Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tanítják meg a...

Miért nem tanítják meg a szülők minél kisebb korban azt, hogy a tetteinknek következményei vannak, és azokért a felelősség az elkövetőé: legyen az gyerek vagy felnőtt?

Figyelt kérdés

Játszó, ovi, bolt, utca: sok-sok (nem mindenki) szülő olyan dolgokban védi meg a gyerekét, hogy lesek, amiért inkább rászólást, büntetést, hazavitelt érdemelne, de smmiképpen nem védelmet!

Ezzel csak azt erősítik, hogy nyugodtan csinálják meg máskor is, nekik szabad.


2012. ápr. 1. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Múltkor én is csak néztem, 19 hós fiammal egy másik babához mentünk, aki pikk pakk lekevert a fiamnak egyet, az anyja csak röhögött, büszke volt rá.
2012. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Mondanal peldakat legyszi?
2012. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Barátnőm épp arra volt büszke, hogy a két éves fia szájából milyen aranyos a f@sza, b@ssza meg stb. Most meg panaszkodik. Sőt aki szólt neki, hogy nem kéne engedni a gyereknek, rögtön rávágta védve a gyereket, hogy Ő még nem érti, hova fegyelmezné :)
2012. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Igen ezzel a jelenséggel én is találkozom. Egyszerűen másképp gondoljuk azt hogy mi a jó viselkedés és mit kell megerősíteni a gyerekben. Én azt szeretném ha udvariasan szépen beszélnének és nem taposnák el a náluk gyengébbet...hogy később ezzel a mentalitással majd hogyan boldogulnak majd, azt nyilván még nem tudom.

A barátnőm mindkét fia ocsmányul beszél (egyik 2.5 másik 5) és ha vmi kell neki, elveszi, ordít visít ki"harcolja" (hisztizi?) hogy az legyen amit ő akar. Barátnőm szerint egyrészt az oviban úgyis megtanulja a csúnya beszédet, nem kell ilyen álszentnek lenni hogy jaj ne beszéljen csúnyán...másrészt úgy van vele hogy később is sokkal jobb lesz nekik ha "kikönyöklik" a lehetőségeket maguknak, és erőszakosan érvényesülnek mindenáron...

2012. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Persze, írok példát, de amiket eddig írtak is idevágók.


Tehát néhány a saját tapasztalatomból:


1. Séta: kisfiam motorozik, nézelődik, keresgél a földön mindenféle kincs után, lassan tekereg ide-oda, mire jön egy vadállat típus erőszakos, agresszív gyerek (láttuk már jópárszor), és totál szembe frontálisan tiszta erejéből belement a gyerekembe, akkorát csattantak, hogy na. Mikor nézek az anyjára, hogy szóljon már a gyerekére, röhög büszkén.


2. Utca: egyszer hazafelé találkoztunk egy játszós anyukával, megálltunk egy-két percre, erre a fia fölkap egy botot, és elkezdi böködni az enyémet. Nekem kell rászólnom, hogy ez veszélyes, de anyuka szerint na és, minden gyerek szereti a botot. Persze, csak nem a másikat kell vele szurkálni.


3. játszó: az egyik gyerek terrorizál mindenkit, lök, rúg, fejbe vágja a többit, mire az anyja nagy hahotázva - jól van, ügyes vagy! Csak lesek!!!


4. Ovi: erőszakos, üvöltő, követelőző gyerekre óvó néni szól rá - szülő: nem baj, legalább érvényesül az életben is. Ugyanezen gyerek testvére, 2 éves: "még kics ahhoz, hogy rászóljak, úgysem érti". Hát, így nem is fogja...


Különben is, mi ez az új szöveg, hogy kicsi ahhoz, hogy neveljék, rászóljanak?

2012. ápr. 1. 19:03
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Most leleszek pontozva!Az én kisfiam hasonlit ahozz a gyerekképhez ami ellen védenéd a gyerekedet.Én is "normális"nem verekedős gyereket szerettem volna nevelni de nem megy!!!!!!!!!Nem tudom mit rontottam el nem fogom zért péppé verni a gyerekemet mert valakit megüt.Rászolok és büntetni is szoktam de mintha a falnak beszélnék.Van egy lányom is ,ő maga volt a tőkély a kisfiam meg az ellentéte.Én sajnálom azokat a szülöket akik már azért nem mernek lemenni a játszotérre mert kinézik őket a "neveletlen"gyerekük miatt.Szerintem ilyenkor minden szülő tulzásokba esik pl "nevetett"de gondolom utánna rá isszólt.Tudod milyen nehéz egy ilyen kisgyereket kezelni.Mindig azt mondogatni,hogy nem szabad nem szabad.Egy kicsit már elfárad az ember.Legtöbb szülönél mint pl nálam is 1,5 éves koráig angyal volt és még én mondtam ,hogy nézd milyen buta a kisgyerek mert veregszik és csapkod.De én is mostmár ebben vagyok ,az én kisfiam is egy eleven kisördög.De remélem minnél elöbb megfog változni én mindent megteszek érte.
2012. ápr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Akit otthon nevelnek, annál általában elég egy tekintet, és érzi, hogy állj. Akit nem vagy nem elég konzekvensen (lehet akár elkényeztető nagymami is az oka, nemcsak a szülő), azt az utcán lehetetlen, és ezzel a gyerek vissza is él. Ott persze kínjában mit tegyen a szülő? Látványosan neveljen (hogy a másik anyuka elégtételt kapjon), vagy a nevelést tartsa meg négyszemközti esetre, hogy a gyerekét ne alázza meg? Szituációtól és a "bűn" mértékétől függ, épp mi a helyes. De az sem jó, ha ilyenkor mindenki úgy érzi, joga van beleszólni egy idegen gyerek nevelésébe.

