Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szakemberek, érintett anyukák!...

Szakemberek, érintett anyukák! Mégsem hiperaktív, csak mozgékony?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 6 éves lesz.Már 3 éves korában nevelési tanácsadóba küldtek bennünket az óvodából ,mert nem működött együtt az óvónénikkel ,akaratos volt,önfejű volt,kitörései voltak,folyton szaladgált,bohóckodott,szórakoztatta a többieket.Akkoriban elhangzott jóslatként a szakemberek szájából,hogy hiperaktívnak tűnik és lehet majd gyógyszerre is szükség lesz iskolás korában,hogy figyelni tudjon.


Magánuton két síkon kezdtük meg a fejlesztését,TSMT tornázunk és fejlesztő foglalkozásokra is jár.A szakemeber akihez járunk azt mondta,hogy hatalmas a gyermekemnél a javulás amit lát és ő azt mondja,hogy nem kifejezetten hiperaktív a gyermek,hanem az idegrendszeri éretlenség következtében viselkedett úgy ,hogy nem tudta magát szabályozni és most már érik folymatosan az idegrendszer a terápiától,ennek kiöszönhető a hatalmas javulás ,fizikális jelei az érésnek:a TSMT gyakorlatoknál szépen nyújtja a karját,kitámasztja magát,régebben csak nyiklett-nyeklett,pörgetés után végre van szemtekerezgése rendesen és rosszul van a pörgetéstől,szédül,hányingere van.Régebben 30 pörgetést is simán elviselt és nem szédült egyáltalán.


Hatalmas a javulás a viselkedésében ,elértük azt ,hogy nem sír mindenért végre ,sőt néha még ő nyugtat engem ,elfogadja például ha azt mondom,hogy vége a sétának megyünk haza,vagy ,hogy az oviba nem vihet csokit,régebben olyan ordítást rendezett ezek miatt(és minden miatt!),hogy semmilyen módszerrel nem lehetett megnyugtatni .


Nagyon -nagyon büszke vagyok a kisfiamra ,hogy képes lett arra,hogy sokkal nagyobb önuralmat gyakoroljon.

Az óvodából is pozitív visszajelzést kaptam,mindenbe belevonható,együttműködik .


Értelmileg is nagyon rendben van,nagyon dícsérik,hogy 1 órán keresztül leköthető,terhelhető a fejlesztés során,nagyon okos,fogékony.



A környezetem szerint bámulatos ahogyan én ráhangolódom a gyermekemre és ilyen eredményt értem el a szeretetemmel,türelmemmel is ,én pedig visszaszólnék nekik,hogy de hiszen nem veszik észre,hogy már nem csak erről van szó ,a gyerekem "megjavult" ,megérett,miért kiabáljak vele amikor szót fogad,tündéri aranyos,hallottak valamit és elkönyvelték a kisfiamat kezelhetetlenként és most pedig néznek,hogy hogyan lehet,hogy ilyen aranyos lett.


Mindezek a pozitív fordulatok ellenére én mégis nagyon aggódom a jövő szeptemberi iskolakezdéstől(évvesztes) ,a régebbi jóslatok miatt amiket ezelőtt másfél éve mondtak a nevelési tanácsadóba.


2012. máj. 5. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Simán lehet új szakvéleményt kérni a nevelési tanácsadóban - De egyébként az óvoda, amikor az iskolaérettségről adja ki az igazolást, valószínűleg a tanulási képességet vizsgáló bizottság vizsgálatát fogja kérni.
2012. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!