bírja. Deichmannos cipőt vettem most, előtte meg volt egy Aldis (utóbbit már ősszel is hordta, semmi baja az orrának :) )
2012. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is van. Akkor kezdtük használni amikor a kislányom ráült a motorra, tavaly ilyenkor. Elégedett voltam vele, védte a cipő orrát, motorozáshoz mondjuk jó volt. Lassan ment, és nem rohangált még ide-oda.

Viszont pár hónapja már nem adom rá, inkább vettem olcsón egy bőr cipőt motorozáshoz, játszótérre és hagyom csak ebben motorozni, bár már futóbiciklizik, nemrég múlt 2 éves.

Nekem több bajom is lett a cipővédővel.

1. Lányomnak magas a rüsztje, és ez a cipővédő csak nehezen erőltetve ment rá a cipő orrára, és lekoptatta a szép cipőjéről a bőrt maga a cipővédő belseje. Nagyon mérges voltam, mert nem a motorozástól lett baja a cipőnek, hanem magától a védőtől.

2. Lányom nehezen fut benne, a játszótéren a le-fel szerelés már unalmas volt. Mászókázni nem tud benne,pontosabban tudna, de én veszélyesnek tartom, mert csúszik a cipővédő talpa.


Én már bánom, hogy kiadtam érte több mint 2 ezer Ft-ot:(


Ráadásul, egyet vissza is cseréltem, mert azt hittem, hogy hibás, de kiderült, hogy a következő is ugyanolyan.

Mivel ezeket gyártás után úgy csomagolják be, hogy egymásba teszik, ezáltal az egyik kitágul, a másik összeszűkül, mintha más méret lenne.

Hiába teszek vele bármit, az egyik oldali szűk a cipőre, mert nem elég rugalmas az anyag.


Lehet, hogy az előttem szólók elégedettek vele, de én nem.

2012. ápr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én vagyok, aki rákérdezett a kérdésed okára, mármint h mit szeretnél megelőzni vele (lerúgni a cipő orrát:)

Tapasztalatom ui h nagyságrendekkel jobban kopik a cipő a motorozástól, futóbringázástól, emellett a "normál játszótéri kopás" fel sem tűnt nekem. Csak ezért nem szabad megvenni az orrvédőt, inkább egy olcsóbb cipőt (pl kínaiban) kiegészítve egy bőr taplbetéttel (kb ugyanannyi mint ez az orrvédő), de kényelmesen mozog benne. Csupán a cipő védelme végett egyáltalán nem praktikus, mert kemény/merev az anyaga, és ahogy írtam/írták többen jócskán túllóg a cipőn és csúszik is.

2012. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat! Tulajdonképpen még csak 1.5 éves a gyerkőcöm, a lakásban kőkeményen megy a motorozás, de kint még nem "mert" nekilendülni.. :) Egy ismerős Anyuka akar most rendelni valamelyik webáruházból és rákérdezett nem kell-e esetleg nekünk is (olcsóbb a posta, ha osztozunk) ... Nos, a döntésképtelenség az oka a kérdésemnek. Mennyire lesz/lehet rá szükségünk illetve, hogy mi is tulajdonképpen a valódi funkciója, mert még csak most hallottam arról, hogy ilyen létezik...

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindennap tanul valamit az ember :)

2012. ápr. 25. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!