Egyébként ezzel a problémával elsősorban a pesti játszótereken lehet szembesülni. Amióta elhagytuk Budapestet, nem kerültünk ilyen durva gyerekekkel kapcsolatba.

Sok szülő persze infantilis, elég megnézni, milyen ruhában küldik iskolába a 8-10 éves lányokat, komolyan, mintha a sarokra küldenék, vagy ami kevésbé feltűnő, milyen filmeket engednek nézni otthon a tévében.

2012. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Hát jó kérdés....


A példa amiket hoztál, nálunk egy személyben összpontosul a szomszéd kisfinál(2.5 év). Lányom 17 hónapos lesz.

Lassan oda jutunk,hogy nem beszélünk velük,mert az anyja nagyívben tojik rá mit csinál a gyereke.

Akárhányszor összefutunk az utcán izomból nekirohan a lányomnak, aki pedig esik,vagy nem mert elkapom. És mi anyukának a válasza hihihihi. Amikor mr sokadjára művelné a gyerek, én rászólok, és anyuka mit mond: a kislány még kicsi, nem tud megállni a lábán,ne menj neki.

áááááááááááááá

szted?? Falra tudok mászni, a lányom még néz,hogy mi baja a gyereknek. Ha nem lökdösődik,akkor a kezét szorongatja, meg akarja harapni,pofozni,haját húzni...de anyuak szerint az enyém kicsi.

És nem az van,hogy nem szabad,mert ez butaság. TEhát ha nagyobb lesz a lányom,akkor gonolom majd szabad,és menekülhet a fiú elől.


Elég fárasztó dolog ez, és nem tudod kikerülni,mindig találkozol olyan anyukával aki nem akarja megnevelni a gyerekét.....vagy ahogy az egik válaszoló is írta akarná de nem megy(nekem is van ilyen ismerősöm,szegényt sajnálom,mert ha meglátják a gyerekes anyukák szaladnak előlük). Harap,rúg vág, oviban egy dadus csak vele foglalkozik....

2012. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Sziasztok,természetesen a nevelés híve vagyok és egyetértek veletek abban,hogy a gyermekünket tanítani kell a helyes viselkedésre már egész picinek is,de felhívnám mindenki figyelmét arra,hogy bizony vannak nagyon nyugodt és nagyon mozgékony gyerekek is.Két lányom van,az első gyermekem maga volt a megtestesült álom,a hisztit minimális mértékben ismertem általa,akkor is csak,ha fáradt volt,amúgy boldog,kiegyensúlyozott gyermek volt.Ma már kilenc éves és mielőtt valaki azt gondolná,hogy nem "normális",ő itthon engedi ki a gőzt,ez nem azt jelenti,hogy rossz lenne itthon,azonban iskolában,idegenek előtt,vendégségben pontosan tudja,hogy miként illik viselkedni.Kisebbik lányom két és fél éves,két éves korától borzolja az idegeimet annak rendje és módja szerint.Sokszor aludtam el sírva,hogy megbuktam,mint anya,hiába fegyelmeztem,eleinte türelmesen elmagyaráztam mindent,tereltem a figyelmét,de semmi,már nem mertem vele utcára menni,higyjétek el nagyon szégyeltem magam,pedig fegyelmeztem őt,próbáltam rengeteg módszert,megvolt a biztonságot nyújtó napirendünk,tehát semmi nem indokolta a viselkedését.Kb. fél év munkám van benne,hogy most már legtöbbször szót fogad,de még mindig rengetegszer előfordul,hogy egy-két órát gyönyörűen viselkedik és utána megfordul a viselkedése.Olyan is volt már,hogy sírt,hogy anya én szeretnék jó lenni,de nem megy,egyszerűen sokszor annyira belefeledkezik a játékba,hogy nem akar szót fogadni és ilyenkor keservesen sír,nem érti miért korlátozom abban a csodálatos tevékenységben,amit művel.Összességében azt mondanám,hogy a gyermeknevelésnél kevés nehezebb dolog van és az emberek általában igyekeznek,még mindig többen vannak a megfelelően nevelt gyermekek és igen,vannak ilyenek is,amikről írsz,de talán kisebb számban.
2012. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem, pont az a legbosszantóbb, hogy NEM szólnak rá a gyerekre. Egy gyereket akkor és ott kell nevelni, nem később, nem otthon, nem amikor odébbmennek - pent azért, mert még kicsik. És ez egyáltalán nem megalázó! Az viszont megalázó, hogy a gyerekemnek kell(ene) eltűrnie az ilyen család viselkedését.

Ha kell, rászólni, elvinni, kivinni (játszó), megfogni stb.

Ez ugyanaz, mint amikor az anyák itt panaszkodnak, hogy nem akarják otthon büntetni az ovi miatt, szóljon rá az óvónő - így van: ott, akkor és rögtön.

Nem megalázni, nem péppé verni, hanem RÁSZÓLNI ezerszer, amíg meg nem tanulja.

2012. ápr. 2. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!