Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig tart, hogy...

Mennyi ideig tart, hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés

22 honapos lanyom mar ott tart, hogy szol, hogy "pisi", de addigra mar becsurgott. Mennyi az az ido, mire eljut odaig, hogy megtanulja visszatartani egy kicsit, es elotte szol.

Ilyenkor egyebkent ra szoktam ultetni a bilire, de ugye egy reszrol hiaba, masreszrol meg ra kell ultetnem, mert ha nem, akkor megtanulja, hogy minek szoljon, ha egyszer nem csinalok vele semmit.

Nalatok mennyi ido volt? Akar honapok is lehetnek?


2012. máj. 15. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. egy év mindkét lányommal, mire az első bilire üléstől kezdve szoba és ágytiszták lettek.

Bár a kicsimmel ez még csak sacc, de neki már csak éjszakára kell pelus, és tavaly decemberben bilizett először, szóval nála inkább csak 3/4 év lesz, nyáron fogjuk elhagyni az éjszakait.

Napokban születik a kis tesó, így ha az "lecsengett" és bejött a jó idő, neki látunk. Ő már szeretné, csak én nem vagyok még kész az éjszakai ágyhúzásra...

2012. máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja, az talán lemaradt, hogy én az abszolút türelmes típus vagyok, sosem ültetgettem, erőszakoltam semmit, én úgy éreztem jónak, hogy megvártam, amíg ők akarták, talán ezért lett ilyen "hosszú", viszont így alig voltak/vannak balesetek, és nincs semmi kényszer, sem "visszaesések".

első

2012. máj. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
En is nagyon vigyazok arra, hogy nehogy eroltetesnek erezze. Napkozben megkerdezgetem tole neha, hogy kell e, ha azt mondja nem, akkor nem. Neha csinalok olyan cselt, hogy mondom neki, hogy a pisilos babanak kell pisilni, es ilyenkor mondom neki, hogy gyere ulj ra te is, es neha ra ul o is. (ket bili van:D)
2012. máj. 15. 08:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem ez így jó. Motiválni lehet és kell is, de az a jó, ha magától mondja, hogy igen, akarja.

Pl. első lányomnál már előfordult, hogy előre szólt, de alapból még pelusban volt otthon is.

Ekkor kaptunk a nővéreméktől egy zsák ruhát, amiben volt 3 kis bugyi is. Amikor azt megtalálta, teljesen extázisba lendült, hogy ő abban akar lenni. Alig bírta kivárni, míg kimostam és megszáradt. Nála ez nagy lépés volt. Pedig nekem eszembe nem jutott volna akkor még bugyit adni rá, meg nem is volt mit...

Szóval szépen lépésenként. :D

Én mindig arra gondolok, hogy nincs, aki ezt ne tanulná meg, szóval miért épp nekünk ne menne!

Csak nem szabad türelmetlenül várni.


Sok ilyet olvastam már itt az oldalon, hogy egy hét alatt szobatiszta lett valaki. Igazából ha akarom, el is hiszem (bár tág gyerekes ismeretségi körömben egy összesen egy ilyen esetről hallottam!), utána meg egy csomó olyan kérdést olvasni, hogy "megint bepisil", meg "bugyiba kakil, pedig korábban már szólt", és társai.

No mi lassabban haladunk talán, de ilyen meg nincs.

A gyerekek érzik, ha nagyon erős az elvárás, és hát ők olyanok, hogy mindenben meg akarnak felelni, csak ha még nem voltak készen rá, akkor történik ilyesmi...

2012. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, bár már egy picit javul a helyzet. Amikor levettem a pelust, pár napig mindig bepisilt, általában menet közben szólt, de ha gyorsan mondtam neki, hogy tartsa vissza, akkor a vége már a bilibe ment. Pár nap után már csak napi egy bepisilés volt, a többit vagy előre mondta, vagy nem mondta, csak én pisiltettem direkt. Ez az elmúlt két napban így ment, ma pedig újra mindig bepisil, már 4x öltöztettem át:( Pedig kérdeztem tőle, mondta hogy nem kell, fél perc múlva meg már folyt mindenhol. Szerintem pár hét biztos kell, talán egy hónap is, hogy stabilan szobatiszta legyen, mert lehetnek visszaesések, balesetek.
2012. máj. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lehet azert volt visszaeses nalatok, kedves utolso, mert ahogy mondtad, te pisiltattad, nem o szolt es igy arra allt be megint, hogy majd te ugy is rateszed idonkent a bilire, neki nem kell odafigyelnie. Belegondoltam most ebbe, hogy lehet mi is azert torpantunk meg, mert neha rateszem a bilire magamtol. Kiprobalom, hogy nem ultetem ra, csak mikor szol, hogy pisi.

Ma mar ket bugyit elhasznaltunk, az elso es a masodik kozt most csak egy ora hossza volt. Altalaban 2 szokott lenni. Meg a delutani alvas elott van 2-3 ora, szoval szerintem meg egyszer fog pisilni, majd mondom neki en is, hogy tartsa vissza. A multkor, ahogy szolt, hogy pisi, az utolso par csepp a bilibe kerult:D

Ilyen leszoktato bugyikat vettem neki, ami vastagabb, mint egy atlag bugyi, igy szinte csak a bugyi lesz pisis. Most meleg van a lakasban, igy folulre adok ra valamit, alul meg csak a bugyi van. Az a par csepp, ami a szonyegre kerul meg nem gond, gyorsan attorolgetem, kitakaritom.

