Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves, éjszakai bepisilés?

3,5 éves, éjszakai bepisilés?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve szobatiszta nappal, és nappali alváshoz is. Kb. 3 hónapja lekerült éjjelre a pelus, ő kérte. 10-ből egy balesetmentes éjszakánk van, rendszerint bepisil kb. éjfél és kettő között, reggel nem emlékszik rá.

Tegnap visszakapta a pelust, reggelre volt is benne pisi, de reggel mikor ébredt automatikusan ment a wc-re, nem a pelust használta.

Véleményeket várok. Éjszakára kapjon megint pelust, vagy mossak kitartóan?

Köszi!


2012. máj. 17. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Vidd el orvoshoz először.Van egy olyan gépezet ugy hivják hogy (Wet-stop)ez egy pisi csengő nálunk nagyon bevált az én fiam 6,5 éves.eddig kitartóan mostam......Amióta rajta van a gép kevés a probléma.Sok sikert!! ne szidd meg soha!!!!!Az nagyon fontos.
2012. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég hallottam a Babavilágban, h tán valami hormonnak kell termelődnie a gyerekben, aminek a hiányában hiába teljesen szobatiszta nappal, addig éjszaka mindig be fog pisilni. Lehet még nálatok se termelődik. Én még alátenném a pelenkát.
2012. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne vidd orvoshoz, nincsen semmi baj a lányoddal. 5 éves korára kell teljesen szoba- és ágytisztának lennie. Ha nem akarsz mosni, akkor azt tudom mondani, hogy vidd ki éjszaka pisilni, akár úgy is, hogy félálomban van.
2012. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kisfiú. :-)

Hát igen, ez az éjszaka kiviszem jó ötlet, ha felébredek. De elég jó alvó vagyok, ha egyik gyerek se ébred valamiért, akkor én is jól alszok. Általában a bepisilésre sem ébred fel. Ha mellettem alszik, és elkezd mocorogni arra felébredek és egyből nézem nem-e pisis már, ha nem még akkor már viszem is a wc-re, mert általában azért fészkelődik mert kell neki. De ha a helyén alszik, akkor esélytelen vagyok.

2012. máj. 17. 16:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz?A 3.5 éves gyereket?Az én fiam 4 éves,természetesen szobatiszta,a délutáni alvások idejére ágy tiszta.Éjszakára kell a pelus,sokszor száraz,de van,hogy teljesen teli van.Reggel mindig ,megy a wc-re,pelus ide,pelus oda.Különben agyilag kell,hogy megérjen rá.Én nem ébresztgetem,sokkal jobb így mindenkinek.Az óvónénik és a gyerekorvosunk is azt mondja,hogy 5-6 éves(iskolás) koráig ráér ágy tisztává válni.2gyerkes+20hkm
2012. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Fiam 3év3hós.

12-02 között ált. felül, mocorog, ilyenkor kisétálunk pisilni, így reggelik nem pisil be.

De, ha nem ébred meg, akkor baj van.

10-ből 1x pisil így be.

Figyelnek kellene éjjel. Én nem adnám vissza a pelenkát, hanem éjjel figyelnék rá a helyedben.

2012. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát az éjjel ráfigyelni verziót nem pártolom. Éjjel alszok. Két kisgyerekem van, nappal topon kell lennem, nem fogok órát állítani éjszakára. Meg attól is tartok, hogy ha fix időben keltem, hogy na akkor pisi, akkor hozzászokik hogy éjjel akkor kelni kel pisilni. Szeretném ha az ő tempójában mikor megérik rá, felkel vagy tartja reggelig. Abban vagyok tanácstalan, hogy kapjon e biztonságból pelust újra, vagy ha bepisil hát be, és akkor ágyhúzás.
2012. máj. 17. 19:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5 éves korig nem baj ha éjjel bepisil. Teljesen felesleges orvoshoz vinni.
2012. máj. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mivel nem ellenkezett adtam rá pelust, bele is pisilt éjjel, de reggel egyből a wc-re ment. Kb. 3 hónapja azért került le, mert nagyon begyulladt a kukaca (le van neki tapadva) és nem bírta magán elviselni még a pizsit se. másnap is mondta, hogy nem kell pelus, és azóta próbáljuk. Voltunk egyszer kórházban akkor éjjel kétszer is szólt, hogy pisilni kell, semmi baleset nem volt, és ha mamánál alszik is fel kel és szól. Itthon kb. 10-ből 1* szól, a többi balesetes, és ugye ilyenkor ágyhúzás, öltöztetés, legalább 5 perc macera, mégse emlékszik reggel semmire. Minden reggel kérdezi, hogy volt e éjjel baleset.
2012. máj. 18. 09:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Kösz, hogy lepontoztál. Nem azt írtam, hogy keltsd fel, hanem figyeld, hogy megébred -e akár egy kicsit is. De mindegy.

Nekem is 2 gyerekem van és a 3. babával terhes.

Nekem nem jutott eszembe, hogy ez gond lehet nálad.

bocs.megint pontozzál.

2012. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!