Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 5 éves is hiperaktív...

Más 5 éves is hiperaktív "őrültté" válik késő délutánra, ha nem aludt napközben?

Figyelt kérdés

5,5 éves kisfiam, ha nem alszik délután - márpedig az elmúlt fél évben már csak nagyon ritkán hajlandó aludni - akkor késő délután kb. öt-hat órától túlpörög, és szó szerint megkattan. Van, hogy hosszú perceken át össze-vissza kalimpál, halandzsázik, visítozik, kiabál. Ilyenkor nagyon nehéz lekötni a figyelmét bármilyen játékkal, semmihez nincs kedve. Az egyetlen ami segíteni szokott, az ha leülünk mesét olvasni, de ez is legfeljebb fél órán át köti le. Ilyen napokon az esti rituálé is kész rémálom: a vacsora mellől percenként felugrál, vagy ha ül akkor csapkod, dobál. A fürdésnél úgy szintén csapkod, fröcsköl, visít. Mintha nem is a mi gyerekünk lenne. Persze ilyenkor a 2,5 éves öccsét sem hagyja ki a "jóból", dobálja, fellöki, stb. Egyszerűen kezelhetetlenné válik. Beszélni nem lehet vele, a büntetés kilátásba helyezése pedig ált. csak ront a helyzeten. Általában fürdés után szokott alábbhagyni ez a viselkedés, de már azért, mert szó szerint elájul a 2-3 órája tartó pörgéstől. Gyakran már nekem kell ráadni a pizsamát is, mert olyan gyorsan, és hirtelen alszik el. Aztán reggel újra egy nyugodt, kipihent kisfiút kapok (sajna csak délután ötig).

Ha viszont mégis alszik délután (ált. 1,5-2 órát szokott), akkor estefelé is nyugodt, kezelhető gyerek marad.


2012. máj. 15. 02:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kérdés, szüksége van a déli alvásra. Legyél szigorúbb, következetesebb. Aludjon, és kész. Neki is az a jobb.


Oviba nem alszik ott? Mert ott biztosan elaludna a többi gyerekkel.


AMúgy az én 3 évesen nem pörög túl, ha álmos, inkább csak nyafis lesz.


De minden gyereken máshogy jön ki..

2012. máj. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nem aludhat ott az oviban. Mivel még itthon vagyok a kicsivel gyesen, így ebéd után haza kell hoznom.

Sejtettem én már korábban is, hogy nálunk gond lesz a délutáni alvás elhagyásával. Mindig is nagy alvásigényű gyerek volt. 4 évesen még simán 3-3,5 órákat aludt délután. A kicsi 2,5 évesen nem alszik ennyit. A nagy fiú viszont általában nem fáradt, nem tud elaludni 13 és 14 óra között (lefekszik, de forgolódik, kínlódik úgy 15-20 percig, végül aztán felkel és kimegy játszani), később meg már én nem akarom lefektetni, mert akkor az esti lefekvés időpontja látja kárát.

2012. máj. 15. 11:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát akkor csak annyit tudok mondani, hogy kitartás, biztos most már hamar megszokja, hogy nem alszik.


Az ovit meg azért kérdeztem, mert az én fiam sem alszik itthon rég, de ott feküdni kell sokáig, és elunja magát, és általában elalszik.


Próbálj ilyenkor elmenni sétálni, változatos dolgokat csinálni, valahogy találd ki mégis mivel lehet lekötni. Menjetek el játszótérre, stb.

2012. máj. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!