Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztasag: Milyen szukito...

Szobatisztasag: Milyen szukitot vegyek a wc-re?

Figyelt kérdés

21 honapos kislanyom. Par hete elkezdtem a bilizest vele. Mar egesz jol elvan a bilin. Az utobbi par napban azt hiszem, kicsit elore leptunk. Olyan 1-1.5 hete elkezdte mondani, hogy "anya, pisi" rohantunk is a wc-re de termeszetesen mar be volt pisilva. Vettem olyan bugyikat, amik kicsit vastagabbak, 4 reteguek, igy valamennyi nedvesseget tartanak, de nem zarja magaba a nedvesseget, igy erzi, hogy nedves a bugyi, nem ugy, mint a pelenkanal. Pont ezert vettem oket, mert abszolut nem zavarta, ha pisis, vagy kakas lett a pelus. Nem mindig szol, ha bepisilt. Egy-ket napja valtozas tortent. Eszrevettem, hogy parszor elofordult, hogy mondta, hogy "pisi" rohantunk a wc-re, meg nem volt semmi a bugyiban (egesz nap mostanaban bugyiban van), de nem is sikerult pisilni a bilibe. Par percet vartunk a bilin ulve. Aztan felhuztuk a bugyit es 1-2 percen belul bepisilt.

Ezek szerint meg varni kellene egy kicsit a bilin?

A masik kerdes, ami a fokerdesben van:

Legutobb nem volt hajlando raulni a bilire, mar 1-2 napja mutogatja a wc-re, hogy oda kell pisilni. (Regebben is mutogatta, de valahogy most mashogy, tobb erdeklodest mutatott iranta. Parszor sikerult elkapnunk a reggeli pisit es elkoszontunk tole, mikor lehuztuk a wc-t, es azt hiszem ez a resz nagyon megtetszett neki, mert kerte tolem is, hogy uljek ra es pisiljak) Probal odalepni es lehuzni a wc-t. Keri, ultessem ra- regebben felt tole, de most nem. Aztan, rovid ido utan azert megiscsak zavarja, hogy ugy erzi, mindjart belepottyan, igy lekerdzkedik, es eljatsza, hogy pisilt, elkoszon tole es lehuzza a wc-t, aztan ker, hogy uljek ra, es nagyon tetszik neki, ha pisilok es lehuzzuk a wc-t. Most ezt csak jateknak tekinti?

Szerintem most mar nem nagyon tudom raultetni majd a bilire, ezert arra gondoltam, kene szukito, de milyet vegyek? Van kemeny, van puha, van foggantyus, van lepcsos...milyet? En egyebkent foggantyus puha lepcsosre gondoltam. Hasznal valaki ilyet? Ti milyet hasznaltok, tapasztalat?

Masik, oldalt megfogta a wc-uloket, amit elozoleg azt mondtam, hogy koszos, mert oda akart nyulni (eddig eszebe nem jutott soha hozzaerni a wc-hez, ez uj), es mikor megfogta, akkor mondta is, hogy koszos, igy nem tudott kapaszkodni. Rossz, hogy mondtam, hogy koszos? Nem mondtam neki, hogy nem koszos, nem akartam bekavarni.

Bocs, hogy hosszura nyult.


2012. máj. 12. 01:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Kb ennyi idős volt a lányom is, mikor tanulni kezdtük a bilizést, ugyanez volt a helyzet, nem akarta a bilit, mert tudta, hogy a felnőttek is a vécébe pisilnek. Mi megvettük a szűkítőt, de úgy se volt jó neki. Csak úgy simán volt hajlandó ráülni a vécére, sose volt ebből gond. Próbáljátok meg, hátha a te kislányod is ilyen, ne vegyetek fölöslegesen szűkítőt!
2012. máj. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Lehet, egyelore nem veszek, mert az az igazsag, hogy 2 het mulva megyunk nagyiekhoz latogatoba, es ott mar a 2 evvel idosebb unokanak van folyamatosan beuzemelve egy kemeny szukito, majd azt kiprobalja. Ha bejon, akkor mi is veszunk.
2012. máj. 12. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!