Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most ballag a keresztfiam az...

Most ballag a keresztfiam az óvodából, mit illik venni, vinni neki?

Figyelt kérdés

2012. máj. 15. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kérdezd meg a szülöket.

Van aki toronyorát lánccal van aki semmit nem akar.


Ha semmit vagy apróságot mond, akkor pénztárcádhoz függöen valami iskolakezdési dologt vegyél neki. Tolltartót stb...

Nekem csak unokahugom ballagott, és én neki egyben iskola kezdésre iskola táskát vettem. Ezt elöre közöltem a családdal, megmutattam honnan kell kiválasztani (elég nagy összeg volt a felajánlásom) és így ez lett.

2012. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha olyan viszonyban vagytok, akkor élményt adj neki, vidd el bábszínházba, moziba, állatkertbe, interaktív kiállításra stb...

Hasznos dolgot is vehetsz persze, de akárhogy is : mindenképp egyeztess a szülőkkel szerintem is! Lehet hogy semmit nem szeretnének, vagy éppen ők akarják kiválasztani amit te megajánlasz ajándékképpen... sose lehet tudni. Ezért mindenképp beszélj velük szerintem.


Ugyan nem a keresztgyerekem, de az unokatesóm kisfia is most végzi be az ovit, elég szoros a viszony velük, kérdeztük mit szeretnének, mondták, hogy van egy csomó utalványuk és abból oldják majd meg a beiskolázást szóval ez felejtős... Megajánlottam vagy 3 féle programot, meg 3-4 féle tárgyi ajándékot amikre gondoltam (pl minőségi gyerek karóra stb), végül abban maradtunk, hogy egész napos kirándulásra jöhet velünk: elvisszük Tropicariumba, ott még sosem volt ( Bp vonzáskörzetében laknak). Ezenkívül ott majd amit szeretne választani valami kis játékot kaphat emlékbe, hogy kézzelfogható ajándéka is legyen. Nemsoká lesz a szülinapja úgyis, arra a család összedobta pénzt, mert Lego-mániás és közös ajándékként kap egy nagyértékű készletet.

2012. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó minőségű színes ceruza (Maped), vízfesték, ecsetkészlet (puha szőrű).
2012. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A kirándulás felejtős, mert messze laknak, Szolnok mellett Rákoczifalván. Sajnos nincs sok pénzem és 4 gyerek van a többieknek is kell valami kicsit vennem. Nem nagy igényűek, de ez az iskolához valamit nem rossz ötlet, azért megkérdem az anyukát.
2012. máj. 16. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért írtam, h valami jobb minőségű ceruzát, stb., mert tudom, hogy a gagyi, olcsó cuccokkal mennyit szenvednek a gyerekek az iskolában. A vízfestéknek semmi színe, csak a víz áztatja a papírt. Mivel az ecset szőr helyett műanyag, fel sem veszi a festéket...

Tudom, hogy sok szülő nem teheti meg, hogy a legjobbat, legdrágábbat vegye a gyerkőcnek az iskolába. :(

Ezt viszont sajnos a gyerek szenvedi meg órákon.


(Kislányom nemrég kapott olcsó, Tescos színes ceruzát a sógornőmtől. Mondanom sem kell, hogy már nincs belőle. Faragásnál folyamatosan hullott ki a hegye, darabokra volt törve benne.

Barátoktól kapta a Mapedet, az nagyon szuper. Gyönyörű színe van, mintha festene vele az ember. Hegyezésnél sincs semmi gond).

2012. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megkérdeztem, az iskolához mindene megvan, nem a szülők vették meg valahonnan kaptak teljesen új cuccokat jó minőségűt. Azt mondta inkább vegyek nekik valami finomabb minőségibb csokit, mert azt viszont nem kapnak sehonnan és ő nem is veszi meg nekik. Hát nagy milkát vettem több ízben, aztán majd személyesen látni fogom, ha valami szükségük van.

Amúgy meg leginkább engem várnak, mert ritkán tudok menni, elég rossz a közlekedés és csak akkor tudok menni ha valaki vigyáz itt a jószágra, megeteti stb., mert férjem külföldön van. Most apósom bevállalta:)

2012. máj. 17. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!