Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves lányom még mindig...

Két éves lányom még mindig nem alussza át az éjszakát. Más is van így, vagy én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés
Voltak jobb időszakok, másfél éves korától, amikor csak éppen fölébredt, megsimogattam és aludt tovább. De ez igen rövid ideig tartott. utóbbi hónapokban megint kér inni éjszaka, de a víz nem jó, csak a kakaó, ami miatt a fogai tönkre fognak menni. de ha nem adok neki akkor olyan ordításba kezd, hogy többször is hányás lett a vége. velem alszik, illetve az ágya szorosan az enyém mellett.lehet ez a baj?
2012. máj. 16. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Szerintem picit "el van kényeztetve"...Elnézést h ezt írom. Mertha még felkel és iszik egy picit, node kakaót???:)

Én (hangsúlyozom én) hagynék neki egy-két hisztit , és megmondanám vizet bármikor nagyon szívesen, de kakaó nincs este! Vagy tetszik vagy nem , de ez van.

Az hogy mellette alszol, önmagában nem gond.

2012. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én két évesem sem alussza még át az éjszakát. Ő is iszik még éjszaka, és kakaót is adok neki. Szerencsére jó evő, de így is van, hogy megéhezik éjszaka, és a kakaóval kibírja reggelig. Hallom, hogy korog a hasa. Én is meg szoktam éhezni éjfél körül, de mivel felnőtt vagyok, tudok magamon uralkodni, így nem eszek. De ő még gyerek.

Nálunk a legfontosabb probléma, hogy az utolsó 4 foga most jön, meg egy félelemhullámon is át kellett esni. Ezt leszámítva most volt a szeparációs szorongás 2 hulláma is nálunk.

A fogával úgy vagyok, hogy nálunk állandó fogmosás van. Nemcsak naponta 3x mosunk fogat, de amikor eszébe jut, akkor fogja a fogkeféjét, meg a fogkrémet és jön, hogy fogat akar mosni (nem teszek rá neki mindig krémet, csak imitálom).

2012. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bizony neked kellene a sarkadra állnod.

Nem tudsz neki adni, mert rosszak lesznek a fogai, nem tud majd enni, mondd meg neki, hogy éjszaka ezért nincs kakaózás. 2 évesen meg kell értenie.

Nálunk az bejött, hogy kapott egy csepegésmentes poharat vízzel tele éjszakára, ez bent volt az ágyában, és egyszerűen kiszolgálta magát.

Kb. 3,5 éves kora óta nem igényli az éjszakai ivászatot sem, úgyhogy el is hagytuk a poharat, de még ő is meglátogat egyszer minden éjjel a másik szobában, de nekem szerencsém van, visszaterelem és betakarom, alszik tovább.

2012. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

21 hósak az ikerfiaim, ők is többször ébrednek rendszerint, ritkán egyik-egyik átalussza az éjszakát, de tuti nem egyszerre a kettő. Bár ők nem isznak kakaót, max vizet kapnak ha kérnek, csak annyira ébrednek meg, hogy megfoják a kezem, vagy símogatnak (ők engem :-) ) egy kicsit és alszanak tovább. Én alszom köztük az éjszaka második felében, így nem annyira fárasztó.

Szerintem ott rontottad el, mikor először csináltál neki kakaót éjjel. Hát, nem tudom. Lányom is hányásig bír sírni, tudom milyen, így nem tudom mit tennék a helyedben. Tényleg. Bocs.

2012. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Nem tudsz neki adni, mert rosszak lesznek a fogai, nem tud majd enni, mondd meg neki, hogy éjszaka ezért nincs kakaózás. 2 évesen meg kell értenie. "


Ezzel nagyon nem értek egyet. Kedves válaszoló, próbálnád ki egy hisztiző, fáradt (mivel éjszaka van), talán éhes gyereknek megmagyarázni, hogy ezért nem kap éjjel kakaót..., na megnézném... méghogy meg kell értenie 2 évesen:(


Szerintem előbb utóbb le fog szokni az éjszakai kakaózásról. Ha felébred, persze próbálj neki vizet kínálni, ha nem megy a visszaalvás, hát add a kakaót. A lányomnak, aki most 4 éves és egyébként jó alvó volt, szintén volt időszaka, hogy a reggeli tejét már éjjel kérte. Aztán elhagyta.


