Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért érzek így anyósommal...

Miért érzek így anyósommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Anyósom nem egy rossz ember, mégis ha hozzáér a fiaimhoz, vagy játszik velük féltékeny leszek, sőt ha a kisbabámhoz ér, legszívesebben kitépném a kezéből. Nem tudom miért érzem ezt, mert szépen bánik velük, velem van a hiba, de nem tudom mit csináljak. Feláll a hátamon a szőr, ha meglátom.

Igazából zavar a stílusa, talán ha szerényebb lenne, akkor könnyebben meg tudnám szeretni?


2012. máj. 15. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

De nem lesz szerényebb és szeretned nem kell soha sem, csak el kell fogadnod.

Ez két külömbözö dolog. Egyszerüen fogadd el a szitut, hogy te nem leszel a barinöje, és a legjobb menye sem, és akkor a te lelked is megnyugodik és nem lesz ellenséges érzésed iránta.

2012. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyerekek születése előtt rendben voltatok, jó volt a viszony vagy csak diplomáciai volt a kapcsolat? Ha végiggondolod, biztos rájössz, mi zavar benne. Nem mintha meg tudnád változtatni, maximum tudomásul vezsed.
2012. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

El kell fogadni, hogy a férjed anyja, akit a férjed szeret, és ő pedig szereti az unokáját. Én is ezt mondogatom magamnak.


Nálunk sem egyszerű, sőőőt. Nálunk anyósom volt öngyilkos pár éve, és mellette iszik. :( Ezeken kívül nagyon ritkán jön (pedig azért közel lakunk, még sétával is MAX 30 perc. BKV-val vagy autóval gyorsabb, főleg hogy előttük és előttünk áll meg a járat... A nagy már 2 éves múlt de a "kötelező" szülinap-névnapi ajándékokon kívül talán egyszer vett valamit. És ahelyett hogy megkérdezne, mekkora a méret, megvette a ruhát ami már egy kisebbre is kicsi, csak azért mert neki tetszett... De a szándék a fontos ugye...

Ha átjön (elváltak), hagyom had élvezze ki magát, de volt pár durva alkalom mikor nagyon keményen rászóltam (pl "így üsd apát"-amit nem hagytam már szó nélkül az adott napon a többi kis "apróság" mellett)és akkor is rászóltam amikor csak úgy csapkodta a férjem vagy a másik két gyermekét a gyermekem előtt, mert ez nem túl jó példa... főleg ha ellenkezőre igyekszem nevelni.

De el kell fogadni, igaz sokat bosszankodok miatta, és a hátam közepére se.. de a szerelmem anyja, így bizonyos keretek között de el kell fogadnom, mert szeretem a férjemet. Volt hogy Ő mondta egy májusban nekem -mikor még csak terhes voltam- hogy karácsonyig többet nem megyünk... illetve büszke rám hogy bizonyos helyzetekben sem kezdek kiakadni (ami nekem már esetleg ééééépppen hogy beleférne). Persze azt hozzá teszem, hogy egyiket sem hagytam ott nála, és nem is tervezem még jó sokáig, mert nem bízom benne annyira, hogy tudna a gyermekeim egészségére rendesen vigyázni...

A stílusán nem tudsz változtatni. Nem kell szeretni sem. Csak elfogadni és igyekezni kerülni a találkozókat, ahogy csak tudod.

Ha pedig csak az a baj hogy harsány, de amúgy megbízható és az unokáját nem akarja másképpen nevelni, illetve hülyeségekre vagy rosszra tanítani, akkor örülj, hogy a gyermeked gazdagabb egy Őt szerető emberrel.

2012. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos nem tudok, mert én is hasonló cipőben járok és magamnak sem tudtam jó tanácsot adni... anyósoméknak már van két unokájuk (egy 8 és egy 6 éves). 8 éve vagyunk együtt a párommal, láttam, hogy hogy bántak a nagyszülők az unokákkal, mikor ott voltak (pl.: evés közben tévézhettek a kicsik, pedig az anyjuk direkt megkérte anyósomékat, hogy ne kapcsolják be addig. A gyereknek meg azt mondta, hogy nézzétek csak, csak anyáéknak ne mondjátok meg. Erőszakkal puszilgatták őket, harapdálták a feneküket (úgy, hogy már felsírtak a picik), mondván, hogy milyen édesek. Megtömték őket étellel, ha nem akartak enni...stb.)Most hogy várandós vagyok nagyon félek, hogy mi lesz, ha megszületik a pici...
2012. jún. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!