2012. máj. 15. 11:02
 7/10 A kérdező kommentje:

Mar meg jateknak tekinti? 2x szolt 20-30 perc volt a ket eset kozott, de egyszer se volt pisi se elotte, se utana...

Ahogy most ezt irtam, itt vagyok mellette, es szol megint, hogy pisi, kerdezem, kell e, razza a fejet, elmondom neki, hogy nem jatekbol szolunk, csak akkor, mikor kell. Aztan megint abbana pillanatban mondja, hogy pisi, de ugyanez, es en megint elmondom, hogy nem jatekbol mondjuk. Ekkor megint szol, hogy pisi, es latom az arcan, hogy most tenyleg pisi van, mondom neki, hogy tartsa vissza, kiemelem a jatekok kozul es rohanunk a wc-be, raultetem, akkorra mar pisis volt a bugyi, de mar akkor is az volt, mikor felemeltem. De egy kicsit csurgattunk a wc-be is:D Megdicserem, megpuszilom, hogy ugyes volt, legkozelebb is kell szolni. Uj bugyit kap, elmondom neki, hogy kicsit pisis lett, de nem gond, kap masikat, legkozelebb is szoljon...

Akkor most mar azert haladunk, ugye? Ha egy pici a wcbe is kerult (ugy negyede a pisinek), az azt jelenti esetleg, hogy kicsit sikerult neki visszatartania? Talan:D

Most mar csak egyre gyakrabban kene elkapni a pisit:D

2012. máj. 15. 12:38
 8/10 anonim ***** válasza:
22 hónapos, még 2 éves sincs. Hova sietsz? 3 éves korra kell nappalra szobatisztának lennie.
2012. máj. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azert, mert szerintem nem sok kell hozza es szobatiszta lesz. Tegnap delutan aztan meg vagy 15x szolt, hogy pisi, mindig raultunk a wc-re, de nem pisilt. Aztan csak bepisilt, azt hittem, hogy ugy erezte, hogy eroltetve van, ezert pisilt be, pedig ugy tunt a wc-re uleseknel, hogy elvezi, aztan, mikor kicsereltuk a bugyit, atszaladt a masik szobaba jatszani, gondoltam, kicsit magara hagyom, had jatszon, de alig 5 perc utan jott at, hogy kaka, de mar be volt kakalva. Valoszinu ezert szolt olyan surun, mert jott neki az inger. Es a 15 raulesnel mindig lattam az arcan, hogy tenyleg jonni akar valami. A kaka volt ezek szerint. Most reggel raadtam a bugyit, aztan fel ora mulva szolt, hogy pisi, raultunk, de semmi, aztan ra 5-10 percre megint szolt, es ahogy vittem kifele, akkor kezdett el becsurogni a pisi, es csak az utolso par csepp kerult a wc-be, de megdicsertem, mert meg pisi elott szolt. Mondtam neki, hogy egy icipicit hamarabb probaljon meg legkozelebb szolni, hogy az egesz pisit elkapjuk.

Nagyon folglalkoztatja a tema, mert most is emlegetes nelkul mondogatja, hogy pisi, de csak ugy mondogatja, gondolom eszebe jut, hogy mi tortent.

2012. máj. 16. 11:18
 10/10 A kérdező kommentje:

Eddig egy pisi es egy kaki ment bele a wc-be ma, ketszer megsporolva a bugyit. Most mar kijelenthetem, az esetek 50%-ban 5-10 perccel a tenyleges produktum elott szol, igy egyszer "feleslegesen" megyunk wc-re (nem hajlandon tobbet a bilire ulni, a szukiton nagyon jol erzi magat), de meg sem felesleges, mert nem tudhatom elore, hogy valoban lesz e pisi, es ma 2x jartam meg ezzel. Rengeteg tejet, majdnem fel litert benyomott a reggelihez, igy nem csoda, hogy rengeteget pisilt. Bepisilt, es ugy gondoltam, hogy akkor most egy darabig nem kell argus szemekkel figyelni, de elfelejtettem, hogy sokat ivott. Mondta, hogy pisi, en meg legyintettem ra, hogy nem lehet az meg pisi, hiszen nincs negyed oraja, hogy pisilt....hat tevedtem:D Es nem kicsiket pisilt:D

Szoval ha 15x szol, akkor 15x kell raultetnem:D

De egyebkent delelott voltunk oda, es szolt, hogy pisi (pelusban volt), en mondtam, hogy ugyes vagy, de most pelus van rajtad, nem tudunk wc-re menni az utcan. Mikor hazaertunk, valoban volt pisi a pelusban.

Szoval haladunk:D

Koszonom a valaszokat, ugy erzem, most mar latom az utunk veget, nyar vegere szerintem szobatiszta lesz, ha ilyen szepen halad.

2012. máj. 16. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!