Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed a bárány...

Mi a véleményed a bárány himlő elleni védő oltásról?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk a kisfiunknak, mert súlyos AD-je miatt nem hiányzik még egy viszketéssel járó betegség. Akár maradandó sérülést is okozhat nála (pl. vakság) az orvosok szerint. 5 különböző orvoshoz járunk, mindenkinek kikértük a tanácsát, mindenki egyértelműen javasolta a gyereknek.

Azóta sem bántuk meg, mivel egy "egyszerű" herpeszfertőzéssel közel 2 hetet voltunk kórházban infúzión, intravénás antibiotikumon és maradandó hegekkel jöttünk ki.

Viszont, ha egészséges lenne a kisfiam, akkor nem tudom, hogy beadattuk volna-e, mondom ezt úgy, hogy mi oltáspártiak vagyunk minden vonalon.

2012. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az első oltást már megkapta, a másodikat 3 hét múlva kapja. Most kezdte az óvodát, ezért láttam jónak ha beoltatom.
2012. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én beadattam. Amikor tombolt a járvány az oviban,a fiamnak semmi baja nem volt, vígan járt oviba! Nem bántam meg..
2012. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Én nem pártolom,és a gyerekorvosunk sem(sok más oltással ellentétben).Mivel még viszonylag új oltás,nem tudni meddig nyújt védettséget(ezt maguk az orvosok is elismerik).Azt meg tudjuk,hogy pl. a bárányhimlő(a legtöbb gyerekbetegséghez hasonlóan)kora felnőtt,illetve felnőtt korban sokkal veszélyesebb,mint gyerekkorban.Ráadásul mindkét kisfiam átesett rajta,akkor,amikor még nem is jártak oviba.2gyerekes+20hkm
2012. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Végül nem. Nekem is azt mondta a doki és a védőnő is hogy jobb ha átesnek rajta.

Hiszen az oltás 10-15 évig véd, utána nem, és ha a lányom pl. pont terhesen kapja el úgy istenigazából az meg pont nem jó.

Én se voltam bárányhimlős, így akkor kaptam el mikor a gyerekek is...hát nem volt kellemes.

2012. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem adattam be, nekem sem javasolta az orvos, pontosan azért, mert még nem lehet tudni, hogy mennyi ideig nyújt védettséget. Ha pedig felnőtt korban már nem, és akkor kapja meg, az sokkal rosszabb, mintha gyerekként.

Nem is bántam meg, 3 évesen lett bárányhimlős, egy hétig pöttyös volt, két napig volt egy kis láza, de ezen kívül semmi nem volt, amúgy sem az a típus, aki rosszul viselné a betegségeket, ezt még kimondottan viccesnek is tartotta :)

2012. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

engem inkább ami miatt a beadatás érdekel az a szövödmény.amúgy én is úgy gondolom hogy egy oltás nem valószínű hogy életed végéig szól,és ha tényleg épp terhesség alatt kapja el...

hát azt hiszem ez is olyan pro és kontra dolog.

2012. máj. 17. 21:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Én be fogom adatni a lányomnak.Ha szükséges a tervezett terhesség előtt meg lehet majd nézetni,hogy van-e ellenanyag a vérében.(mondjuk én oltáspárti vagyok)
2012. máj. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

elsőt már megkapta, de betegség miatt most vár ránk csak a második adag.


sokan rosszul tudják az oltás hatását. ez nem azt jelenti hogy a gyerek nem kapja el, hanem elkapja, de enyhébb lefolyással! tehát ha mondjuk normál esetben két hétig hímlős lenne, esetleg magas lázzal, egyebekkel, addig az oltással lehet 4-5 pötty, 3-4 nap és meg sem érzi a gyerek.

ismerősömnek volt viszonyítási alapja. egyik gyereket nem oltatta, mert akkor még nem volt oltás, majd a másodikat igen. az elsőnek még a kis pöcörőjén is volt hólyag,. szenvedett nagyon, míg a másodiknak pár pötty volt és meg sem viselte.


a lányom két évesen megy oviba, eléggé beteges, így nekünk ajánlották. én is a szövődményektől tartottam leginkább. így abban bízom hogy ha elkapja, lefut pár nap alatt a hímlő nála.

2012. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én ha egy teljesen egészséges gyermekről van sz abszolute ellenzem,hiszen a bárányhimlő is egy olyan betegség amin egyszer át KELL esni,ez is erősítő az immunrendszerét!

Anno sem volt himlő ellen oltás!Jobb ha majd 30 évesen kapja el a gyerekétől?!Nem! A párom olyan beteg lett magas láz elviselhetetlen viszketés !A 8 hónapos fiam szó nélkül átvészelte....ennek így a rendje módja!

2012. máj. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!