Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig nem volt teher a...

Meddig nem volt teher a babáddal/kisgyerekeddel együtt aludni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék kötekedőket. :)Aki nem híve az együtt alvásnak, úgysem tud a kérdésemre válaszolni.

Az írjon, aki aludt együtt a babájával!


2011. dec. 7. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A kislányom 15 hónapos, 8 hónapos "kora" óta alszünk együtt. Nagyon jó magam mellett tudni, érezni hogy odabújik, szuszog, az illatát stb.. Bánom hogy nem kezdtük korábban, és remélem sokáig így marad. :)

Tudom, ez nem konkrét segítség, de pici támpont lehet talán.

(Kötekedőknek : simán elalszik a kiságyában is, napközben ott szokott aludni, gond nélkül. És a házasságunknak sem ártott meg.)

2011. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy én sem a kérdésedre válaszolok, inkább engem is érdekelnének a tapasztalatok.

Megmondom őszintén, én - bár imádom, ahogy a 8 hónapos babám hozzámbújuk, megnyugszik, imádom szagolgatni meg puszilgatni közben - nem tudok jól aludni, ha mellettem van az ágyban. Félek, hogy ráfekszem, megnyomom, lelököm, leesik stb. Ezért én a mai napig vacilálok, hogy mi a jó, mert akarom is, meg nem is. Jelenleg az van, hogy amint megnyugszik, bealszik, ,kiszagolgattam magam, visszacsempészem a helyére. De ennek az is az oka, hogy igen, féltem a házasságunkat is, meg hogy hogyan fogom különszokatni.

Tehát Isten ments, hogy kötekedjek, inkább tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék én is, hogy könnyebben "dönthessek".

Még egyszer bocs és köszönöm!

2011. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

10hónapos a lányom, és még mindig nem érzem tehernek. Na jó párszor eltéved a kicsi és jól lefejeli az orrom, na ilyenkor fohászkodok a nyugis estéért, de ezt leszámítva nagyon jó.

A fiam 13hónapos koráig aludt velünk minden éjjel, és nagyon jó volt, csak ugye a hasamtól nem fértem volna el vele pluszban, de végig hiányzott...

De ha apa nincs akkor a mai napig 3asban alszunk a gyerekekkel. Apa meg mehet a sóhivatalba ha nem teszik neki...

2011. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 krisztivan ***** válasza:
Nekem már a kórházban sem ment az együtt alvás.Úgy irigyeltem a többi kismamát hogy békésen tudtak szuszogni a babájukkal.Szerencsére a fiam sem tud igazán jól aludni mellettem és ezért nem érzem olyan rosszul magam miatta.
2011. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

3 hónapos koráig aludt velem. Én nem akartam, de egyszerűen másképp nem aludt, így beadtam a derekam. Persze ez nála még egyáltalán nem volt tudatos, csak szerintem nagyon fázott. Hiába takargattam be, mindig jéghideg volt, persze télen született. A férjem ellenezte, de így alakult. Én már annyira hulla voltam, hogy egy éjjel odavettem magam mellé szoptatni, és reggel arra ébredtem, hogy mellettem szuszog nagy békésen. Máskor meg 4-5 órán keresztül üvöltött, mire vissza tudtam altatni. Erre mondtam a férjemnek, hogy ez lesz. Kiakadt, de mondtam neki, hogy nem ő virraszt vele egész éjjel. (Persze ő sem tudott valami jól aludni így.) Az lett a vége, hogy a férjem kiköltözött a hálóból, mert ő nem tud így aludni, fél, hogy ráfekszik. A fiamat tavasszal simán át tudtam szoktatni a saját ágyába.

Szóval szerintem nem baj, ha az újszülött veled alszik, de ne túl sokáig, mert később már elég nehéz lesz átszoktatni.

2011. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3 éves, néha teher, de inkább nem. Ha tehernek érzem, kijövök a hálószobából és a nappaliban alszom a kanapén. De ez kb 5-ször fordult elő ebben az évben.
2011. dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2 éves múlt, de nemsokára saját ágyába akarom szoktatni.
2011. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6 hetes koráig aludtunk együtt.
2011. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elso lanyom 8 honapos koraig aludt velunk, most a pici 4 honapos es meg velunk alszik ejszaka 4szer eszik meg sajnos, addig nem tudom atszoktatni. Kenyelmetlenul alszom, egyikfelol apa terpeszkedik, masikfelol a lanyom en meg kozepre vagyok beekelve:))
2011. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17hónapos a lányom, 11hónapos kora óta alszunk együtt. Én imádok vele aludni, apa mindig bosszankodik h miért nem alszik a gyerek a saját szobájában, mikor vettünk neki ágyat is.... Tehát apának ez rosszabb, mert ő a nappaliban alszik a kihuzhatós kanapén... Tehát hamarosan át kell szoktatnom a saját helyére apa miatt
2011. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!