Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt bír ki ébren...

Mennyi időt bír ki ébren napközben 20 hós gyereketek? És egyszer alszik?

Figyelt kérdés
Az enyém még az 5 órát is nehezen... 7-kor kel, délben már olyan álmos, hogy le kell tenni, alszik átlag másfél órát, és este már 7-kor kókadozik, alig bírom kihúzni 8-ig a fektetést...
2012. ápr. 21. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Reggel 8-kor kel, 13 órakor alszik másfél órát, majd este fél 9-kor fekszik le.

Nagyon álmos nem szokott lenni, legalábbis nem látványosan csinálja, viszont pikk-pakk elalszik.

2012. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nálunk 6.30kor vagy 7 kor kel. utána 12.30kor ebéd, alvás. 1,5-2 órát alszik általában. aztán este 19.30kor fürdés, de olyankor már fáradt is rendesen. én viszont nem akarom hamarabb lefektetni, mert akkor meg még korábban kel
2012. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Reggel 7-fél 8 körül kel, 1 körül fekszik le alszik kb. fél 4-ig, és este 9-fél 10 körül alszik el.
2012. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tedd le nyugodtan hamarabb este, ha tudod. Az én fiam másfél éves koráig kétszer másfél órát aludt, napközben, volt h többet. Akkor kezdtek "problémák" lenni a nappali elalvással és pár hét alatt áttértünk az egy alvásra, amit másfél óráról fokozatosan kihúzott kettő-három órára. Így 2,5 évesen reggel 7-8 körül kel, 12 kor ebéd, fél1kor alvás (kb 2 óra, de van hogy több, 4 kor legkésőbb finoman felkeltem) és 8-fél9kor alvás este.
2012. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia, na, nálunk ugyanez a helyzet, és midenki cseszeget a családban, hogy vmi nem stimm, hogy ilyen keveset bír a kislányom. Sztem meg ez tök normális...

Teljesen ugyanez a napirend, mint nálatok, annyi különbséggel, hogy én 11kor megebédeltetem, mert később már olyan fáradt, hogy csak sírás van belőle, és csak akkor tudom megetetni, ha felkelt az alvásból.


Elég idegesítő, hogy de. sehová nem tudunk elmenni a bevásárláson kívül, mert mire odaérnénk, ő már aludna...ez van.


Amúgy én este a fürdéssel tudom kicsit kitolni, hogy 8-8.15ig kibírja...:-)

2012. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utsó! A tied is 20 hós? És ő sem eszik magától, ha fáradt? Mert az enyém nem, és engem meg ezért cseszegetnek a családból, de ha ilyenkor ráhagynám az evést, semmit nem enne... :(
2012. ápr. 21. 22:52
 7/9 anonim ***** válasza:
7,30-8 körül kel. 12,30-13 között alszik 1,5 órát. este 21,30 körül pedig elalszik.
2012. ápr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szió, 5 vagyok.

Igen az enyém is 20 hós a mai nappal. :-)

Sztem egy 20 hós gyereknek még nem kell egyedül ennie, mi járunk ilyen bölcsis játszóházba, még a 2 évesek sem tudnak egyedül enni, tehát ne csesztessenek.

Sőt leves, vagy folyékonyabb főzit még a 3 évesek se mind.:-)

Ha fáradt a kislányom, akkor nemhogy egyedül nem, de sehogy sem eszik. Akkor erősebb benne a fárdtság, mint az éhség, csak az a gáz, hogy akkor alszik 1 órát, éd felébred, mert ugye éhes.


De ha ügyi vagyok, és 11 körül megebédeltetem, akkor minden rendben. :-) Én az a tipus vagyok, aki feladja magát a gyerek napirendjének, sztem 3-4 éves koráig az életemet őhozzá igazítom, majd utána esetleg lehet toligálni az alvást, evést, hogy az én progimat is kicsit figyelembe vegyük.

Úgy gondolom, ha én is fáradt vagyok, akkor aludni akarok, és ha ebben visszatartanak, akkor én is hisztis vagyok, és kibírhatatlan. Egy ilyen kis pincurnál ez miért lenne másképp. Neki ez a legfontosabb, ez a dolga, aludjon, egyen, játsszon, mosolyogjon, és ha ehhez 4 óránként kell pihenjen, ám legyen, tőlem az egész család a feje tetejére állhat.:-)

2012. ápr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
AZ én lányom reggel 7körül kel.Ebéd után lefekszik és alszik 2-2,5órát. Este pedig fél9-9között fekszik.
2012. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!