Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb. mennyi idősen érettek a...

Kb. mennyi idősen érettek a szobatisztaságra? Mennyi volt gyereked mikor elkezdtétek és mennyi idő alatt lett szobatiszta? Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

18 hónaposan kezdett a kisfiam kakilás után szólni, vettünk is egy bilit, de nem volt hajlandó ráülni. Ma azonban megtört a jég, azt ELŐTTE szólt, felváltva mondta, hogy "kaka" és "bili", ráült, és percekig rajta maradt, amíg nem végzett. :) Két hete töltötte be a két évet.

Tudom, ez még csak a kezdet, de büszke vagyok rá, és kezdem elhinni, hogy a nyár végére talán elfelejthetjük a pelust, legalább nappalra.

2012. máj. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2,5 évesen azt mondta, hogy nem kell többet pelenka. Egyből szobatiszta lett. Nem csináltam semmit, csak vártam, hogy megérjen rá.
2012. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
tavaly nyáron volt a kisfiam 2,5 éves.Esze ágába sem volt se a WC-re, se a bilire ülni. Erőltetni nem akartam. Így takarítottam utána, mivel a nagy meleg miatt itthon csak gatyó volt rajta. Egyébként bölcsis 2 éves korától.Majd 33 hónaposan (novemberbe) azzal fogadtak a bölcsibe, hogy szólt, hogy kakilnia kell, és ment a WC-hez. Bele is kakilt. Onnantól 2 hét alatt szobatiszta lett nappalra. Du. alváshoz sem kellett pelus 1 hónap után. Rá 1 hónapra már éjjelre sem kellett. Nagyon ritkán pisil be éjjel. Egyébként kisfiú.
2012. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tavaly nyaron probalkoztunk, abszolute nem erdekelte, aztan karacsony fele nem ult bele a kadba es kozolte h neki pisilnie kell, aztan jott a bili, kakit a mai napig nem mondja, pisil ha mondjuk neki, de szol ha nincs rajta pelus. Most 29 hos...szepen lassan...:-)
2012. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
2 éves. Nem próbálkoztam a bilizéssel. Már régebb óta szólt, hogy bekakiltam, bepisiltam, de akkor akartam elkezdeni a bilire szoktatást, amikor jobb idő lesz. Bili azért be volt üzemelve meg az apja néha mondta neki, hogy szólj előtte és pisilhetsz a bilibe. Egyik nap a konyhában mosogattam, nagyon csendben volt, ami gyanús, bementem a szobába és ott állt pucéran, anya nézd pisiltam bibibe. Azóta nincs rajta pelus, ez 1,5 hónapja volt, éjszakára adok rá, de csak egyszer volt benne pisi. És nem engedi, hogy segítsünk neki, egyedül kakinál törölhetem meg a fenekét, egyedül vetkőzik, öltözik, van, hogy elkapja a lendület és nem csak a gatyát húzza le, hanem levetkőzik. Nagyon kellemes csalódás volt, azt hittem, hogy nehéz lesz.
2012. máj. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kislányom most lesz 3 éves május végén, 2 hete nincs rajta pelus, és egyből átszokott a wc-be, még kakilni is! Nem erőltettem, most láttuk hogy megérett rá! Éjszakára még pelus van!
2012. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miből látom hogy érett már rá?
2012. máj. 2. 15:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Onnan láttam, hogy próbálkoztam nála kb.1 hónapja, de sose szólt csak bepisilt, aztán most már mindig kérdezte amikor pisilnie kellett, hogy van rajtam pelus? aztán levettem róla a pelust akkor is kérdezte, hogy van rajtam, mondom nincs gyere a bilire, és akkor nem csurgatott be.
2012. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor érett rá, ha valamiképp jelzi előre, hogy pisi (ritkábban kaki) jön. Vagy ha ő szól, hogy most már vegyük le a pelust. Nálunk az első lányomnál ez volt. A második is lassan 2 éves, de én úgy érzem neki még messze van. Bár hátha nyáron, akkor majd zavarja szegénykét a pelus. üdv
2012. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!