Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülinapra a testvérnek is...

Szülinapra a testvérnek is kell ajándékot vinni?

Figyelt kérdés

Szülinapra vagyunk hivatalosak és pár anyuka mondta, hogy ilyenkor szokás a másik testvérnek is vinni valamit, hogy ne legyen sírás vagy féltékenykedés.

Nekem ez idáig eszembe sem jutott, hogy gond lehet, ha csak a szülinapos kap ajándékot. Arról nem beszélve, hogy akkor ezentúl mindig dupla ajándékkal kell készüljek oda, ahol testvér is van? Az azért elég költséges lenne.



2012. máj. 15. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak valami apróságot, pár lufit, vagy egy kifestőt vinnék, ha már szokás a testvért is ajándékozni.

Amúgy beszéld meg a szülőkkel, h náluk ez szokott-e gondot okozni.

2012. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi mindig viszünk valami apróságot a tesóknak is.

Pl. 2 keresztgyerekem van, ha az egyik az ünnepelt a másik is kap valami.

Nem kell a tesónak juj, de nagy ajándékot vinni, valami apróságot. Kifestőt, kedvenc figurát, kisebb kulacsot, hajcsatot, nyakláncot, stb.

2012. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vinnék a tesónak is, de csak valami apróságot, egy csokit, vagy a lufi is tök jó ötlet.
2012. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Náluk ez nem szokás, sehol a közeli rokonságban nem szoktatták erre a gyerekeket (legalábbis a rokonságtól nem várják el, max. a szülők vesznek valamit a másik gyereknek is).

A barátainknál viszont így van mióta megszülettek a gyerekeik (3) és mindegyikük kap ajándékot, és ezt várják el a rokonságtól is.

Ezért mi is viszünk minden gyereknek valami nagyon kis apróságot. A szülinapos rendes ajándékot kap, a másik kettő csak valami ici-picit (pl. csokit vagy valami kis játékot).

2012. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mostmár biztos nem kerülök kellemetlen helyzetbe. Azért is kérdeztem, mert nálunk is rendszeresen voltak szülinapi zsúrok a tesómmal, de ha nekem volt születésnapot, tesóm soha nem kapott semmit és nem emlékszem, hogy ez gond lett volna. Amit meg én kaptam, általában megosztottuk, vagy közösen játszottunk vele.
2012. máj. 15. 14:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell vinni a másik gyerkőcnek is ajándékot. Majd Ő is kap amikor lesz a szülinapja. Nálunk sose volt belőle gond.

Egy csokit, gyümit vagy amit szeretnek meg szerintem úgyis szoktatok vinni.

2012. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk két gyerek van. Senki nem kap a másik szülinapján ajándékot. Ha Neki van, akkor Ő is kap. A tortát a nagyobbik segít elfújni, ott ülnek mellette együtt mindig. De csak az ünnepelt kap ajándékot.

Az más ha amúgy is viszel pl lufikat és abból mind a két gyerek kap, de szernitem -ez az én véleményem- minden gyereknek legyen meg a saját szülinapja, ajándéka-. Eddig megértette a nagy (a kicsi 1 éves múlt), és nem volt gond belőle. :)

2012. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valami apróság szerintem belefér.

Igaz,hogy csak az egyiknek van szülinapja, de most képzelj el egy 2-3 évest, akinek ott áll és ő még nem érti,hogy ő miért nem kap!

2012. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem szoktunk mi sem vinni a testvérnek ajándékot és még sose volt féltékenység..stb. Ott a torta abból mindenki kap, ill. a játékkal ami az ajándék úgyis a másik testvér is játszhat majd! Szoktatás kérdése, nálunk nem szokás.
2012. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
valami apróságot.hajcsat ,gumi,icipici kisautó vagy kártya.Nálunk nem szokás max egy csoki .Nem hagytam anyósomék akarták ,de nem engedtem neki a kicsiket meg nem zavarja hogy a másik kapott ezt szokták meg.
2012. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!