Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiabálsz a kisgyerekeddel?

Kiabálsz a kisgyerekeddel?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran? Utcán is?
2012. máj. 14. 13:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

utcán soha !!!!!!!

itthon nagyon ritkán semmire nem jo. rájöttem néha elpattan a cérna de nagyon ritka!

2012. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon nem bírom tovább. Próbálom magam inkább lenyugtatni valahogy.
2012. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Kiabálok bizony mert hiába mondom el 100 szor normális hangnemben nekik a dolgokat és kérem meg őket szépen nem akarják meghallani! Ilyenkor felemelem a hangom sokszor még a szomszédok is hallják :D Utcán nem szoktam kiabálni meg ha valahol vagyunk akkor sem. Olyankor odahajolok hozzájuk vagy erősebben megszorítom a kezüket de nem ugy hogy fájjon csak észbe kapjanak és megmondom nekik hogy befejezik most már! Az egyik 7 a másik 3 éves lesz.
2012. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, pedig elég nagy butaság. Ez is az agresszió egy formája, de még nagyobb baj, hogy attól félek, ha tényleg valami veszélyhelyzet lesz és azért kiáltok rá, nem fog már odafigyelni ... :(

Azért utcán nem szoktam ordibálni, elég, ha a szomszédok hallják :)


Ja meg ami még jó: rászólok, hogy most már mosakodjon meg, mert ki kell jönni a kádból, erre rámkiált: jól van, csak megmosom a lovacskámat!! :) Görbe tükör...

2012. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

1,5 éves, inkább felemelem a hangom, de nem igazán ordibálok.

utcán meg főleg nem....csak ha messze van és nem hallja, hogy jöjjön már mert indulunk:D

2012. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Napi többször, utcán is. Pl. Megyünk a boltba, nem akarja megfogni a kezem, előre szalad, szólok neki álljon meg, annál jobban szalad, akkor utánna rohanok, és kiabálom vele, hogy érezze ez nem jó, mert elüt heti a kocsi.

Vagy itthon ha megjövünk, és berohan a szőnyegre a sáros cipőjével, hol ott kértem álljon meg az előszobában, vegyük le a cipőt.

Eddig csak nevetett rajtam, most már 3 éves, elsírjamagát, vagy látom az arcán hogy elszégyelli magát, mert megérti hogy rosszat csinált, és mondja hogy Bocsánat, Sajnálom.

Szóval a veszélyes dolgokért, vagy ha rosszat tesz, akkor kiabálok, pedig már előtte 80x elmondtam hogy kellene.

Vagy pl. Ma reggel is kért inni, viszem neki a kakaót, erre azt mondja nem kell, ellöki és rámömlött. Elég lett volna a nem is ...

2012. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
NEm kiabálok. Se itthon, se utcán. Erőteljesebben rászólok. Ez az esetek 80%-ban hatni szokott, ha pedig mégsem, akkor jön a büntetés.
2012. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

sajna előfordul.de csak amikor már elszakad nálam a cérna

utcán csak akkor,ha vészhelyzet van.

pl tegnap vásárban voltunk,az úttest fele le volt zárva autók számára.előttünk motorozott,amikor hirtelen átkanyarodott a másik sávba,és ott pont jött egy kocsi.szerencsére lassan jött,én ordítottam egy nagyot,így megállt,meg egy járókelő is megfogta.Szóval hasonló estekben.szerencsére ilyen ritkán van

ha utcán hisztizik,akkor nem szólok hozzá,nem ordibálok,ez hatásos

2012. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szoktam, ha kell az utcán is, ha nem hallgat rám vagy elfut vagy veszélyes dolgot csinál.

Ha elrohan egy gyerek, nincs az az anya, aki ne ordítana rá mint a sakál. Nem hiszem, hogy ilyen esetben csak rászól valakire a gyerekére.

2012. máj. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Én sajnos nem tudom megállni. Előrehúznak a kismotorjukkal, alig győzök utánuk futni, és ilyenkor ordítok, hogy "Álljálljááááállj!" Vagy pl. ha nem áll meg, és úgy kell elkapni, akkor elönt a düh, és ordítok ("Normális vagy? Matrica akarsz lenni? Szállj le a motorról, de azonnal!") Én is megszorítom néha a karjukat, de úgy, hogy fáj nekik, mert iszonyú eleven fiúgyerekek, naponta többször teszik ki magukat életveszélynek, vagy szimplán hülyeséget csinálnak (pl. járdáról koszt szed fel, vagy letenyerel, és lenyalja a kezét...) Ilyenkor üvöltök sajnos. Már itt a házban is égek, lehajtott fejjel járkálok, mert annyira szégyellem, én vagyok az "üvöltős, idegbeteg anyuka"...) És még kezükre is verek néha, illetve kaptak már pofont is.
2012. máj. 14. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!