Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítséget kérnék! Kislányom...

Segítséget kérnék! Kislányom 2 éves és most fog először a nagyszülőknél aludni egyedül. Nem tudom melyik a jobb megoldás, ha én viszem el és ott hagyom, vagy már eleve a nagyszülők jöjjenek érte? Melyik megoldással viselné jobban?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
elviszed elmondod neki most itt maardsz és a mamával leszel reggel találkozunk picit játszol vele s elmentek mamáék meg a figyelmet elvonják a játékal
2012. máj. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég estünk át ezen. :)

Előtte kipróbáltunk egy délutáni ott alvást is, nem volt gond.

Az éjszakai alvás úgy történt, hogy olyan 6-7 óra körül vittük el mamáékhoz, hogy még tudjon ott is játszani, ne egyből alvás legyen. Már itthon mondtam neki, hogy "ma mamával fogsz aludni, Te fogsz rá vigyázni, hogy ne féljen!". :) (Apósom épp dolgozott, anyósom egyedül volt).

Megértette, mondta is mamának, hogy majd vigyáz rá, h ne féljen. :)

Elköszöntünk....

Másnap mondta anyósom, hogy nem volt semmi baj. Fürdés után vagy 2x emlegette, hogy hazajönne, de anyós mondta neki, hogy most ott alszik, nem jön haza. Megértette, nem sírt. Elaludt, éjszaka is csak vagy 3x kelt inni. (itthon többször szokott)

Reggel jól ébredt, nagyon jó kedve volt.

Most hétvégén talán összejön még 1 alkalom, h ott aludjon.

Muszáj szokatni hozzá, mert júniusban apával le akarunk lépni 3 napra..., + esküvők is lesznek a nyáron, akkor is anyósom vigyáz majd rá éjszaka.

Remélem, nálatok sem lesz semmi gond, könnyen veszi majd az új helyzetet!

Megírod majd?

2012. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is jövő héten esedékes.

Nap közben már sokszor volt a nagyszülőknél nélkülünk, simán aludt délután, nem volt gond.

Mi tervezünk egy próbaestét, amikor én is ott leszek, de mindent úgy csinál anyu, mintha nélkülem lennének.

Írok majd, mi volt.

2012. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mi is 2 éves korában estünk át ezen :)


nem vagyok paramami de az első alkalommal én egy 3. variációt választottam és úgy gondolom, így volt a legjobb a gyereknek :)

szóval átvittem este, mama megfürdette, etette majd játszottam vele egy fél órát és lefektettem, miután elaludt mentem haza és másnap délutáni alvásra mentem érte :) este nyűgösebb, szerintem akkor nem értette volna, hogy miért nem megyek vissza érte, reggel viszont volt nagy boldogság, hogy meglátta a nagyszülőket :)

azóta persze nem csinálunk ilyet, odaviszem, elköszönök, elmondom, hogy mi hogy lesz és integetnek nekem az ablakból :)

2-3 havonta alszik ott és nagyon szereti :)

2012. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi is most leszunk 2 evesek es valoszinu, hogy mi is hamarosan ateljuk ezt:D

Szerintem mindenki maga tudja, hogy melyik a legjobb megoldas a gyermeke szamara. Szerintem enyem pl benne lenne egy olyanban is, hogy eljon mama erte, de ezt csak azert nem valasztanam, mert mamat akarom kimelni. Egyszeruen elviszem majd mamahoz es akar azonnal elkoszonok tole es megyek. Szerencsem van, az en gyerekem nem paras ilyenkor. Vad idegennel elmenne az utcan. Ha kitalalja, hogy o nem arra akar setalni, amerre en, neha eljatszom vele, hogy na szia en megyek, es van, hogy ejt a fejemre, elindul az ellenkezo iranyba:D Nem volt soha az a tipusu gyerek, aki ott szeret ulni az anyja szoknyajan. 1-1.5 eves koraban megis csak ugy tudtam otthagyni mamanal, hogy o ne vegye eszre, hogy en elmegyek. Ha elkoszontem tole, akkor se volt nagy gond, mert csak egy picit pityergett. Aztan, mikor par ora mulva erte mentem, ujjongva fogadott, de azt mondtak a nagyszulok, hogy egy percig nem emlegetett:D

Szoval gyereke valogatja, neked kell tudnod.

2012. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mi s most fogunk átesni egy ilyen éjszakán.egyszer 1 évesen otthogytuk anyuéknál,mert szülinapra voltunk hivatalosak,akkor anyu 11-kor telefonált,hogy valahogy menjek,mert 2 órája sír és sehogy nem tudják megvígasztalni.akkor 2 perc alatt bealudt,majd visszamentem a partiba.utána már nem volt gond,mert éjjel oda mentünk haza.azóta napközben már többször volt a mamáéknál nélkülünk,de aludni még nem aludt ott azóta.most 2,5 éves múlott.a férjem németbe dolgozik.4 hete nem láttuk és kértem anyutól egy szabad napot,éjjelt magunknak,amikor itthon lesz.már mondogatom neki,hogy a papával meg a mamával fog aludni,de anya nem lesz ott.(csak nekem engedi hogy lefektessem aludni)szóval eléggé rettegek,hogy hogy sül el a dolog,de valamkor meg kell próbálni ezt s.és legvégső esetben megnt visszaugrunk elaltatn a törpim,utána meg megyünk tovább.nálunk ugy lesz,hogy mi átvisszük,majd megszökünk(vásárlásnál s ezt szoktuk),igy nem akar majd velünk jönni,és nem lesz sírás.délben nem altatom el,igy este kellően fáradt lesz.a papával befekszenek majd az ágyba mesét nézni,ált akkor igy elalszik,ha nem alszk délben.ez a terv,de hogy m sül ki belőle,azt még nem tudom,de remélem jól viseli,mert akkor máskor is megcsináljuk.
2012. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerencsére a kislányom a bátrabb fajtából való és abból sem volt soha gond, ha a mamánál ott maradt. Elmondtam mindig neki, hogy elmegyek és mikor megyek vissza érte. Nekem egy kicsit még fájt is, hogy nem sírt ilyenkor sose, de ha mentem csak úgy repült.

Lányomat ismerve, lehet nekem lesz rosszabb, hogy nem lesz itthon. Attól is tiszta depi vagyok, ha csak napközben viszik el, még nem volt időm megszokni, mert ez nem túl gyakori. De hát mindkettőnknek edződni kell.

2012. máj. 18. 07:15
 8/8 Mara Acoma ***** válasza:
Nekünk nagyon bevált, mikor kicsit egyedül akartunk lenni, hogy már előre be volt lelkesítve a máshol alvásra. Keresztanyumhoz akartuk vinni és egész nap az volt a téma, miket fog este csinálni. Pl hu de jó játék lesz, lehet bunkert építeni székekből meg plédből, ott van egy frankó játszótér stb. Próbáld azt elérni, hogy akarjon menni! Pl ha valami rosszat csinál, mondogasd neki, hogy na ha még egyszer ilyen lesz, nem mehetsz aludni a nagyihoz. Fordított pszichológia:)) Még Ő fog jól viselkedni, hogy mehessen. A lények, hogy legyen valami olyan érdekes játék, ami csak ott van és otthon nem lehet olyat, vagy nincs!
2012. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!