Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell a gyereknek bukósisak ha...

Kell a gyereknek bukósisak ha felnőtt biciklivel szállítom hátul gyerekülésben?

Figyelt kérdés
mi vettünk mind a kettő gyereknek és feltesszük nekik, de amúgy előírás?
2012. máj. 15. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,hogy előírás-e,de én nem vinném/viszem anélkül.
2012. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én sem tudom, hogy kötelező-e, de nem vinném anélkül, mert nem érezném, hogy biztonságban vannak
2012. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem biciklin nem kötelező a bukósisak senkinek.
2012. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sókristály ***** válasza:

Nem előírás, viszont érdekes dolog ez, én sem jutottam vele dűlőre.

Múlt héten bementem egy nagyobb kerékpárkereskedésbe, ahol üléseket lehet kapni. Nekem egy előre, és egy hátra kell. Kérdeztem az eladót a sisakról, és meglepett, amit mondott. Az ülések úgy vannak kiképezve, hogy borulás esetén védik a gyerek fejét. Ha sisakot is adsz rá, akkor nem tud rendesen hátradőlni az ülésben, így a nyaka ferdén van, ami boruláskor árt. mondta mindezt úgy, hogy közben sisakokat is árulnak, tehát éppenséggel maga ellen beszélt.

Szóval nem tudom, mi az igazság. Nem vettem meg az üléseket, próbálok még infót gyűjteni. Mert ha olyanokat veszek, amiknek a pereme a fejük fölé ér, akkor nem oké a sisak, ha meg alacsonyabbat, az a gerincüket nem védi kellőképpen.

Bocs, hogy nem tudtam segíteni, de ez kikívánkozott.

2012. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt sajnos én sem tudom, hogy kell-e a sisak, de én adok rá.

A mi gyerekülésünk nem tartja a fiam fejét, nem olyan magas, kb a nyakáig ér. Szóval, ha borulunk, akár oldalra is, ott az ülés meg nem tartja a fejét, viszont a sisak véd.

2012. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es, 2 gyermeket nem lehet szállítani, vagy elöl, vagy hátul lehet csak gyerekülés.

ülés: valóban van sok olyan ülés, aminek olyan a kialakítása, hogy a fejet is védi, tehát elég magas a támla része. De ezt elég hamar túlnövik.

sisak: a legtöbb jó minőségű sisaknak a hátsó "pereme" nem vastag, így nem zavarja a gyereket a hátradőlésben.

2012. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is kezdetektől adunk rá sisakot, sőt, volt egy időszaka a fiamnak, amikor még a motorozáshoz is sisakot vett fel, mert ugye motoron kötelező a sisak :o) A biciklin nem engedünk, mindneképpen sisak, ugyanúgy, mint ahogy a kocsiba sem ülhet be csak úgy még ha mondjuk csak az auchan parkolóban az egyik helyről a másikra megyünk se... Amúgy úgy tudom nem kötelező, de mi mikor a bicajokat vettük magunknak, akkor magunknak is vettünk sisakot, és használjuk is. Valahogy nekem a biciklihez, motorhoz sisak dukál... bár sokszor érzem hülyén magam, hogy nem vagyok egy versenybicajos, minek az a sisak, de azért mégis viselem.
2012. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.adtunk rájuk este sisakot mikor elmentünk bicajozni. amúgy megkérdeztük és büntet a rendőr sisak nélkül! egy rendőrt kérdeztünk meg.úgyhogy hordjuk rendületlenül és én is így éreztem biztonságosnak.
2012. máj. 15. 22:15
 9/9 Sókristály ***** válasza:

Kedves 6-os!

Tudom, hogy nem lehetne két gyereket egyszerre vinni. Viszont tanyán élünk és nekem két picim van, ha az erdőben biciklizni szeretnék, csak a kettővel együtt tudok.

Néhány éve barátnőmet az ikreivel állította meg a rendőr. Szólt, hogy csak egy gyereket lehet vinni. Közben a két gyerkőc meg ordított, mint a sakál. A barátnőm csak annyit mondott, hogy "Jó, akkor mondja meg maga, melyiket hagyjam otthon!" Hát én is így vagyok vele valahogy. Nyilván nem mennék ki így forgalmas helyre, de az erdőből a faluba éppen be merek majd tekerni, ha lesznek végre megfelelő üléseim.

2012. máj. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!