Nekem a fiam most 2 éves, ő is szinte minden éjjel felébred, neki többnyire elég a víz, cumi, de éppen a héten nem tudott addig visszaaludni, míg meg nem itta a macikávéját éjjel 2-kor.

2012. máj. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az enyém nem kap kakaót éjjel, vizet is nagyon ritkán kér, mégsem alszik. Komolyan, nehezebb vele az éjjel, mint a 6 hetes kishúgával.

Az, hogy együtt alszotok, nem baj, a kakaózás viszont - ne haragudj - szerintem igen. Tudom, iszonyú nehéz egy hisztiző kétévest bármiről leszoktatni, főleg az éjszaka közepén, de talán érdemes lenne venni egy mély levegőt, és megpróbálni.

2012. máj. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
sziasztok! először is köszönöm a válaszokat! most éjszaka még a kakaóivást követően is ordított,legalább fél órát. lehet nálunk is valami más gond lehet, nem az éhség, bár ő nem nagy evő sajnos. 4 foga még neki is hiányzik, lehet, hogy az kínozza, bár nem látok semmi különöset az ínyén. de tényleg olyan hisztisen sír vagyis kiabál, vergődik és csapkod, verekszik.
2012. máj. 17. 09:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor simán lehet a foga miatt is!


5-ösnek:


"Ezzel nagyon nem értek egyet. Kedves válaszoló, próbálnád ki egy hisztiző, fáradt (mivel éjszaka van), talán éhes gyereknek megmagyarázni, hogy ezért nem kap éjjel kakaót..., na megnézném... méghogy meg kell értenie 2 évesen:("


Képzeld, próbáltam.. nekem is van gyerekem, nem csak úgy osztom az észt.. 4 éves. Este meg kell etetni, és nem lesz éhes, már 6 hónaposan fizikailag kibírja evés nélkül, mert elég nagy a gyomra.

Ha a gyerek az éjszaka közepén játszani akar, akkor is nekiállsz vele játszani, csak hogy ne hisztizzen? Te tudod.. Te csináld úgy, más meg máshogy.

2012. máj. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled, előző!

Nekem meg 2 gyerekem van, és bizton állíthatom egy kétévesnek van akkora gyomra, hogyha lefekvés előtt 2-3 órával jól "betankol" bírja éhezés nélkül....és igen , kakaó nélkül is.

De jobbat írok. Mi is végigmentünk igen a nyűgös, kialvatlan éjszakákon, ettől nem megrettenni kell, ez a "gyereknevelés" velejárója.


Kérdező, amiket írtál az alapján (hogy még a kakaó után is ordít) még erősebb a gyanúm, hogy itt nem is a folyadék hiányzik neki. Lehet a foga tényleg, megijed valamitől álmában....keresi a biztonságot, tudja h úgyis ott vagy, szóval bármi....

Lehet a"kakaóhoz" rögzült a "biztonság" érzete- de ezt valahogy ki kellene váltani mással, pl. plüssállatkával, simogatással....az eleje nehéz lesz, de inkább, minthogy a fogai bánják, plusz berögződjön nála ez a kakaó. Sajnos a tej is erjed+ a cukor is.

2012. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

....igazából hagyjuk is a kakaót, tulképp ez nem is akkora horderejű dolog, hogy itt elkezdj lelkiismeret furdalást érezni, rosszak lesznek a fogai.

Itt az a baj, h ehhez a "rítushoz" kötődik. Próbáld vmi mással kiváltani, megint csak azt írom. Ami gyorsabb, és eredményesebb. (és "fogbarát") Mindenki szeret aludni éjszaka, -az sajnos egy dolog hogy felkel-, de akkor inkább dúdolj neki, vagy simogasd, kérdezgesd, h fáj-e valamije, (mert ha valóban a foga, akkor némileg jobb hír , mert pl. fájdalomcsillpítót lehet adni) , szóval hogy azért ne kellejen teljesen kifáradnod neked sem.

2012. máj. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!