Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák kétségbe vagyok esve,...

Anyukák kétségbe vagyok esve, mit tehetnék egy ilyen kisfiúval?

Figyelt kérdés
Most már nagyon kétségbe vagyok esve.A hónapban lesz 2 éves a kisfiam.Mostanában egyre többször HIRTELEN olyan szinten kifordul magából,hogy rá sem ismerek.Csapkodja az ajtót, üti a kezével a szekrénynek az üveg részét (persze ugye nagyon veszélyes,mert szétvághatja a kezét). Üt engem is, néha a boltban is rájön,hogy elfut, ami főleg akkor veszélyes,mikor az utcára megy ki.Nem tudom mi van vele, az utcán is egyre többen szólnak meg,hogy ez már sok amit csinál.És én is így érzem.Kisöcsémet szinte láttam,míg nagyobbacska lett (már 10 éves) és ő is volt hisztis,de nem ilyen szinten.Mit tehetnék ilyenkor?Ha megszóltok ha nem már idegekkel ezt nem birom.Kapott is a fenekére.(tudom megszóltok,de ezt az érzi át akinek ilyen szinten rossz gyereke van.Ő nem abba a kategóriába tartozik,aki leül és ottmarad, vagy semmi gond nincs vele.Párom ugyanilyen volt és anyósom is majdnem kikészült mellette.)Olyan szinten ideges vagyok,hogy nagyon.Előtte 50x rászólok kedvesen,hogy kisfiam ez most nem vezet semmire se és csinálja tovább a fesztivált.Szeretem, imádom mindent megteszek érte, féltem mindentől,de ez nem megoldás.
2012. máj. 14. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Utcán babakocsi, csak akkor engedd szabadon, ha nem veszélyes helyen jártok. Ha csapkod otthon, bárhol, kéz lefog, gyerek eltávolít. Ne üsd meg.
2012. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Olvass utána a dackorszaknak, ezt a kisfiadnak is nagyon nehéz feldolgoznia és ő sem érti, mi történik vele.
2012. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a sarokba állítás bejött. Most már 3,5 éves és ha rájön a dili, megkérdezem tőle, miért haragszik, mi a baj. Nem igazán tudja megmagyarázni, de látom rajta, hogy elgondolkodik. Ilyenkor gyorsan elterelem a figyelmét - gyere színezzünk, -segíts anyának ruhát válogatni a mosáshoz. Ez használ
2012. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Szokott ő is hisztizni,de nem ilyen szinten.Ez a második,hogy előfordult.
2012. máj. 14. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem betegség,ez csak most egy ilyen korszak.Azt mondják rá dackorszak.Ez mindenkinél másképp jön ki.Van akinél kevésbé,van akinél annál inkább.Szerintem itt az ideje bevezetni a szigort.Otthon rájön a dühroham erélyesen rászólsz,megfogod a kezét és mélyen a szemébe nézel,ez az erélyesen nem azt jelenti,hogy kiabálsz,hanem olyan határozottan.Aztán beviszed a fürdőbe és olyan enyhén hideg vízzel megmosod a kis arcát.Le fog nyugodni.Aztán szép nyugodtan elmondod,hogy ezt jobb elkerülni.Ne mond azt,hogy nem szabad,mert az ilyenkor rossz hatással van a gyerekekre.Esetleg,miután befejezte a hisztit,megbeszéltétek ki lehetne alakítani mondjuk büntetőszéket amire már nyugodt állapotban ráül,hogy gondolkodjon.Fontos,hogy amikor viszed mosakodni,akkor ne hívd,hanem kapd fel és vidd be.Ha nem akar a büntiszéken maradni,és megint elkezd sírni,akkor megint beviszed megmosod majd vissza a székre.És akár így tovább ötvenszer.Mert mondjuk a harmadik eset után rá fog jönni,hogy jobb kivárni azt az x időt,amit ott kell ülnie.És ezt te is elmondod neki.Mindig hagyj neki egy kis időt lehiggadni,akár mosd tovább az arcát.És ne üvölts csak határozottság,erélyesség és picit hangosabban beszélj.Attól ne félj,hogy magadra félemlíted,mert nem fogod,ha látszik rajtad a nyugodtság.10 alkalom után rájön mit szabad mit nem.Azért kis teret mindig engedj neki.Amikor a megbeszélős fázis van nyugodtan mondd el neki,ne hallatszódjon a hangodon az idegesség.Ha ez nem válik be akkor van egy ennél sokkal egyszerűbb,ha elkezdett hisztizni beviszed a szobába és nem jöhet ki ameddig abba nem hagyja.
2012. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
a napokban tettem fel en is egy ilyesfajta kerdest mert engem is kikeszit a 2.5 eves fiam az akarataval az borzalmas hisztijevel es melle meg uvolt is. En ma pl azt probaltam ki hogy mikor rajott az 5 perc szepen bevonultam a kicsivel a szobaba es ot meg kint hagytam uvoltott orditott hogy anyaaa, nagyon fajt nekem,aztan csend lett na akkor kijottem magamhoz vettem es mondtam neki ha megegyszer ordibalsz megint bemegyek a szoabab es te kint maradsz szepen elhallgatott es most mar egy oraja alszik ":)
2012. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

korai fejlesztőbe vidd el.


igazaból nekem 2.5 eves volt, amikor elvittem.. egy pedagogus-pszihologus foglalkozott vele, egy masik meg "tanitott" engem.


olyan otleteket adott, meg tanacsokat, amik segitsegevel tenyleg jobb lett minden.


nem erdekel ciki, nem ciki, en nagyon halasan fogadtam a tanacsokat, foleg hogy eppen akkor mar pocakos voltam.


most, hogy megszuletett a huga, tok jol viselkedik, nincs feltekenyseg (mindenki kerdezi, hogy es feltekeny? az elejen buszken mondtam, hogy nem, de mar idegesit a kerdes :( )


szoval szerintem kerj profi segitseget.

2012. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A 14,30-cal értek egyet, én is ezt a technikát alkalmazom a kislányomnál, bár ő nem ilyen nehéz eset. Ha megüt, akkor vagy már magától megy a szekrényre (ez a bünti hely), vagy egyből elkezd ott simogatni, és mondja, hogy simizlek.

Sőt már sokszor ütés helyett simiz mérgében :) Ilyenkor (is) olyan cuki. Majd' felrobban, de simogat.

2012. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!